Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Funny quotes
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Distractii
Pages: 1, 2, 3
HalbaSus
Reguli:
Se vor posta citate haioase/perle/glume adunate de la membrii forumului, greselile gramaticale evidente (litere lipsa, etc) nu sunt funny si nu vrem sa le vedem.
Se va posta in mod obligatoriu citatul, autorul si topicul in care s-a facut afirmatia.

Incep eu:

20krpm:
QUOTE
daitsuki = marca japoneza inventata de mine, care doar seamna cu passatu TDI, da e pentru oameni destepti


http://www.masini.ro/forum/content-page/17...poneze/page/40/
FAR EASTERN
QUOTE (f1anatic @ Jun 1 2008, 04:53 PM) *
Riul e mai mult ingust decit lung aici.

http://www.masini.ro/forum/content-page/17...ceship/page/20/

LE: mike, ai dreptate.
mike.omega
Acest topic a fost facut in ideea de a ne destinde, dreptul la replica poate sa nasca monstrii in cazul de fata smile.gif Odata scapat porumbelul nu mai poti da inapoi biggrin.gif
FAR EASTERN
QUOTE (Mariustom @ Jun 3 2008, 12:08 PM) *
Definiția verbului (a) felicita precizează "A adresa cuiva cuvinte de laudă pentru ...", "A spune cuiva cuvinte de laudă, urări cu ocazia ...". Deci, se referă la cineva prezent, nu în lipsă. Dacă a lipsit câteva zile de pe forum, nu-i nimic să primească felicitările. Dar la cineva care nu a mai intrat de luni de zile ... . E ca și cum într-un cerc de prieteni, zici că feliciți pe cineva care nu-i prezent. Aia nu-i felicitare, e dorință și urare, felicitare e când îl suni și/sau vorbești direct cu el. De aceea o absență de câteva luni de zile de pe forum nu se potrivește cu acțiunea de a primi felicitarea/felicitările wink.gif . ...........
Aici nu e vorba de "a transmite felicitări" (prin altcineva, telefonic, prin SMS/scrisoare, etc) ci de "a felicita". Căci tu asta făceai, urai, felicitai, nu transmiteai urări sau felicitări. Deci discuția de la asta a început, nu de la urările de bine-primire făcute noilor veniți pe forum. Căci unii au făcut o confuzie sau o alipire a acțiunilor.
Așa cred eu ...

http://www.masini.ro/forum/index.php?s=&am...st&p=271863

Pentru mine a devenit funny, la a treia lectura. laugh.gif
20krpm
misto topicul. am sa imi permit insa sa postez aici fara a cita si autorii wink.gif favorita mea in ultimele zile a fost asta:

QUOTE
Uite ca aici te contrazic, nu stiu cum sunt cele cu hdd insa pot spune ca dpdv calitativ cele cu dvd sunt, daca nu mai bune, atunci cel putin la fel de bune[...]
FAR EASTERN
QUOTE (Arheopterix @ Jun 5 2008, 01:29 PM) *
Trecut/prezent.
Tot una e.


http://www.masini.ro/forum/content-page/1122/POZE/page/1560/

ToRnada
Mesaj cenzurat! Nu asta este ideea acestui topic wink.gif
FAR EASTERN
Se pare ca a aparut o noua marca de masini:
QUOTE (klm @ Jun 8 2008, 05:40 PM) *
Ziceam undeva, ori mai sus ori prin alte topicuri, ca asa cum Golf nu e cea mai ceasi Toyota e la fel.


http://www.masini.ro/forum/index.php?s=&am...st&p=272652
FAR EASTERN
QUOTE (CRG @ Jul 26 2005, 02:01 PM) *
Din cate am inteles de la dealerul meu de aur (nu glumesc), azotul nu iese prin pori asa de usor ca aerul.. Dar mare grija, daca completezi cu aer normal o roata care are numai azot in ea, la viteza iti va da senzatia ca roata e descentrata.

http://www.masini.ro/forum/index.php?s=&am...ost&p=57069
Otto73
Asta cu azotul e nr1 pt mine
20krpm
QUOTE ( @ Aug 4 2008, 01:48 PM) *
Samsung si Nokia fac telefoane ce pun in cur oricand un Ipod.


Imi comunici autorul sau dispare si acest post wink.gif
20krpm
inca vreo citeva, toate 4 apartin aceluiasi personaj (cred ca o sa-l citesc mai des smile.gif )

QUOTE
In principiu, placutele se schimba cand se observa ca senzorul de uzura este foarte aproape de a semnaliza ca este timpul de a se schimba placutele.

