Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Clio Symbol music
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Renault
doctormed
Salut domnilor, de ceva timp am achizitionat un autoturism Renault Clio Symbol 1,5 Dci dar dupa parerea si calculele mele, nu as vrea sa il tin prea mult, in sensul ca intr-un an sau MAXIM doi, sa il schimb cu ceva dintr-o clasa superioara(compacta, cum am mai avut)

intrebarea pe care v-o adresez e in legatura pretului, stiu ca se tine cont de mai multi factori,(mai ar fi de mentionat ca masina este de fabricatie 2007, dar luata de pe stoc si rulata practic din 2008) insa masina este noua (pret pe factura 9988 de euro), iar numarul de km nu vor fi extrem de multi ( ma gandesc ca voi ajunge in maxim 15000 in maxim doi ani)....asadar , revenind la intrebare, as dori sa stiu ce pret as putea sa pun pe ea peste un an, un an si ceva?? astept pareri, va multumesc
adi.mitrea
Păi cred că răspunsul îl știi și tu.

Vei cere prețul pieței de la momentul respectiv. De regulă așteaptă-te să pierzi 1.000 de euro / an la un rulaj de 15.000 km pe an și să pierzi 1.500 de euro la un rulaj mai mare de 20.000 km pe an.
doctormed
QUOTE (adi.mitrea @ Jul 30 2008, 01:15 PM) *
Păi cred că răspunsul îl știi și tu.

Vei cere prețul pieței de la momentul respectiv. De regulă așteaptă-te să pierzi 1.000 de euro / an la un rulaj de 15.000 km pe an și să pierzi 1.500 de euro la un rulaj mai mare de 20.000 km pe an.



de chestia asta nu stiam...ma gandeam ca poate se devalorizeaza mai mult, avand in vedere ca nu e o marca de top( dintre cele germane, cum sunt de obicei). asta inseamna ca as avea posibilitatea sa scot 9000 de euro pe ea, sau sa incerc cumva sa o cumpar pe urmatoarea in sistem buy-back.....oricum, mersi pt raspuns, pana atunci , mai e cale de parcurs si drum de batut
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.