Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Octavia 1.8 TFSI 160 cai - o alternativa buna consum/ pret / performanta ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 2
Cezarrr

Salutare tuturor,

Asa cum am intrebat si in titlu, este o alternativa buna ? Daca e sa ma iau dupa datele din carte - acceleratie, cuplu, viteza max, consum si nu in ultimul rand pretul, as zice ca este una dintre cele mai bune oferte de pe piata in acest moment. Nu mai vorbesc de spatiu interior .....

As dori pareri ale celor care poseda aceasta varianta, pana acum ceva timp aceasta motorizare nu se regasea la foarte multi dintre voi, dar poate intre timp lucrurile s-au schimbat...

In special pt. Daniel: probabil ca ai terminat rodajul, ne poti spune daca masina se apropie de valorile din fabrica ?

Poate ca par cicalitor cu aceasta motorizare, dar nu sunt genul de pers. care schimba masinile foarte des. Am de gand sa o iau de noua si sa o tin cativa ani buni (5-7 ani) cat o sa fie leasingul si poate chiar mai mult, iar configuratia pe care mi-am facut-o eu ajunge pe la 21.000 EURO, deci as vrea sa ma asigur ca sunt "bani bine plasati" rolleyes.gif

Multumesc frumos de raspunsuri.
DORU
Cezarr, te rog sa continui discutiile aici:
http://www.masini.ro/forum/content/Octavia...1-8-160-de-cai/

Multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.