Help - Search - Members - Calendar
Full Version: informatie opel corsa
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
toiaeddy
Am un opel corsa 1,3 cdti model 2007,care mai aveti modelul acesta cumparat incepand de anul trecut sa va asteptati sa achitati o revizie de 1 an sau 15.000Km in jur de 10.000.000 lei.Va intrebati de ce,deoarece acest model are un filtru special care costa in jur de 3.000.00 lei, daca nu avea acest filtru costa in jur de 6.500.000 lei.Eu sunt programat la revizie pe 19-06-2008 am intrebat inainte cat costa ,Gold@Platin Bacau de unde am cumparat masina si AutoAiss Focsani dealer autorizat Opel.
Marius*
Cred ca este o suma exagerat de mare, in comparatie cu prima revizie la un Passat care costa aprox 450 ron.
Recent m-am interesat la dealerul VW din Craiova, pt o cunostinta ce are un Passat si trebuie sa faca prima revizie, constatand cu uimire ca in cei 450 ron intra costul consumabilelor si manopera.
Hoinar
Si eu cred ca e f mult. La prima revizie (15 k) la Auris-ul meu am platit 3.3 mil, fara a schimba filtrele de polen si de aer. Daca le-as fi schimbat ajungeam undeva la 5.5, 6 mil. Dar pana la 10 mil totusi e distanta maricica.
Ce consumabile ti-au pus pe factura?
klm
Tot ce se foloseste la G&P este produs original Chevrolet si are cele mai ridicate costuri, daca poti, fa revizia la un alt servis autorizat Opel.
toiaeddy
CITAT(klm @ Jun 12 2008, 11:21 AM) *
Tot ce se foloseste la G&P este produs original Chevrolet si are cele mai ridicate costuri, daca poti, fa revizia la un alt servis autorizat Opel.

Eu ma-m interesat la G&P Bacau si AutoAiss Focsani, crezi ca la Galati va fi mai ieftin
toiaeddy
CITAT(Hoinar @ Jun 12 2008, 10:57 AM) *
Si eu cred ca e f mult. La prima revizie (15 k) la Auris-ul meu am platit 3.3 mil, fara a schimba filtrele de polen si de aer. Daca le-as fi schimbat ajungeam undeva la 5.5, 6 mil. Dar pana la 10 mil totusi e distanta maricica.
Ce consumabile ti-au pus pe factura?

Revizia deocamdata nu am facut-o sunt programat pe 19-06-2008 am spus eu am dat telefon la G&P Bacau si am fost personal cu masina la AutoAiss dealer autorizat Opel Focsani, consumabile filtru de ulei,ulei, filtru de polen etc.

klm
CITAT(toiaeddy @ Jun 13 2008, 08:46 AM) *
Eu ma-m interesat la G&P Bacau si AutoAiss Focsani, crezi ca la Galati va fi mai ieftin

Gl are printre cele mai ridicate preturi din tara cam la toate, deci ma indoiesc ca reviziile ar fi mai ieftine.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.