Help - Search - Members - Calendar
Full Version: sfaturi posesori ignis
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Ignis
ignisGLX
Salutare !
Am 2 chestii la care as vrea sa fiu lamurit eventual de posesori mai vechi de ignis:
1. cand franez, imi schartaie rotile (ma rog placutele de la rotile din fata)..e normal sau am o problema legata de placute?
2. daca v-ati luat jante de aliaj pentru bestiute spuneti-mi va rog de unde si ce model...
Multumesc anticipat!
mike.omega
Sunt placute fabricate din materiale ecologice(care sunt alea nu stiu smile.gif ) care in timpul franarii, scartaie... Daca masina franeaza in mod normal e un disconfort doar. Daca ti se pare ca masina nu franeaza corect, verifica starea placutelor!

De citit si http://www.masini.ro/forum/content/Ignis/6...-Ignis-part-II/ thumbsup.gif
ignisGLX
Merci Mike!
La franare nu am probleme....deocamdata...Si intre timp am luat si o groapa cam mare...
Si acum stau si o urmaresc sa vad daca nu mi-am bulit ceva la directie sau la suspensii...deocamdata e Ok!
Doamne ajuta! whistling.gif
Spor si drumuri bune!

Florin50070
CITAT(ignisGLX @ Jul 28 2008, 10:43 AM) *
Si intre timp am luat si o groapa cam mare...
Si acum stau si o urmaresc sa vad daca nu mi-am bulit ceva la directie sau la suspensii...


Eu am luat nu una ci zeci de gropi mari si borduri dupa care sigur multe masini ar fi avut probleme...sunt cam miop si nu le vad deloc, mai ales noaptea smile.gif eu am un feeling deosebit la gropi, pe toate le iau. Nu are absolut nimic. Nu-ti face griji, e o masina foarte foarte rezistenta la asa ceva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.