Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Honda HR V
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Honda
muscarul
TITUL E GRESIT, E VORBA DE HR V


Salut
Caut si eu un SUV mai micut, si Honda HR V imi face cu ochiul. E un fel de strutocamila, nici sedan, nici SUV... dar imi place. In Germania, gasesc un 4x4 pe benzina (1,6), cutie manuala sau automata, pana in 8000 de euro, euro III. Cu toate taxele si adusul ies in 10,000.
Ce ziceti, merita? Sunt fiabile hondele? Eu asa am auzit.... dar nu stiu nimic concret.
Cutia de care e mai buna: manuala sau automata? Sunt fiabile cutiile automate honda? Nu de alta, dar daca se duce cutia... plangi langa ea:)
Multumec smile.gif
T u d o r
Bine ai venit pe forum. wink.gif

HRV e un model nu prea vazut pe soselele noastre. Honda are o buna imagine de fiabilitate, intrebarea ar fi doar daca se pricepe sa repare cineva modelul asta...
adi.mitrea
În primul rând ar trebui să te gândești că un motor de 1,6 litri va părea și va fi fără vlagă pe o caroserie de "struțocămilă" (adică și mai grea decât o compactă și mai puțin aerodinamică).

Oricât de Honda ar fi ea, zic totuși că e cam mult 10.000 de euro pentru un euro III de 1.6.

Dacă vrei ceva de genul SUV mic, poate Suzuki Ignis e o alegere mai nimerită. Chiar și SH.

@Tudor: Păi la ce are nevoie de service? Japonezele sunt fără moarte! whistling.gif
muscarul
Ignis nu se mai face... deci numai SH smile.gif
Cat e unu SH?
LeonardSZK
La Redtor Oradea (www.suzuki-romania.ro) gasesti Ignis 1.5 nou 4wd sau 2wd. Au pe stoc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.