Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fiat 500 vs. Audi Q7
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
marius68582
Antiteza culturii automobilistice contemporane.
Sau un clip care m-a revoltat cum nu mi s-a mai intamplat de mult. no.gif
Poate exagerez,dar asta pentru mine e egal cu a vedea un puscarias mare,urat si plin de tatuaje cum violeaza un copil lipsit de aparare,doar pentru ca legiuitorii n-au fost capabil sa tina bruta in afara legii.



Stupid
Useless
Vehicle


Chrash test efectuat de ADAC
laurentiu
Era si normal sa se comporte asa un 500 in fata unui Q7. Pai atunci sa puna saraca masinuta face to face cu un camion si sa zicem toti ca la siguranta este varza. Un test irelevant. Totusi mi se pare ca la 500 airbag-urile se desumfla cam rapede. Sau asa trebuie? unsure.gif ... nu stiu unsure.gif
candyman
Perfect normal rezultatul final. David vs Goliat. Probabil cei care au organizat test-ul au o pasenta cu Audi... Insa totusi daca am avea cu totii bani cati am alege Fiat 500?
Paul46623
In spiritul echitatii, as dori sa vad un test intre un Q7 si masinuta asta. Ma intreb oare cine ar castiga...
James Kilowatt
QUOTE (candyman @ Jul 24 2008, 05:12 PM) *
... Insa totusi daca am avea cu totii bani cati am alege Fiat 500?



Io.... Io-te pe asta smile.gif

http://www.autoblog.com/2008/05/15/fiat-50...t-mille-miglia/
http://youtube.com/watch?v=m3rAX0J1UOg

Cand mi-or trage copchii de poala mi-as lua poate un monovolum, da' pentru sufletu' meu un 500 ar fi exact ce recomanda psihiatrul:
Motoras de tuns iarba, 200CP, pe o masinuta de 950Kile.
T u d o r
Ciudat dar un astfel de test va da apa la moara fanilor SUV, cei mai multi dintre ei avand mentalitatea "decat sa planga mama, mai bine ma-sa"... Pe principiul asta o sa caut o Tatra de-aia adevarata, sa ma dau cu ea prin oras. Si sa incerc cat mai multe crash teste cu Q7-uri...
Watcher
Guys, relax.
In primul rand ca fiatul iese chiar bine din accident, in al doilea rand ca this is not news.

Iete dovezi pt ambele afirmatii:

http://www.youtube.com/watch?v=02eghIfyHP0
http://www.youtube.com/watch?v=ujEA0S9QxGI...feature=related
iulian_1976
Audi Q 7 nu este un succes in Germania,probabil ca se forteaza un pic nota. thumbsup.gif
Pretul lui Q7 a scazut dramatic in Germania semn ca are ceva probleme , acum doua luni il gaseam la sh la un pret
de 35 de mii de euro mult jos fata de pretul de catalog.

Apoi cunoscatorii de 4X4 nu cred ca se inebunesc dupa Q7 ,de pe gama VAG ,doar Tuaregul prezentand interes .
ADAC intotdeauna va prezenta masina germana ca fiind cea mai..... celelalte fiind masini neterminate.

Corect era un Audi A2 ciocnindu-se cu un Q7 tongue.gif .

Ironia sortii eu chiar conduc un Audi dar A4 .
Numai bine.
AZAZEL
nu cred ca s-a urmarit ridicarea in slavi a lui q7.
acum aprox 3 ani am vazut un crush test intre lupo si phaeton facut tot de nemti.
ce au urmarit nu stiu insa rezultatul este infricosator in cazul in care te loveste un suv.
air_wolf
oricum ai da-o, daca te pupi cu un su esti istorie, fie el santa fe sau q7.
eu mi-as lua fiat 500. de fapt cred ca o sa incep sa merg cu 850-ul sotiei. in vecii vecilor nu mi-as lua q7 (desi daca il iau la 4-5000 si il vind pe la 20000 m-as mai gindi la posibilitatea asta whistling.gif )
ozz86651
Si eu mi-as lua 500 fara discutie. Nu stiu daca ca unica masina (desi nu e asa rau daca gasesc portbagaj extern de schiuri), dar cu siguranta ca masina de oras, mers la munca, uz zilnic. Pentru cazuri speciale prefer sa bag banii in masini de inchiriat si sigur ies mai ieftin si mai comod in final ... numai parcarea monstrului cit m-ar stresa ca n-as gasi unde.

QUOTE
In primul rand ca fiatul iese chiar bine din accident,


Fiatul da, pacat ca soferul e decapitat smile.gif.
Smartul macar le lasa capetele la locul lor... evident nu stim diferentele intre teste, poate a fost viteza diferita.
adi.mitrea
Deformarea Fiat-ului 500 mi se pare foarte bună având în vedere tancul cu care se ciocnește.

Pe de altă parte, uităm că 500 are 5 stele la euroNCAP, în timp ce Q7 are 4 stele. Deci poate un crashtest cu un 500 și un SUV de cinci stele ar fi fost și mai dramatic.

Oricum, SUV-ul rămâne mașină indecentă și inutilă pe care criza petrolului o va face tot mai neatractivă. Măcar atât!

Cât despre 500, o să pun azi drive-test la secțiunea Fiat cu 500 1,3 multijet 75 CP. thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.