Help - Search - Members - Calendar
Full Version: VREAU SA CUMPAR O MASINA NOUA PANA IN 10000 DE EURO
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
dany_1980
Cine ma poate ajuta cu niste sfaturi ?

Tatal meu (pensionar) vrea sa-si ia masina prin programul rabla.

Problemele sunt urmatoarele:
- sa aibe consumu mic spre acceptabil (daca ar fi cu motorizare diesel poate ca ar fi si mai bine)
- sa fie orice masina in afara de logan ( stocu s-a epuizat)
- sa aibe portbagajul mare
- sa fie cea mai indicata masina in raport calitate / pret cu revizii mai ieftinute ( iar piesele de schimb sa fie acceptabile)
- rata la masina sa fie undeva la 600 lei asta incluzand si asigurarea CASCO


DRAGOS
Ce inseamna stocul s-a epuizat? Cat trebuie sa astepti pentru o masina?

Intreb pentru ca in situatia ta loganul mi se pare ideal. 1,5 Dci abs plus cu AC,abs si 4 airbaguri iese 9795 de euro cu tot cu garantie extinsa, deci 5 ani. Asta pe configuratorul Dacia.

Daca nu logan, atunci mai are o varianta cu chevrolet aveo, dar care nu are motorizare diesel.

Si inca alte multe masini mai mici: Opel corsa, renault clio, suzuki swift(nu stiu daca e la rabla), fiat grande punto, etc.

Daca nu are nevoie de mult spatiu eu as alege swift(daca e la rabla) sau daca nu, clio sau grande punto.

Bafta! thumbsup.gif
22nst
loganul nu se mai fabrica.
am un prieten care s-a dus la dealer sa cumpere unul si trebuia sa se multumeasca cu ceva de pe stoc, pentru ca nu se mai fabrica pe motivul aparitiei noului model cu face-lift si sa nu ramana cu astea.
FAR EASTERN
Yaris thumbsup.gif
Mai e si R Megane Prima, un pic peste 10k.
Hoinar
QUOTE (FAR EASTERN @ Jun 20 2008, 10:22 AM) *
Yaris thumbsup.gif
...


Chiar asa...la reprezentanta Toyota am vazut ca pentru programul Rabla, pe langa aia 3000 de lei dati de stat, mai au ei o reducere de 1000 de euro. Detalii aci: http://www.toyota.ro/cars/new_cars/Rabla_promo.aspx.
James Kilowatt
Nubira, GPL. Asta daca logan nu mai e.Oricum intretinerea la Nubira e mai ieftina decat la Logan.
mike.omega
Nubira II nu se mai produce, de programul raba nici nu poate fi vorba smile.gif
yddad
opel astra classic putin peste 10.000. Consum mic........... ca dotari ai de toate.........merge si prin rabla din cate stiu........Chevrolet Lacetti...........Skoda.......
Bafta !!
yddad
La Classic vezi ca au dealerii niste oferte misto (si-a luat un vecin acu 1 luna),deci poate iesi sub 10.000 Bafta!!!
Bestia_vera_nera
Pai daca o ia prin rabla sasi ia reno symbol pentru ca la banii astia il ia full.
adi.mitrea
Vezi că Logan se poate achiziționa și prin RABLA.

De azi (28 iulie), Dacia a mai primit 3.600 de locuri în program (în fine, fiecare dealer a primit un număr de xx mașini).

Se poate cumpăra doar versiunea de dinainte de facelift (lichidare de stoc) iar pentru 1,5 dci mai dă și Dacia o reducere de 800 de euro pe lângă cei 3.000 de lei primă de casare.

Deci cam 1.600 de euro reducere la 1,5 dci față de prețul de listă. Vezi poate mai prinzi loc. Dacă nu se grăbește prea tare tatăl tău, puteți aștepta redistribuirea din toamnă (etapa a doua a programului)...

În afară de Logan nu cred că mai intră la buget și altă mașină DIESEL.
Bestia_vera_nera
ba mai intra simbolul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.