Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Toyota Aygo Crazy Concept
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
mike.omega
Link


This is a car that is all about the joy of driving: with no electronic handling aids, no power steering and no ABS, it is like a kart with doors and a roof.

Toyota Aygo Crazy Concept is fettled with the Toyota 1.8 VVT-i unit that powered the final generation Celica and MR2 Roadster, rear-mounted and driving the rear wheels through the Roadster's five-speed manual gearbox. The addition of a Toyota Motorsport turbo conversion kit boosts power output to 200DIN hp and torque to 240Nm.

Weighing in at just 1,050kg, Toyota Aygo Crazy Concept is capable of 127mph (est), but speed is not its defining quality: this is a machine that exists to be responsive and alive to the driver's commands, to put smiles on the faces of those inside and outside the car.

Opinie: foarte tare! Cu conditia sa incap si eu in ea! Ca in varianta de strada ma tin de volan cu genunchii si nu cu mainile biggrin.gif
20krpm
QUOTE (mike.omega @ Jun 13 2008, 02:50 PM) *
Opinie: foarte tare!

serios? spune-ne si noua cum a fost. mie nu stiu de ce imi face impresia ca e cam ciunta ca sa fie fun...
mike.omega
Mie imi place, si asta e! whistling.gif
adi.mitrea
Nebubunul ăsta de Aygo este la fel ca Loganul S2000. În afară de câteva elemente de caroserie și design exterior nu are nimic în comun cu mașina de stradă.

Probabil că e fun to drive, dar economic e inutilă. teehee.gif
Hoinar
Citat din articolul pus de Mike:

"PERFORMANCE

Max speed: 127 mph (est)
0-62 mph: 5.75 s
Max. power: 200 hp @ 6,700 rpm
Max. torque: 240 Nm @ 3,400 rpm"

Eu cred ca Marian si Constantin cauta clienti pt TS-urile lor si se uita dupa preturile Aygo-ului asta nebun smile.gif.
M A R I A N
QUOTE (Hoinar @ Jun 16 2008, 08:30 AM) *
Eu cred ca Marian si Constantin cauta clienti pt TS-urile lor si se uita dupa preturile Aygo-ului asta nebun smile.gif.


Taci, ma, ca tocmai negociez cu un client... laugh.gif

Mi-ar placea, sincer, dar stii foarte bine conceptia mea: si la mutat mobila, si la plimbare cu bebe, si la curse ... devil.gif TS-ul le face pe toate foarte bine.

Eu astept cu nerabdare kitul compressor TTE pentru motorul de 1.8 de pe TS (din pacate exista deocamdata numai pe generatia anterioara de TS 1.5 http://www.tte.de/downloads/brochures/TTE/..._compressor.pdf ) si dupa aia mai vedem ce poate Crazy Aygo-ul asta... whistling.gif
vio
marian trc-tuning .... vezi ca e un YARIS DE 215 CAI facut de ei wink.gif dinasta cum ai tu TS
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.