Help - Search - Members - Calendar
Full Version: FOTBAL
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Sport & Hobby
Pages: 1, 2
Legionaru'
Primul gol marcat de noi a fost o intamplare,cel de-al doilea din faza fixa.
Faceti diferenta dintre golurile noastre si primul lor gol.
pmhoria
Pe mine m-a mirat f mult faptul ca dupa ce s-a facut 2 la 2, comentatorii au dat-o la impacare ... ce e scor bun cu Franta, vice campioana, bla, bla. E tipic pt noi ca natie, las ca merge si asa. De fapt sunt sigur ca Domenech s-o inteles cu Piti sa faca un egal a.i. sa ramana fiecare la echipa in continuare .... teehee.gif
StefanVVTi
QUOTE (Legionaru' @ Oct 12 2008, 03:14 PM) *
Primul gol marcat de noi a fost o intamplare,cel de-al doilea din faza fixa.
Faceti diferenta dintre golurile noastre si primul lor gol.

Mai bine s-ar uita la Craiova sa vada fotbal adevarat! smile.gif) Forta!
James Kilowatt
Noroc ca nici francezii nu-s prea grozavi, ca o echipa serioasa ne facea muci. Noi la furat si atenti sa nu ne rupem vre-o unghie, francezii mai motivati, posesie la greu, da' fara imaginatie.

Numarul 2 de la noi era in continuu la corcoduse, nu l-am vazut sa castige vre-o minge. Nici macar de stalp nu era bun, nici macar din intamplare nu s-a lovit mingea de el.

Plus celebra strategie pitzurciana cu apararea care n-a mers niciodata (cu o echipa mai rasarita decat insulele feroe). Cand te aperi mizezi macar pe contraatac, noi n-am contraatacat nici o data.

Bai nene, avem o echipa care joaca urat, imbacsit, indiferent de rezultat. Indiferent de valoarea jucatorilor, echipa joaca oribil.

Apropo, de ce se joaca la Constanta si nu la Bucuresti?
T u d o r
La Bucuresti ii injura suporterii. biggrin.gif

"Tactica" asta se vede la cam toti antrenorii romani. 7 fundasi si te rogi sa scape ala ramas in fatza pe vreo eroare a apararii adverse... Sau vreo lovitura libera, sau vreun corner. Tactica parjolirii ogoarelor si a otravirii fantanilor. biggrin.gif
James Kilowatt
Si ce, constantenii sunt toti crescuti la pension? biggrin.gif

Antrenori straini nu se pot aduce? whistling.gif
T u d o r
La noi??? whistling.gif N-ai citit bannerul ala din tribuna, ceva de genul "nu ne vindem tara"? Man! Incredibil. Ne-a calarit o Franta cu 2 albi in echipa, Olanda, Anglia sunt la fel de pline de bronzati, iar noi nu ne vindem tara! Pana si suedezii au avut niste negri in echipa intr-o vreme...iar noi nu putem sa naturalizam 2 amarati de argentinieni sa inlocuiasca 2 potloage de romani lipsite de har si de motivatie.
Capra e raioasa da-si poarta coada cu mandrie in sus...
klm
CITAT(pmhoria @ Oct 12 2008, 04:39 PM) *
Franta, vice campioana, bla, bla.

Mah, n-oi fi eu microbist dar Franta nu a ramas acasa inca din grupe impreuna cu Romania la ultimul campionat si finala a fost castigata de Spania in meciul cu Germania care a devenit vice-campioana?!
Cred ca eu am facut cel mai bine ca n-am stat acasa si m-am distrat departe de televizor sambata la ora meciului!
air_wolf
da, era banerul ala cu "fara straini in nationala". asa ca sa ia numai fotbalisti din campionatul intern teehee.gif
T u d o r
CITAT(klm @ Oct 13 2008, 09:24 AM) *
Mah, n-oi fi eu microbist dar Franta nu a ramas acasa inca din grupe impreuna cu Romania la ultimul campionat si finala a fost castigata de Spania in meciul cu Germania care a devenit vice-campioana?!


