Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Permise de conducere de vanzare.
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Arheopterix
2600 de indivizi,au cumparat de la serviciul de politie rutiera din Pitesti carnete de conducere la pret de 2000-10.000 euro.
Toate fara scoala de sofer ,proba scrisa sau traseu.
Doar bani.
Se pare ca 22 din ei au cauzat deja accidente grave soldate cu 3 morti si 30 raniti grav.
Paul46623
Oricat de sadic as parea, le urez politistilor care au luat banii respectivi ca una din victimele cocalarilor alora sa fie sotia/sotul, copilul sau parintii.
marius68582
Deci se poate pune degetul pe rana.
Deci se poate afla exact identitatea celor care au platit pentru permise.
Deci de ce mama dracului nu sunt saltati si ei precum politatii aia?? (care politati au cazut prada unui ordin politic,dar anyhoo...)
klm
CITAT(Paul46623 @ Jul 5 2008, 05:03 PM) *
Oricat de sadic as parea, le urez politistilor care au luat banii respectivi ca una din victimele cocalarilor alora sa fie sotia/sotul, copilul sau parintii.

Ai grija ce-ti doresti!
Alex-F1
QUOTE (Arheopterix @ Jul 4 2008, 06:15 PM) *
2600 de indivizi,au cumparat de la serviciul de politie rutiera din Pitesti carnete de conducere la pret de 2000-10.000 euro. Toate fara scoala de sofer ,proba scrisa sau traseu. Doar bani. Se pare ca 22 din ei au cauzat deja accidente grave soldate cu 3 morti si 30 raniti grav.


Sursa??? .....ca asta e ceva f. grav deja..... verymad.gif
G e o r g e
vezi ca e scandal in media smile.gif
Mariustom
CITAT(Alex-F1 @ Jul 19 2008, 09:01 AM) *
CITAT(Arheopterix @ Jul 4 2008, 06:15 PM) *
2600 de indivizi,au cumparat de la serviciul de politie rutiera din Pitesti carnete de conducere la pret de 2000-10.000 euro. Toate fara scoala de sofer ,proba scrisa sau traseu. Doar bani. Se pare ca 22 din ei au cauzat deja accidente grave soldate cu 3 morti si 30 raniti grav.


Sursa??? .....ca asta e ceva f. grav deja..... verymad.gif

ohmy.gif blink.gif woot.gif Eu știu că ești mai scund decât mine, cum naiba de ești cu capu-n nori ??? biggrin.gif
E scandalul cât casa de ceva săptămâni și acu întrebi ???

Că și pe la TVR-uri s-a dat știrea de vreo câteva ori whistling.gif rolleyes.gif


PS: Bre Alex, nu m-am putut abține să nu râd tongue.gif
ninja.gif
Alex-F1
biggrin.gif Sincer habar n-aveam de stirea asta.... whistling.gif .....tu stii bine Marius ca nu prea folosesc televizorul, nu ma intereseaza stirile, barfele, "mondenitatile" gen stirile de la ora 5......iar pe TVR-uri chiar daca a fost, tu crezi ca io la job stau numa cu ochii lipiti de monitoare? smile.gif F. rar (de 2-3 ori pe luna) urmaresc atent stirile pe TVR cand sunt de tura, iar acasa niciodata.....am multe lucruri mai bune de facut......crede-ma ca nici un film cap-coada n-am mai vazut acasa de cativa ani.....la job cand is de noapte mai ma uit, ca sa mai treaca vremea..... ninja.gif

P.S.: N-am observat ca postul lui Arhe e din 4 iulie, ca poate altfel nu postam....ca sa nu ma fac de ras.....oricum ma bucur ca tu te-ai distrat.... wink.gif
Cipp
Intrebare: credeti ca numai in Arges e situatia asta? Eu cred ca e in toata tara. Pretul difera...
Mariustom
Cipp, clar că nu e doar în Argeș, de fapt au început să descopere (în urma verificărilor) și în alte județe wink.gif
Și precum știu sigur, în Caraș Severin a mai fost ceva asemănător acu mai mulți ani, cu romi analfabeți din alte județe, ce s-a lăsat cu demiteri.