QUOTE
De exemplu, daca discul are standard o grosime de 22mm, atunci se considera uzura si trebuie schimbate cand scade grosimea sub 20mm.

QUOTE
...verificarea nivelului facandu-se la cateva minute dupa oprirea motorului, dupa ce acesta a ajuns la temperatura normala de functionare.

QUOTE
Aceste fenomene sunt legate de parametrii P, V, T, unde Presiunea si Temperatura sunt mult mai mari in acelasi Volum , iar acestea genereaza alte dilatatii fata decat erau la motoarele mai vechi.


Imi comunici autorul sau dispare si acest post wink.gif
20krpm
astea ultimele le-am citit ieri pe unul din topic-urile cu activitate recenta din forumul de toyota. parca era unu plutonieru sau asa ceva. sint toate intr-un singur post parca. cel dinainte era pe un alt topic in care cineva incerca sa ma convinga ca iphone-ul e o porcarie, dar citatul e de la un ilustru necunoscut care era in perioada lui de bighinar. promit ca de-acu incolo o sa notez tot-tot-tot daca o fi sa mai postez aici, si daca e asa de important pentru voi.
ozz86651
Da de ce donle, nu putem sa ne facem un thread al nostru funny quotes fara data si ora? Ce, asta e un thread oficial cu restrictii metoda?
Hai sa facem altul, care sa nu fie pinned si care sa se cheme funny quotes fara restrictii si fara amestec de $%##$%^ moderatori.
HalbaSus
20krpm... Nu trece dom'le... nu trece tongue.gif You are wrong and we are right ! tongue.gif

http://www.masini.ro/forum/content/forum/2...Lancer-2-0-DID/

QUOTE (Daniumfcv)
- tabla este foarte foarte subtire pe ea... desi masina are o rigiditate fenomenala pe drum , asta este din cauza sasiului sport si nicidecum a tablei..pot sa va marturisesc ca m-am sprijinit serios de ea cu spatele si are o mica adancitura in partea opusa rezervorului ..


Majoritatea masinilor sunt rigide din cauza tablariei... la lancer se pare ca e invers thumbsup.gif

QUOTE (Daniumfcv)
- la 130 - 140 km/h apare un zgomot destul de mare de la oglinzile imense si dupa un drum de 500km aveam senzatia ca am sa surzesc


Au pus oglinzi de pajero ? teehee.gif
QUOTE (Daniumfcv)
- sistemul TCS functioneaza in mod ciudat.. in loc sa reduca puterea motorului si sa distribuie egal forta de tractiune el imparte puterea.roata cu mai multa aderanta are mai multa putere.daca ar fi fost 4x4 era ok dar 2x4 ..e mai grele... mi s-a intamplat sa plec puternic de la un semafor ( am parcurs 30 m in mai putin de 1 sec ) si am tresarit ca am simtit ca nu trage cu ambele la fel de tare. dupa mi-am explicat fenomenul


30 m... intr-o secunda... rezulta o viteza medie de 108 km/h... rezultand ca timpul 0-100 este undeva la jumat de secunda... VEYRON SUUUUCKS !!! tongue.gif


20krpm
QUOTE (HalbaSus @ Sep 1 2008, 08:55 AM) *
20krpm... Nu trece dom'le... nu trece tongue.gif You are wrong and we are right ! tongue.gif

HalbaSus
Asa dom'le, vezi ca se poate thumbsup.gif
FAR EASTERN
QUOTE (mafiasys @ Sep 4 2008, 12:15 AM) *
auzi, nuj ce ti-o spus tie aceea cunostinta cu discvery da nu cred ca s-o stricat chiar asa, poate era toate facuta din rbuturi de piese si masina esr rebut, eu stiu pe cineva care are range rover sport hse v8 de 3.7 litri si nu a avut nici o problema cu ea pana acuma, cu exceptie ca into zi dupa ce o cumaprat-o cam la 3 saptamni era in deplasare si a inceput sa-i scoata scntei etrierul disc stanga spate, problema afost remediata si nimica specl, asta pana cand dupa ce s-o terminat perioada de rodaj si acomodare cu masina, ca pe unde trecea cu masina baltile sareau apa nu mai era pe strada ,si s-o intaplat ca o sarit la un hop cam mare cu viteza cam mare, o sarit la trambulina, si dupa spusele lui o spus sa am grija cum merg cu masina ca o sarit la trambulina si e cam haita toata masina, bine eu nu am observat absolut nimica pentru ca nu cunsosteam masina cum o stia el,insa eu am ramas blocat cu gura cascata 4 zile , cat de bine si confortabil te simti in o masina de lux, si am zis ca-si merita fiecare banut. 280 cai si i-am exploatat pe toti, de la 50 la ora la 140 parca era un scuter incercand sa ajunga de la 0 la 10 km la ora pur si simplu m-o lipit de scaun