Aia a fost la CE. CM din 2006 a fost castigat de Italia in finala cu Franta. Remember capul lui Zidane? biggrin.gif
klm
Ma rog, eu tineam minte campionatul ala in care frantujii au fost "eliminati" de Senegal inca din meciul inaugural tongue.gif (o fi fost in 2002 cand ma uitam la mai multe meciuri).
adrian_flavius
Nu-s microbist si, din principiu, nu ma uit la fotbal...decat, din cand in cand, la meciurile nationalei...sambata seara mi-era un somn de moarte, da' am zis sa vad macar inceputul, poate merita sa ma uit...vad 5 minute, vad primul gol (greseala lor, clara...), mai vad 10 minute, vad si al doilea gol, vad iesirea lui Goian de pe teren si cartonasul galben, si ce-mi zic? hai sa stau, ca in seara asta joaca altceva...din minutul 20 ai nostri s-au taiat ca o maioneza proasta...si pana la sfarsit mi-a trecut si somnul, da' si cheful de fotbal...ala n-a fost fotbal, a fost un fel de magarus, jucat de francezi cu toti ai nostri...

Piciorul ala agatat al lui Henri mi-a placut mult de tot, iar al doilea gol al francezilor a fost ceva superb...sincer...a avut si un pic de noroc, ca a nimerit bara dedesubt...putea sa dea in ea sau peste...asta e, intotdeauna norocul este de partea celor care indraznesc...parerea mea...Muresan este un jucator de viitor...ne-ar mai trebui 2-3 ca el, macar unul pe mijloc, si atunci poate am juca altfel...poti avea atacantul lu' peste, cel mai tare marcator din toate timpurile, daca nu are cine-l servi, de la mijloc, e ca si cum nu l-ai avea...o singura faza este de notat, cea in care s-a remarcat iarasi Muresan, cand cu un-doi-ul ala prin careul francezilor...asa s-ar putea juca fotbal adevarat...si acolo ar avea nevoie Muresan de ceva coechipieri de la CFR...

Si inca o parere personala cu privire la naturalizare altor jucatori: ar trebui s-o facem, da' nenea Sandu vrea intai sa scape de Piti...asa ca nu-i (mai) da nici o mana de ajutor...il lasa sa-si franga gatul singur-singurel...
James Kilowatt
Colegii mei francezi au tinut cu romanii sambata..... daca ii bateam, il dadeau afara pe antrenorul lor de care s-au cam saturat ca noi de Piti. teehee.gif
Baby Blues
Inca unul care se pricepe la fotbal, adica... eu. Domle ma oftic ca am facut egal cu Frant. In primul rand pentru ca nici antrenorul nostru si nici al lor nu a fost demisionat.
Daca luam bataie macar il dadeau afara pe Piturca si macar o luam de la zero. Asa suntem ca-n ploaie. Nu stim cum o sa jucam urmatoarele meciuri , moralul este acelasi, adica de .. romani.
Daca il dadeau afara pe Piturca si pierdeam calificarea macar stiam ca incercam sa reconstruim o echipa , daca avem cu ce. Asa stam si ne gandim ce o sa urmeze . Si daca ne calificam nu cred ca ne asteapta ceva placut.
Nu am observat decat un singur jucator si anume pe Muresan care chiar pare un nou Gica Popescu al nationalei. Chivu nu are ce cauta in mijloc deoarece nu are inspiratia lui Hagi in servirea atacantilor si pare mai degraba un "libero" dedicat. Aici iar e o problema deoarece ar juca pe acelasi post cu Muresan. Poate o schimbare intre ei ar fi nimerita.
Concluzia este ca ar trebui sa schimbam ceva in fotbalul romanesc.
FAR EASTERN
Daca nationala a facut egal, Steaua e mai tare, chiar a luat-o de la frenceji. Patetic! verymad.gif De fapt ar fi fost o surpriza daca ar fi castigat....
laurentiu
Mi-e frica atunci cand echipele nationale dau primele gol, pentru ca se emotioneaza si iau bataie rau d tot...
OvidiuH
Rezultat bun având în vedere ce a fost în teren...
T u d o r
Un rezultat bun cu o echipa de fotbal (nu de bambilici de liga romaneasca) se poate obtine doar jucand fotbal. Nu cu 7 inchizatori, nu cu atacanti rupti la 30 metri de restul echipei ("impinsi in coasta adversarului pentru a-l incurca" - wtf ???). Se obtine construind atacuri, nu bagand 3 goluri din faze fixe - adica supuse hazardului. Pentru ca intamplarea a facut ca si in meciul cu Franta si in cel cu OL sa avem bulan maxim si sa marcam cam tot ce a avut o probabilitate de reusita mai mare de 1 la mie. Dar cu atacanti ca Arthuro, cu maratonisti ca Banel si Semedo, cu mijlocasi lipsiti de har precum Lovin, cu fundasi pensionati nu poti emite pretentii. Si mai ales... cu antrenori ca Lacatus...
Cine a avut atentia sa urmareasca meciurile Stelei dpdv tactic a putut cu siguranta sa observe ca echipa are un gol urias in mijlocul terenului, unde toti adversarii construiesc nestingheriti, fie ei OL sau Galatiul.
laurentiu
Eu chiar nu inteleg aceasta tactica stupida care, dupa ce echipele romanesti inscriu, se retrag foarte mult in aparare si uneori incearca sa-i prinda in off-side adversarul.
klm
Cand ziceam ca doar Otelul si Pandurii merita sa se duca in cupe nu ma credea nimeni!
M A R I A N
De vina este atitudinea jucatorilor romani de la Steaua care, din pacate, influenteaza si pe jucatorii straini. Eu sunt convins ca Dayro Moreno ar fi avut mare succes la CFR Cuj. Semedo a fost atras in cursa de Gigi si a gresit venind la Steaua. Si, desi Gigi e cioban de meserie, din pacate ceea ce a afirmat aseara este foarte adevarat si se aplica fotbalului romanesc actual:DACA AI SANSA SA DAI 2-3 GOLURI, IMEDIAT TREBUIE SCOSI ATACANTII SI TOATA ECHIPA INTRA IN POARTA SI FACE PADURE IN FATA CAREULUI...Trist dar foarte adevarat...

