Help - Search - Members - Calendar
Full Version: zgomot la semnalizare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Skoda > Octavia 1
omul vesel
Salut, sunt posesor al unei Skoda Octavia Tour 1.9 tdi. Am facut o greseala si nu stiu cum s-o repar. Inainte de a vira la stanga pe un drum am semnalizat stanga dar semnalizatorul a revenit la loc din cauza ca am tras de volan sa ocolesc o groapa, dar in acelasi timp am tras de semnalizator spre stanga ca sa mearga semnalizarea. Din cauza asta cred ca am fortat ceva pe acolo, astfel incat acum cand semnalizez st sau dr si trag de volan se aude un clic. Dar numai daca semnalizez, daca nu fac asta nu se aude nimic. Cum se poate remedia problema asta?
Va multumesc.
Marius*
Trebuie demontat volanul pt a identifica problema. Mai mult ca sigur, este deteriorat mecanismul care provoaca revenirea comutatorului de semnalizare.
Te sfatuiesc sa nu incerci singur sa o repari si sa mergi la un service.
Bafta !
omul vesel
QUOTE (last @ Jun 3 2008, 10:52 PM) *
Trebuie demontat volanul pt a identifica problema. Mai mult ca sigur, este deteriorat mecanismul care provoaca revenirea comutatorului de semnalizare.
Te sfatuiesc sa nu incerci singur sa o repari si sa mergi la un service.
Bafta !



Comutatorul de semnalizare revine singur la normal atunci cand efectuez un viraj doar ca face un zgomot enervant, un fel de carait.
DORU
Constatare in service, mai ales daca masina este in garantie !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.