Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Diverse despre Focus
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
viorelUZH
Salutare,

Din motive obiective am cumparat acum ceva vreme un focus tournier 1.8tdci fara AC,ma tot gandesc acum daca merita sa ii pun...intrebarea ar fi daca se poate,unde este recomandat(service),un sfat a venit sa merg la dezmembrari sa iau un sistem...in cazul in care ar fi o varianta viabila,stiti vreun centru de dezmembrari pe unde as putea gasi respectiva componenta?
2)butonul de deschidere hayon de la bord nu mai functioneaza,stiti cam care ar fi cauza?

Multumesc
Mariustom
Bine ai venit pe forum wink.gif

Referitor la întrebările tale:
- montarea after-market a AC-ului nu se prea recomandă, datorită prețului destul de ridicat a pieselor, al complexității destul de ridicate la montaj, etc. În general se recomandă vânzarea mașinii și cumpărarea alteia cu AC, dacă asta se dorește thumbsup.gif
- nefuncționarea butonului de deschidere a portbagajului poate fi cauzată de o problemă electrică și/sau mecanică.
Șanse mai mari sunt să fie o problemă ... electrică whistling.gif

Baftă în rezolvarea problemelor thumbsup.gif


ninja.gif
viorelUZH
QUOTE (Mariustom @ Jun 23 2008, 10:04 PM) *
Bine ai venit pe forum wink.gif

Referitor la întrebările tale:
- montarea after-market a AC-ului nu se prea recomandă, datorită prețului destul de ridicat a pieselor, al complexității destul de ridicate la montaj, etc. În general se recomandă vânzarea mașinii și cumpărarea alteia cu AC, dacă asta se dorește thumbsup.gif
- nefuncționarea butonului de deschidere a portbagajului poate fi cauzată de o problemă electrică și/sau mecanică.
Șanse mai mari sunt să fie o problemă ... electrică whistling.gif

Baftă în rezolvarea problemelor thumbsup.gif


ninja.gif



multumesc de sfaturi baieti...o sa o vand si osa imi iau o berlina...mai ales si una ieftina mai ales verymad.gif ca un nene mi-a rupt oglinda din stanga...asta asa sa nu ma mai oftic
Mariustom
Ufffff, îmi pare rău. confused.gif

Apropo, legat de deschiderea portbagajului: unii au rezolvat prin scoaterea butonului și curățarea contactelor wink.gif Nu durează mult.


ninja.gif
viorelUZH
QUOTE (Mariustom @ Jun 24 2008, 09:06 PM) *
Ufffff, îmi pare rău. confused.gif

Apropo, legat de deschiderea portbagajului: unii au rezolvat prin scoaterea butonului și curățarea contactelor wink.gif Nu durează mult.


ninja.gif



multumesc de sfaturi,am rezolvat cu butonul:P...acum alerg la asigurari sa schimb oglinda care sta agatata cu ditamai surubul...are cineva idee cam cat costa cablul de la frana de mana?10x
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.