Alex, oricât de îndepărtat de civilizație să fii și tot ar trebui să ai acces la informații de orice fel, căci doar așa ai ajuns să mergi în concediu în Croația (de exemplu), doar nu ai pus degetul pe harta lumii rolleyes.gif
Și bănuiesc că barem în mașină asculți (din când în când) radioul și poate prinzi câteodată și știrile whistling.gif
Dar în sfârșit, fiecare își trăiește viața cum dorește (și cum știe wink.gif ). Barem cred că ești mai informat decât gemenele Cheeky care nu știau nici măcar numele președintelui țării noastre laugh.gif

Și tare cred că nu am fost singurul ce s-a distrat citind mesajul tău thumbsup.gif


ninja.gif
Arheopterix
Nici eu nu prea ma uit la tv.
Radio Romantic in masina a fost sursa mea.
Potzocul
pe mine ma surprinde curajul celui care a demarat ancheta.
nu ma surprinde faptul ca se elibereaza permise pe bani.
pentru bani, ies criminali din puscarie, pentru bani, cea mai relevanta proba intr-un dosar penal importand dispare fara urma.
nu de mult am auzit la stiri ca intr-un accident rutier provocat de un parlamentar (nu prea am timp de tv si am auzit stirea in fuga deci nu cunosc detalii exacte), victima fiind un copil, a iesit vinovat copilul, cu explicatia ca (virgula) copilul a lovit masina si nu invers.
oricum, chiar daca va cadea reteaua de permise, exista intotdeauna alternativa maghiara pt treaba asta!
Marius*
Eu sunt convins ca cei de la Pitesti nu au mai cotizat cat trebuia pt campania electorala, iar dupa ce s-a terminat cu alegerile locale, au fost pedepsiti.
Cu siguranta in toata tara este aceeasi situatie!
Arheopterix
Sunt perfect deacord cu Last.
Cineva nu si-a primit portia si a facut sa explodeze mamaliga.

Apropo,l-am auzi pe Mircea Badea spunand cum ca a fost scoasa basma curata acea doamna c Audi,care a omorat pe trecerea de pietoni o studenta in timpul summitului.

Sustinea ca a foat martor la accident si nici gand sa nu fi trecut fata pe trecere cum sustine acum politia.
Il cunosc destul de bine pe MB.Are el pe ale lui,dar nu e mincinos.
Marius*
QUOTE (Arheopterix @ Jul 20 2008, 04:53 AM) *
Apropo,l-am auzi pe Mircea Badea spunand cum ca a fost scoasa basma curata acea doamna c Audi,care a omorat pe trecerea de pietoni o studenta in timpul summitului.
Sustinea ca a foat martor la accident si nici gand sa nu fi trecut fata pe trecere cum sustine acum politia.

Mircea Badea delireaza foarte mult! Sunt de acord cu opinia sa in privinta conducatoarei autoturismului Audi, dar ce nu stie el este ca vinovatia si pedeapsa, in aceste cazuri, sunt stabilite de instantele de judecata. Nu are nicio legatura politistul care a facut cercetarea locului accidentului.
Daca femeia respectiva scapa basma curata, acest lucru se datoreaza in proportie de 100% justitiei.
Nu i-ar strica putina documentare!
Loss
Eu nu recomand achiziționarea de permise de conducere false. Există un foarte mare risc, PENAL și te pot prinde în orice moment, atunci când te verifică. În plus, nu poți circula în Europa, deoarece se verifică și baza de date.

Cel mai bine e să îl iei pe merit! Nu te poți urca la volan fără cunoștințe. Dacă provoci un accident? Sau chiar dacă nu faci accident, intră altul în tine, iar dacă poliția vede că nu ai permis, automat ești tu devină! dry.gif

Vreau să vă ofer câteva sfaturi (la mine au funcționat) ca să obțineți permisul de conducere ușor și eficient, în maxim 30 de zile.

Trebuie să rezolvați în permanență chestionare auto DRPCIV. (mă refer la chestionarele oficiale, acelea care vin la examen)
Puteți face chestionare aici: http://c-drpciv.ro/
Înainte de chestionare, trebuie să știți indicatoarele și marcajele rutiere, dar doar cele esențiale.
Codul rutier și regulamentul rutier nu trebuie învățat în întregime. Anumite capitole sunt suficiente.

Dacă ai certitudinea că faci 24 de puncte de fiecare dată, poți să mergi cu încredere la examen.

Succes thumbsup.gif !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.