Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mazda2 vs VW new beetle
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
serbanr
As dori sa achizitionez o masina si nu stiu pe care sa o aleg (broscutza sauMazda 2),pentru ca ambele sunt frumusele. Care este mai buna: rezistenta, fiabila, avantajooasa. Pe care sa o aleg si de ce? Va rog ajutati-ma! Multzumesc!
mike.omega
S-a mutat la versus smile.gif
Beetle e mult mai scump decat Mazda 2. Pe Beetle il poti compara cu Fiat 500.
AlexTM
Nici mie nu mi se pare sa sufera comparatie cele 2. Sunt masini diferite, ca si pret, clasa ...
Personal prefer broscuta pentru ca nu imi place designul la NICI o Mazda, indiferent de model.
bebelacus
beetle arata parca mai cool dar mazda 2, modelul nou arata demential. si in interior te simti bine. daca iti iei si varianta mai sportiva, parca de 1.5 benzina si vreo 100 si un pic de calutzi, chiar intr-o echipare superioara si vei ajunge mai ieftin decit un beetle. beetle e bazat pe golf 4, deci ar fi teoretic mai stabila, dinamica etc. dar mazda 2 e un model de ultima generatie si chiar daca e din clasa mica ati vazut si voi ca cele din clasa mica au ajuns cit niste compacte de acum 5-6 ani. garantie mai buna la mazda, service mai bun, costuri ceva mai mici. plus ca si designul e nemaipomenit. mai ales daca alegi si culoarea potrivita, adica una vie si vesela.
beetle arata Gay.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.