Help - Search - Members - Calendar
Full Version: rame argintii la geamuri
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Exterior
HalbaSus
Sti-ti ramele acela din aluminiu (cred) care sunt atat de des observabile la geamurile unor masini cum ar fi: Audi (a4, a6 modele mai noi) sau BMW-uri (de asemenea mai recente) ?

Mie mi se par foarte elegante... si as vrea sa-mi pun si eu pe masina mea (Opel Vectra cool.gif... Stie cineva de unde se pot procura ? In magazine de accesorii auto/tuning nu am vazut asa ceva... De asemenea mi-ar placea sa-mi pun in spate o dunga tot argintie (din nou cred ca e aluminiu cromat or something) care apare pe vectra-urile noi....

Stie cineva unde se pot gasi... sau daca nu se gasesc in comert... unde mi-as putea face/comanda ?
Dragos1
am vazut ceva la Daewoo, acum cativa ani, cand am schimbat o usa...

Dar erau Drepte, nu stiu cum le curbezi pentru geamuri....

Dar poti intreba la Euroservice Daewoo sau chiar la Opel.. cauta pe unii care aduc piese de opel...
Baby Blues
Si eu am intrebat pe cativa care aduc piese de Opel si chiar masini , dar mi-au spus ca nu aduc decat piese noi deoarece masinilie care fac accidente in strainatate sunt luate de firma asiguratoare care nu le vand ca noi la cimitire ca sa-si scoata banii pe componente. Eu as fi vrut niste stopuri spate si faruri din acelea inegrite pt Opel Astra.
Alex-F1
....of bata-te noroku Halba....grea o fost gramatica asta, este?.... biggrin.gif ....ai inceput postul tau cu cuvantul "sti-ti" si mie mi-au trebuit cateva secunde pana m-am prins ce inseamna....daca nu citeam mai departe, cred ca stateam un minut si nu stiam de unde sa iau expresia asta.... :bash:
Despre acele rame...daca vrei ceva autentic, sincer n-am idee unde ai putea gasi, in schimb daca te multumesti si cu ceva kitch, in talcioc exista (cel putin la noi) o mare varietate de ornamente de astea la metru, argintii, portocalii si alte culori, de diverse grosimi, cu lipici pe spate....ai putea sa incerci cu de alea, sa vezi cum arata, dar un ochi mai versat va observa de departe ca e "facatura".... blush.gif Io mi-am pus de alea de jur imprejurul masinii, sub banda aceea neagra de pe laterale + bare si arata misto....nici nu s-a deteriorat, nici nu s-a dezlipit si-o am de peste un an....
HalbaSus
Bai arheologilor... voi vedeti din ce data e mesajul meu: "Sam 17 Iul, 2004", cat despre greseala gramaticala... naiba stie... nu prea am scuze... shame on me... promit sa nu mai scriu asa ceva biggrin.gif
f1anatic
QUOTE(HalbaSus)
Bai arheologilor... voi vedeti din ce data e mesajul meu: "Sam 17 Iul, 2004", cat despre greseala gramaticala... naiba stie... nu prea am scuze... shame on me... promit sa nu mai scriu asa ceva biggrin.gif


Ai postat in forumul asta si nu ai platit cotizatia. Repede scoate berea sau ai un avertisment !

Intre noi fie vorba...rame argintii la geamuri :clapping: e ghey !
HalbaSus
What can i do ? I like ghey cars:







f1anatic
Sa iti dau adresa unde sa trimiti Maseratti 4-porte.
Sorin82761
Am vazut in ceva oferta la profi ca se vinde banda de genu asta pentru ornamente ( acolo in brosura arata ca pentru faruri .. da nu stiu daca se poate folosi si la geamuri)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.