Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Concursul de pronosticuri - editia Magny Cours 2008
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Alex-F1
thumbsup.gif
20krpm
azazel, pune-ne intrebarea cu pricina. ca m-ai batut la mustata. io cu 3 ghicite de cite-un punct, tu cu una de 4 puncte. ce ma oftici wink.gif

edit: my bad. doua ghicite, una de trei si una de unu. ce ma oftici, dar un pic mai putin decit mai-nainte. tongue.gif
AZAZEL
pe ce pozitie va fi Kubica in clasamentul general dupa cursa din Franta ?
20krpm
asta pare a fi un weekend ferrari - sint mai rezervat un pic in ce-i priveste pe bmw, iar cum hamilton n-o sa fie p-aproape sa le ia cutia de viteze in colimator, cred ca vor avea un joyride de la inceput pina la sfirsit.

1. RAI
2. MAS
3. HEI
4. ALO
5. KUB
6. HAM
7. KOV
8. ROS
pole: RAI
fast: MAS
finish: 18
q: tied 1st (adica pe 2, pentru ca o sa aiba mai putine victorii decit massa)
AZAZEL
salut fetelor !

buna oana !

raikkonen
massa
kovalainen
heidfeld
hamilton
alonso
rosberg

si ....

....

...PIQUET... there is something in the air about piquet.


pole & fastest : finlandezul boschetar
raspunsul la intrebare este : locul 4
termina cursa 17
20krpm
QUOTE (AZAZEL @ Jun 20 2008, 11:36 AM) *
...PIQUET... there is something in the air about piquet.

unsure.gif he must have farted...
laurentiu
Si eu:

1.Raikkonen
2.Massa
3.Hamilton
4.Kubica
5.Heidfeld
6.Kovalainen
7.Alonso
8. Weber

Pleaca din pole Massa
Fastest lap Massa (din doua poate nimeresc una biggrin.gif )
raspuns:2
termina cursa:16
Alex-F1
1. Raikkonen
2. Massa
3. Kubica
4. Hamilton
5. Alonso
6. Kovelainen
7. Heidfeld
8. Rosberg

POLE: Hamilton
FL: Raikkonen
FINISH: 17
Q: 2
DRAGOS
1.raikkonen
2.kubica
3.massa
4.hamilton
5.alonso
6.kovalainen
7.heidfeld
8.rosberg

fastest lap: raikkonen
pole: raikkonen
termina cursa: 17
Q: locul 2
Oana
1 massa
2 kimi
3 kubica
4 kovalainen
5 webber
6 hamilton
7 heidfeld
8 alonso

pole - massa
fast - kimi
finish - 18
q: 1
Alex-F1
QUOTE (Alex-F1 @ Jun 20 2008, 05:45 PM) *
POLE: Hamilton


Damn, ce baston is.....am uitat de penalizare wacko.gif ..... oricum n-a iesit pole.......hehe......GO KIMIIIIIIIIIIIIIIIIIII.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! drive.gif
20krpm
QUOTE (Alex-F1 @ Jun 21 2008, 04:58 PM) *
Damn, ce baston is.....am uitat de penalizare wacko.gif ..... oricum n-a iesit pole.......hehe......GO KIMIIIIIIIIIIIIIIIIIII.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! drive.gif

am senzatia ca hamilton e intr-un mare nu spun ce. in conferinta de presa era foarte morcovit, zicea ca a gresit in amindoua turele de calificare in acelasi loc - ceea ce ma face sa cred ca are foarte putina benzina in masina, si ca spera la un 4-stop race. dar asta e. oricum cred ca va fi un non-factor in cursa de miine. mai degraba cred ca alonso o sa reuseasca sa scoata ceva, dar nu cred ca cineva o sa reuseasca sa le puna probleme lu chimi si lu ma-sa.
DRAGOS
interesanta imaginea cu defectiunea lui raikkoonen.... fibra de carbon topita...rar vezi asa ceva laugh.gif

Daca intrebarea pusa de castigatorul din runda anterioara face 2 puncte....atunci eu trebuia sa am 4 puncte....nu 3 smile.gif
Oana
stai fara grija ca vom rectifica... si mie mi-a furat un punct
20krpm
QUOTE (DRAGOS @ Jun 22 2008, 11:53 AM) *
interesanta imaginea cu defectiunea lui raikkoonen.... fibra de carbon topita...rar vezi asa ceva laugh.gif

fibra de carbon se topeste, dar nu asta a fost problema. lui kimi ii atirna o bucata din teava de esapament, si din cauza asta s-a incins cam tot ce era in jurul defectiunii respective. si m. schumacher a avut chestia asta acum citiva ani, si a trebuit sa aiba grija de ea.

scuze pentru problemele cu calcularea punctelor. se pare ca acum doua saptamini cind am mai adaugat un rind ca sa creez doua intrebari am introdus o eroare de calcul. rog pe toata lumea sa-si calculeze punctele, si daca nu iese socoteala sa ma anunte.
AZAZEL
pana la urma am avut dreptate cu piquet ca va avea o cursa mare. simteam ca a sosit momentul.
20krpm
a facut o cursa un pic mai mare decit cele pe care le-a facut pina acum, dar... n-as putea sa spun ca m-am uitat la el ca la o racheta saturn plecata de pe rampa de lansare. saracu de el alearga de frica acum, flavio i-a pus in vedere ca e cazul sa produca ceva in urmatoarele 3 curse, or else. asa ca mai are doua si p-orma poa sa ia o pauza. comentatorii de pe speed spuneau apropo de chestia asta ca cei mai neprofesionali soferi de curse sint cei care incep sa dea rezultate bune cind sint amenintati ca-s dati afara... si inclin sa le dau dreptate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.