Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Am pierdut fabrica Daimler in favoarea Ungariei
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
laurentiu
http://www.wall-street.ro/articol/Auto/436...iei-UPDATE.html

Nasol sad.gif
Sa speram ca vine totusi PSA
mike.omega
Citisem ca PSA si Mitsu isi cauta teren in Russia mai nou, insa era la fel, un zvon ca si cel conform caruia ar veni la noi wink.gif
A K U
Am citit acum cateva zile pe undeva ca niste baieti pusesera deja mana pe cateva sute de hectare prin zona pe unde ar fi fost nemtii interesati sa cumpere. Ce-or face ei oare cu tot terenul ala? whistling.gif
sorin200693010
Pacat ca am ratat aceasta investitie.Daca am fi avut o infrastructura foarte buna, si subventii foarte generoase, atunci nemtii ar fi optat pt Romania.
Politica lipsita de viziune, a tuturor guvernantilor romani, dupa 1990, a facut sa fim in situatia asta.
marius68582
Asta parca doare mai mult decat faptul ca niste baieti care nu stiu sa dea cu picioarul in minge s-au intors prea devreme acasa. whistling.gif
A K U
Ba eu chiar ma bucur. Poate asa isi dau seama cretinii care ne conduc ca ar trebui sa mai puna si ei osul la treaba prin tara asta.
air_wolf
vax. si ce daca? e obligatoriu sa produca toti masini/componente in romania?
ValiR
QUOTE (A K U @ Jun 19 2008, 11:19 AM) *
Ba eu chiar ma bucur. Poate asa isi dau seama cretinii care ne conduc ca ar trebui sa mai puna si ei osul la treaba prin tara asta.


Da, mi-i si imaginez cat de tristi si suparati sunt acum din cauza asta si cum isi(si ne) promit acum ca vor face 2000km de autostrazi, vor reface infrastructura feroviara, etc etc.
Sa fim realisti. Cu guvernantii actuali o sa fie un proces lent... asta daca nu o sa ajungem la regres. Lupta lor e pentru putere si pentru a-si apara propiile interese, nu se cearta pe detalii tehnice asupra lucrarilor de infrastructura smile.gif
Sa nu uitam ca si in cazul in care se face ceva nu inseamna ca se face bine. Eu cel putin sunt satul de sosele asfaltate si re-asfaltate la 1-2 ani. Sa nu uitam si cat ne costa. Si in al treilea rand, pe anumite sectoare exista probleme in gasirea fortei de munca... De asemenea calitatea fortei de munca e slaba sau as putea sa spun, in continua scadere...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.