Sa nu uitati sa respirati la sfarsit....!
A K U
Subiectul a fost dezbatut ad nauseum laugh.gif
T u d o r
Si tradu acum, ca eu si latina am fost prieteni, nu ne-am deranjat niciodata. biggrin.gif
FAR EASTERN
QUOTE (A K U @ Sep 8 2008, 07:06 PM) *
Subiectul a fost dezbatut ad nauseum laugh.gif



Ehehei ce veche-i asta...............cred ca stiu a cui e.
Diesel
QUOTE (FAR EASTERN @ Sep 10 2008, 09:13 AM) *
Nu ca n-ar fi si bizoni ciclisti. Dar astia-s putini. Si usor de facut praf.


thumbsup.gif
Hoinar
http://www.masini.ro/forum/index.php?s=&am...st&p=281788

QUOTE (aleks @ Sep 10 2008, 08:32 AM) *
sa nu fluieri in biserica
sa nu injuri
sa nu furi
sa nu spui ca uleiul 5 w xx nu e bun
cateva din pacatele capitale...

desigur, sustin si eu faptul ca floriolul e bun smile.gif


Nimic rau in ce-a zis colegul, doar ca e prea funny smile.gif.
mike.omega
Atata timp cat nu se vor respecta regulile acestui topic voi sterge mesajele. De saptamana viitoare trecem si la sanctiuni daca altfel nu se poate smile.gif
FAR EASTERN
QUOTE (HalbaSus @ Sep 19 2008, 10:50 AM) *
... in plus, fiind in sticle mici berea este foarte proaspata si rece...
T u d o r
CITAT(Ryunoske @ Sep 20 2008, 06:26 PM) *
Salutare, eu nu stiu ce inseamna euro3, explicati-mi va rog si mie.
Pe mine ma intereseaza sa imi aduc o masina din Franta si daca aceasta este euro3, este nevoie sa o inmatriculez in Romania?


teehee.gif
T u d o r
CITAT(spata2008 @ Sep 23 2008, 10:36 PM) *
Almera te simte, e romantica cateodata si rebela altadata. Cand isi doreste sentimente, las-o usor, fii calm cu ea. Cand o simti rebela, ia-o de par, da-i palme peste fese, nu se supara.


Super! Cu perversiuni... teehee.gif
ozz86651
QUOTE
scinteile nu ies din masina, ci din placa aia de lemn care e sub shasiu



20krpm aici:
http://www.masini.ro/forum/content/Formula...Singapore-2008/
20krpm
QUOTE (f1anatic)


na dracie... mellow.gif
Mariustom
CITAT(Bestia_vera_nera @ Oct 6 2008, 08:41 PM) *
Propun ca un user sa deschida un topic pe zi sau ora in functie de cum preferati.E ok sau nu?

CITAT(Bestia_vera_nera @ Oct 7 2008, 11:02 AM) *
Ideea este ca un user sa deschida doar un topic pe zii ora in functie de cum preferati.

Să-mi fie cu iertare, dar nu m-am putut abține whistling.gif
wallbash.gif wallbash.gif wallbash.gif
20krpm
lol. asta e ce numesc io (si mai si strig din cind in cind cind stau la coada): "dati numa cite una, sa ajunga la toti" smile.gif
20krpm
QUOTE (Rebel)

smile.gif
Mariustom
CITAT(20krpm @ Oct 20 2008, 12:21 AM) *
... care trezeste in noi, asa, un sentiment de mariustom. ...

excl.gif sick.gif pinch.gif
No comment
drabisan
QUOTE (Alex-F1 @ Oct 22 2008, 09:29 PM) *
asa ca mai stai si mai gandeste-te umpic... tongue.gif
....
care e cea mai tare marca de cauciucuri din lume...


minca-ti-as! (sau mincatziash)
vio
scantei ies din carbon si din ce insertii mai sunt pe acolo , din lemn scantei ,,, a mai scris cineva pe un forum ca motoru lui produce melamina in cilindrii smile.gif)
Alex-F1
QUOTE (drabisan @ Oct 22 2008, 02:46 PM) *
QUOTE (Alex-F1 @ Oct 22 2008, 09:29 PM) *
asa ca mai stai si mai gandeste-te umpic... tongue.gif
....
care e cea mai tare marca de cauciucuri din lume...


minca-ti-as! (sau mincatziash)


Care-i faza aici, frate? ....ca nu ma prind ce-i asa funny.... ninja.gif
FAR EASTERN
Probabil drabisan nu stie cum sa faca sa gandeasca umpic....... o fi o tehnica de meditatie, ceva.... biggrin.gif
FAR EASTERN
QUOTE (f1anatic @ Oct 29 2008, 09:57 PM) *
...cu atitea victime inocente datorate vitezei nebunesti...