Din pacate, solutia pentru Steaua este, la fel ca la CFR Cluj (si in sezonul trecut la Otelul), formarea unei echipe formate din vreo 2-3 romani + 7-8-9 jucatori straini, eventual sud-americani (care, intre noi fiind vorba, la ce saracie este acolo, sunt in stare sa joace fotbal si pe cioburi de sticla pentru un pol de dolari, cum este cazul lui Culio care ar accepta sa joace pentru nationala Romaniei, numai sa ramana in Europa). Mai cred ca, pentru faza ofensiva, in lipsa unui atacant absolut complet de cel putin 5 milioane de euro (tehnic, puternic, rapid, cu plasament foarte bun si neaparat capabil sa fuga in aparare pentru a face faza defensiva) e absoluta necesara aducerea a 2-3 mijlocasi de genul lui Dubarbier de la CFR.
AZAZEL
voua va (mai) spune ceva numele de Fernando Redondo ?
L-a pomenit mai inainte comentatorul de la Protv.

cand mi-am adus aminte de acest fotbalist, am constatat inca o data ca eu traiesc in deceniul trecut in ceea ce priveste competitiile sportive, inclusiv fotbalul.
Legionaru'
Jucator sclipitor!
T u d o r
Asta? arigato.gif
AZAZEL
faza a fost mult mai lunga.
http://www.youtube.com/watch?v=SThP1IfDrg8...feature=related
a fost un jucator fantastic in spiritul jucatorilor de mare geniu.

cand incepe un meci de uefa champions league parca astept sa-i vad pe teren pe redondo, crespo, veron, rivaldo, ronaldo, elber, roberto carlos, fernando hierro, morientes, mendieta, claudio lopez, guardiola, figo, pauleta, batistuta, rui costa, vieri, owen, diego tristan, roy makaay, van niesterloy, oliver kahn, mehmet sholl, sammer, mario basler, stefan effemberg, shevkenco, robert pires, kluivert, overmars, bergkamp si multi multi altii.

amintiri.
nu-mi mai plac competitiile moderne si nu ma refer doar la fotbal. si sporturile cu motor au fost altfel si tenisul de camp a fost mai placut.
Baby Blues
Din perlele oamenilor de fotbal:

“N-am planificat niciodată nimic și nici n-am s-o fac vreodată” - Paul Gascoine

“La pomul lăudat nici mere nu face” - Dorinel Munteanu

“Dani arată atît de bine, încît nu știu dacă să joc cu el sau să-l…” - Harry Redknapp

“Am fost pur și simplu sidefat de frumusețea acestor fete” - Ionuț Luțu

“Cu Germania e dificil să joci, au avut 11 internaționali azi acolo pe teren” - Steve Lomas

“Nu avem șanse, însă cu toate acestea o să ni le jucăm pînă la capăt” - Vasile Jercălău

