Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Turatie pe loc
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
drabisan
Am marea problema, aproape existentiala: de ce simt nevoia unii sa-si tureze motoarele pe loc?
Voi explica si de unde am ajuns la problema asta.
Eu, in mod normal, dorm foarte bine, fara sa pot fi deranjat usor.
Asta toamna mi-a fost asfaltata si bordurizata strada.
De atunci, citiva motoristi au descoperit ca e o strada suficient de lunga si de nivelata pentru a da citeva ture fara sa-i deranjeze traficul.
Pina aici nici o problema.

Ce nu inteleg este altceva: de ce stimabilii motoristi au momentele lor de gratie in care isi tureaza motoarele pe loc, fara sa se miste.
Actiunea asta este extrem de zgomotoasa, dar nu produce nimic. Nimic altceva decit zgomot. Puternic! Fara pic de Doppler! Si ma deranjeaza din somn! (dorm foarte bine acompaniat de Doppler, dar nu cind unii amariti fac zgomot fara sa faca nimic)

Am citeva exlicatii: ti-o arati cit e de zgomotoasa; compensezi faptul ca nu e cea mai rapida; nu esti capabil sa mergi tare si arati ca poti sa faci zgomot.
Stiu, explicatiile mele au un resort sexual - daca nu poti ceva, faci altceva!

Astept comentariile. De ce e nevoie pe loc cind poti sa te misti?

Daca nu vi se pare un subiect de Combat, no problem, mutati-l unde vi se pare ca ii e locul. Mie mi se pare ca e de Combat!
Cipp
Probabil ca e o descarcare energetica la nivelul mainii care nu se poate materilaiza prin masturbare!
T u d o r
Adica nu se poate materializa prin masturbare atunci, pe loc. biggrin.gif Si suplinesc baietii cu ce pot tine atunci si manipula in momentul in care-i trece. tongue.gif
f1anatic
Eu ii apreciez pe aia care poarta casca, echipament de protectie etc, iar domnisoara obligatorie din spate, cu bulane goale si lungi pina in amigdalita si tzitzane cit airbagul...poarta doar niste ochelari de soare si o dragoste intensa ce o tine agatata cu disperare de briul cavalerului de la ghidon.

la noi doar aia cu harley fac zgomot. Sincer i-as inchide intr-o camera acustica si le-as pune o simfonie de motociclete, sa se bucure si ei de zgomotul esapamentului...la adevarata ei valoare.
Diesel
La noi pe strada sunt talentati cu motoare, cu ATV-uri si cu masini tunate in garaj. Am vazut inclusiv o liniuta intre 3 masini desfasurata pe o strada de 7-8m latime sau cat e standardul de 3 benzi pe la noi.

Am propus catre familie instalarea unor limitatoare de viteza, iar pe vremea cand aveam Tico planuiam sa "play chicken" cu un motociclist. Nu am avut ocazia decat acum cu Cee'D si n-am chef s-o zgarii p-asta.
mike.omega
Iar vorbim despre gradul de educare al romanilor si de bunul simt, the neverending story confused.gif
Eu am un respect aparte pentru motociclistii aia care stiu cat de periculoase sunt cele 2 roti pe care le calaresc si stau in banca lor. Pentru cei care si-au luat motociclete pentru show-off, e ca la masinile "tunate" cu esapamente sport dar ei au un amarat de 1.4 75cp sub capota teehee.gif
Potzocul
nu stiu de ce isi tureaza motociclistii motoarele cand stau pe loc dar am vazut o faza mortala in Arad cu un mare "macho" oprit la un semafor, se ambala nervos asteptand mult dorita culoare verde si minunea se intampla: cand da sa plece de pe loc cade pe o parte biggrin.gif dupa ce s-a strofocat juma` de minut sa isi arate muschii motorului s-a facut de toata cacaua si a cazut, apoi s-a chinuit ceva timp sa ridice motorul de pe jos.
oricum e clar ca si un motor cu 2 roti poate sta linistit la relanti fara sa ii fie date imbolduri rasunatoare din cand in cand. chestie de aspect -parerea mea!-
air_wolf
fa-le si tu cadou niste zacusca, cu tot cu borcan...
klm
Un motociclist care a venit cu motorul bulit a scris in instiintarea de dauna ceva de genul: "Mergeam pe str. * si am cazut pe partea stanga, dupa ce am ridicat motorul si m-am urcat pe el am cazut pe partea dreapta." Uite ca si oameni din astia sunt smecheri pe motoare (il vazusem cu cateva zile inainte pe faleza printre motociclisti cum isi ambala monstrul si cateva pasarici erau ude in fata lui, ma intreb cat de smecher ar fi parut daca fetele alea ar fi stiut ce berbec e smile.gif).
FAR EASTERN
Pai crezi ca pe pasaricile alea le mai intereseaza si altceva? Eventual grosimea portofelului detinut de "brebec".

p.s. nu ne referim la zodie, da? sa fie clar! smile.gif
klm
Nu cred ca marele interes era portofelul, unii dintre ei sunt niste roackeri vai de steaua lor (stiu pentru ca ii cunosteam personal in urma cu ceva ani) si daca unii au ajuns sa isi ia masini scumpe, sa-si faca firme, sa mosteneasca mostenirile pe care trebuiau sa le mosteneasca, altii au ramas la fel de ratati copii iar unele (specific clar: unele) din pasaricile de care vorbesc se bip si cu dracu daca la da 1 kil de vodka.
Nu vorbesc aici despre toti rockerii sau despre toti motociclistii (pentru ambii am aceeasi sincera apreciere) ci doar despre unii dintre ei.

Skywalker
Exista remediu pentru toti:
1. motociclisti = pusi sa tunda gazonul, din capul pistei de aterizare/decolare, cu foarfeca...
2. petardisti = sa participe la o tragere ca servant 1 la obuzierul de 240...
3. vitezomani = sa sofeze 3 luni fara parbriz, vara si 1 luna iarna, bineinteles fara ochelari de protectie...
Mariustom
offtopic.gif
CITAT(Skywalker @ Jul 26 2008, 11:02 AM) *
Exista remediu pentru toti:
...
3. vitezomani = sa sofeze 3 luni fara parbriz, vara si 1 luna iarna, bineinteles fara ochelari de protectie...

Hahaha, cine vorbește whistling.gif

Că nu m-am putut abține, ținând cont de ... antecedente rolleyes.gif


ninja.gif
Skywalker
offtopic.gif
Dupa ultima isprava, mo' prins pozaru' cu 182 drive.gif pe limitare de 80 si de atunci...m-am cumintit mai tare de 130kmh banana.gif (in depasire) nici vorba.
daewoo_espero_turbo
QUOTE ( T u d o r @ Jun 8 2008, 03:55 PM) *
Adica nu se poate materializa prin masturbare atunci, pe loc. biggrin.gif Si suplinesc baietii cu ce pot tine atunci si manipula in momentul in care-i trece. tongue.gif


Upsss...iata un cuvant care necesita un pic de cenzura... nu de alta, dar nu vad bulina cu 15 sau 18 pe aici smile.gif)
A K U
Dupa mai bine de un an, s-a prescris fapta laugh.gif
Manta B
Unii tureaza pe loc de "smecheri" ce sunt. Altii(cum patesc mai nou cu scuteru) li se pare ca moare motorul la semafor si il tureaza ca sa nu moara. Asta e parerea mea, astept sa ma contraziceti biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.