...poate ar fi mers la "Discutii despre...limba"...
ozz86651
uh? whats wrong?
A K U
Nu spui 'a intrat in copac datorita poleiului' ci 'din cauza poleiului', la fel cum nu spui 'am castigat din cauza lui' ci 'datorita lui' wink.gif Sintagma 'din cauza cuiva/a ceva' se foloseste in context negativ, in timp ce 'datorita' in context pozitiv (probabil ca are si o denumire corecta gramatical, dar n-o stiu) rolleyes.gif
FAR EASTERN
You got it, Master...... thumbsup.gif
20krpm
finuuuutza chestie... dar gramaticala. si greselile gramaticale nu este voie aici, ele este interzise. propun mariustomizarea postului.
ozz86651
Se poate sa fie asa, ... de fapt asa era acum vreo 20 de ani, ca acum nu mai stiu smile.gif. Dar cum zice si 20krpm e o treaba finuta, nu cred ca intra aici.
Uite ca dovada ca e discutabil, daca pui in google "datorita vremii", uite cite linkuri de ziar numai pe prima pagina:

Adevarul - Transfagarasanul a fost inchis datorita inrautatirii vremii - [ Translate this page ]
Portul Midia a fost închis din cauza vremii capricioase ... - [ Translate this page ]

Fara sa am mare respect pentru ziaristi, totusi...
Watcher
QUOTE
si greselile gramaticale nu este voie aici

De ce?
T u d o r
CITAT(subzero_nos @ Oct 25 2008, 09:12 PM) *
am vazut ca pe forumul acesta sa discutat d multe dar d consum nam vazut nik......sau poate mia scapat mie ......am un seat ibiza 1.4 16v 2003 la voi cum este consumul la mn e dezastruos cep putin in oras 10l/100km si ext 7l/100km cu clima data drumu,ast rasp d la voi multumesc thumbsup.gif


Daca e voie, apai uitati aici mama postarilor de genu' asta. Cine poate numara greselile gramaticale din aceste 2 randuri? teehee.gif
20krpm
QUOTE (Watcher @ Oct 31 2008, 02:49 PM) *
QUOTE
si greselile gramaticale nu este voie aici

De ce?


pai vezi primu post, ala conform caruia am fost disciplinat si eu de citeva ori.
QUOTE
greselile gramaticale evidente (litere lipsa, etc) nu sunt funny si nu vrem sa le vedem.

mellow.gif daca ele erau voie, atunci mi-as fi marcat si eu post-ul anterior ca fiind un citat integral al lui insusi, si cu link catre inceputul lui. zdai seama ca asta ar fi creat o gaura neagra in univers care ne-ar fi inghitit pe toti.
A K U
QUOTE (ozz86651 @ Oct 31 2008, 01:56 PM) *
Uite ca dovada ca e discutabil, daca pui in google "datorita vremii", uite cite linkuri de ziar numai pe prima pagina:

Adevarul - Transfagarasanul a fost inchis datorita inrautatirii vremii - [ Translate this page ]


Nu e discutabil deloc. Ala cu articolul despre Transfagarasan habar n-are de limba romana, ca de altfel multi scriitori din astia de pe la ziare.
NGZ
CITAT(A K U @ Nov 3 2008, 11:02 AM) *
CITAT(ozz86651 @ Oct 31 2008, 01:56 PM) *
Uite ca dovada ca e discutabil, daca pui in google "datorita vremii", uite cite linkuri de ziar numai pe prima pagina:

Adevarul - Transfagarasanul a fost inchis datorita inrautatirii vremii - [ Translate this page ]


Nu e discutabil deloc. Ala cu articolul despre Transfagarasan habar n-are de limba romana, ca de altfel multi scriitori din astia de pe la ziare.



AKU are dreptate. Si eu tot asa am invatat la scoala.
Ziaristii din Romania nu pot fi considerati etalon, desi ... ar cam trebui.
klm
Eu cred ca greselile gramaticale si-ar gasi mai bine locul intr-un topic numit Citate triste/neplacute (asa cum si acest topic ar trebui sa se cheme Citate amuzante: sa dam dovada de putin patriotism ca doar estem rumani! ce drq smile.gif).

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.