“Nu i-am subestimat. Au fost mult mai buni decît am crezut” - Bobby Robson

“A cîștigat echipa care a marcat mai mult decît adversarul” - “Pitzi”

“Mi-ar plăcea să joc pentru un club italian, ca Barcelona” - Mark Draper

“Am puterea să recunosc că nu sînt vinovat” - Gheorghe Ștefan

“Este a doua echipă din lume și nu există loc mai bun decît atît” - Kevin Keegan

“Nu știu de cîte goluri avem nevoie ca să ne calificăm cu Betis. Mai multe cred ca ar fi bine.” - Boștină

“Cînd un jucător se apropie de 30 de ani, așa face și corpul său” - Glen Hoodle

“Cu privire la reapariția blaturilor în campionatul nostru, nu mi-e frică, dar mă tem” - Marin Condescu

“Samassi Abou nu vorbește engleză prea bun” - Harry Redknap

“Părerea mea că, dac-o fi să mă convoacă, poate dau și-un gol.” - Claudiu Răducanu

Si cea mai tare este: "Pase scurte si pe sus, ai n-ai mingea tragi la poarta"
StefanVVTi
Ca tot veni vorba de fotbal, eu nu suport echipa Dinamo si tot ce tine de clubul Dinamo...cu toate astea am ramas placut impresionat de felul in care au abordat meciul cu Slovan L. Au mancat terenul si au muncit pentru fiecare minge, iar rasplata a fost pe masura.
Bravo lor!
Baby Blues
Eu nu suport nici o echipa romaneasca, dar asta este o alta discutie. Oricum asa cum a jucat Dinamo, se pae ca n-a mai jucat vreo echipa romaneasca demult. Mi-aplacut daruirea lor si vointa de-a castiga. S-a vazut faptul ca jucau pentru ceva si isi doreau acel lcuru. Parca am uitat de Mircea Sandu, mitica Dragomir si alti "prezenti" in lumea fotbalului romanesc.
Mariustom
Părerea mea este că meritau victoria americanii iar golul a fost valid.
Dar arbitrul ...
Baby Blues
QUOTE (Mariustom @ Jun 19 2010, 02:41 PM) *
Părerea mea este că meritau victoria americanii iar golul a fost valid.
Dar arbitrul ...

Mai trebuia un semn de intrebare in continuare. biggrin.gif

getodac
Golul doi al brazilienilor din meciul cu Coasta de Fildes a fost marcat de Luis Fabiano dupa ce a preluat mingea de doua ori cu mana in acea faza. Vezi min 2:15 din filmulet.

getodac

Hagi genial si la 46 de ani.

DORU
Cu talentul te nasti, nu-l dobandesti...sigur poti munci pe rupte, dar "sclipirile" raman ale celor nascuti cu talent wink.gif
Mariustom
http://www.ziare.com/real-madrid/fc-barcel...e-video-1145825
Revoltător !!! No comment ...

getodac
Hai Petrolul!!!
DORU
Eu nu mai sunt pasionat de acest sport de multa vreme, mai urmaresc cate un meci cu potential uneori, dar aseara am fost curios si nu mi-a parut rau: a fost unul din cele mai bune meciuri vazute de mine in RO...un ritm, angajament si spectacol demne de Champions League !
Sa fie oare pt ca din cei 22 jucatori numa vreo 6-7 erau romani ? biggrin.gif
getodac
Doru ar trebui sa te uiti la fiecare meci al Petrolului si o sa ai o surpriza .... ritm, angajament si spectacol la fiecare meci... in special la cele de acasa unde sunt impinsi de la spate de un public extraordinar... tot ce imi doresc acum este sa nu se faca de ras in Europa League. Abia astept meciu din supercupa, astazi imi programez special concediul in acea perioada sa il pot vedea live, am ratat finala cupei din pacate... as fi vrut sa retraiesc momentele din '95 thumbsup.gif
DORU
Eu nu mai sunt demult in priza cu fotbalul, asa ca nu-mi amintesc ce-a fost in '95...

Am sustinut cu placere echipa U Craiova...in ultimii ani am sustinut cu aceeasi placere Steaua si CFR Cluj...o voi face si cu Petrolul pt ca imi place s avad fotbal frumos jucat de o echipa romaneasca...
marcel12
Sa speram, ca va veni si vremea cand vom scapa de Sandu si compania. smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.