Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Maner Haion Suzuki Ignis
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Ignis
claudiu_suta
Buna,

Am o mare problema pe care nu ma poate ajuta nimeni sa o rezolv de aceea apelez la voi. Am rupt manerul de deschidere a haionului si de vreo 2 luni intreb in stanga in dreapta pe la distribuitori si importatori de piese auto daca ma pot ajuta. Pana acum am primit un singur raspuns si anume sa dau pe o bucata de plastic (respectiv manerul) aprox. 550 ron ceea ce nu voi face. Cu speranta ca ma poate ajuta cineva va multumesc.
FAR EASTERN
Cred ca singura solutie este manufactura. Daca mai ai ambele(sau ma rog, toate) bucati ale manerului, incerca sa gasesti un meserias care ar putea sa-l faca din textolit. Numai ca apoi trebuie vopsit. Spun si eu ca ar fi o varianta, nestiind cum arata manerul intreg.
Succes.
mihaitza2007
Daca s-a rupt din suportii manerelor este simplu. Cumperi doua suruburi cu cap semirotund, dai gauri prin maner, in dreptul suruburilor vechi si gata. Eu asa am facut la a mea, dupa ce am ramas in iarna cu manerul in mana la o spalatorie. O zi buna.
claudiu_suta
Va multumesc de ajutor. Am rezolvat cu suruburile. thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.