Help - Search - Members - Calendar
Full Version: drive test S320CDI 4matic
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mercedes Benz
G e o r g e
S320CDI 4matic ...
hmmm , comportament rutier ce aduce forate mult a subaru , 4maticul se simte total diferit fata de propulsie .
scaunele sunt dementiale, iti sufla si in cur , la propriu ! ventilatie + masaj in scaune = doar pentru asta tot mai multi km de inghitit de masina . scaunele multicontur, se umfla in momentul cand tragi de volan pentru a nu te lasa sa aluneci din ele .
multe multe dotari , night vision , tv tuner , camera de mers inapoi , jante amg 19" samd

motor + cutie sunt aceleasi de pe C ul meu , dar motorul pare mic de tot pentru aceasta masina . o misca respectabil din loc , dar nu lasa loc de valente sportive si la o adica trebuei sa tragi de el serios ca sa ai vreun feeling . totul se intampla foarte foarte linistit.

la fel ca si la mine nu se simte deloc viteza , dar , franele sunt mai mici decat la mine iar masa masinii mai mare (1700 vs 2025), chestia asta se simte oarecum . in plus pe C am discuri ventilate fata + spate iar S ul are doar fata. suspensiile sunt zgomotoase , un pic , dar totusi sunt zgomotoase la denivelari mai mari . la fel si la C , tot zgomotoase , si nu ma asteptam la asta.

sonorizarea este harman-kardon , extracost , si este dementiala .

ce imi lipseste ILS ul de pe a mea . ce mi-ar fi placut pe a mea : SCAUNELE multicontur ! iti vine sa plangi dupa ele .

masina este imensa , ai loc berechet in ea dar si se conduce foarte usor pentru dimensiunile ei . si are acel ceva care il tot caut eu , sa te vada lumea in onglinzi cand mergi la drum lung si sa nu mai stea ca nesimtitii la 90la ora pe banda a doua cand prima banda a libera . se cam dau din fata ei , desi e inevitabil sa gasesti acei cativa care nu vor sa se dea / nu ta vad / nu vor sa te vada / ii doare la basca de restul / au o frustrare mareata / li se scoala cand stau acolo si tin coloana in spate / and that is the highlight of their day.
AZAZEL
QUOTE (G e o r g e @ Jul 21 2008, 09:00 AM) *
. si are acel ceva care il tot caut eu , sa te vada lumea in onglinzi cand mergi la drum lung si sa nu mai stea ca nesimtitii la 90la ora pe banda a doua cand prima banda a libera . se cam dau din fata ei , desi e inevitabil sa gasesti acei cativa care nu vor sa se dea / nu ta vad / nu vor sa te vada / ii doare la basca de restul / au o frustrare mareata / li se scoala cand stau acolo si tin coloana in spate / and that is the highlight of their day.


la A4/A5 nu ai asemenea probleme si asta multumita pozitiilor cu leduri. sunt vizibile de la 1 km si daca vii tare, indiferent ce masina ai in fata incapand cu mercedes /bmw si terminand cu daciile din anii 60 ti se face loc in cel mai scurt timp posibil. deseori fara sa ai intentia sa depasesti lumea sa baga in banda 1 chiar daca asta insemna ca ei sa reduca viteza cu 20-30km/h apasand pe frana. garantez ca A4/A5 sunt de departe cele mai respectate masini in trafic .

subscriu la faptul ca mercedes S 320cdi, Audi A8 3.0tdi, si bmw 730d au motoarele cam mici pt ceea ce pot masinile respective.
Diesel
George, povesteste forumistilor cum ai testat un alt C-klasse si toata lume se dadea la o parte din fata ta fara sa fie nevoie de flash-uri whistling.gif
Si nu ma refer aici la un AMG
G e o r g e
era alb + kit optic AMG dry.gif
andreistn
scaunele alea suna foarte tare intr-adevar... mie imi plac si prefer masinile de cruising, nu sunt genul care forjaza masina ori de cate ori are ocazia. suna foarte tare
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.