Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Felicitați pe forum absenții de câteva luni ?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
Pages: 1, 2, 3
mike.omega
Am si eu o curiozitate smile.gif
Ii cunosti pe toti acesti membrii carora le urezi LMA sau doar aduni posturi?
FAR EASTERN
mike, ai dreptate, vreu sa fac 1000 de posturi pana pe sase iunie ora paisprezece si douazecisisapte de minute.

Ai ceva impotriva daca e cineva care felicita pe altcineva? Sau lamureste-ma pentru ce e functia "anniversary reminder" a forumului. Sau mai bine, de ce crezi ca lumea completeaza casuta cu data nasterii, daca aceasta nu e obligatorie. Asa poate se mai aduna o bere la cea pe care am zis ca o dau.

Na ca am mai adunat un post.

LE: de ziua mea m-am simtit foarte bine cand am fost felicitat de o gramada de oameni, majoritatea necunoscuti. Sa inteleg ca ziua ta trece neobservata? No offense.

LLE: ca sa nu mai fac un post.
mike, deci nu m-ai lamurit. Atata timp cat ceea ce postez e in limitele regulamentului, o voi face. Insa nu am vazut sa te deranjeze topicul cu POZE(retro and concept cars)
unde deja ce se posteaza nu mai e on topic de foarte muuuult timp.
mike.omega
Nu vad rostul in a felicita pe cineva pe care nu-l cunosti sau ca are cateva posturi pe forum. Ar fi o tampenie sa iti zic ca nu-i bine sa-l feliciti pe Constantin de ziua lui spre exemplu wink.gif

Ca ziua mea trece observata sau nu, e mai putin important, insa vom vedea asta ca de curand whistling.gif
Mariustom
CITAT(FAR EASTERN @ Jun 2 2008, 09:35 AM) *
LLE: ... Insa nu am vazut sa te deranjeze topicul cu POZE(retro and concept cars) unde deja ce se posteaza nu mai e on topic de foarte muuuult timp.

Far, ai călcat strâmb de data asta verymad.gif
Acel topic e o lecție de istorie on-line, și cui nu-i convine e dușmanul meu ! whistling.gif Asta pentru că învățăm cât trăim, chiar dacă murim proști thumbsup.gif
Tu vrei să fi dușmanul meu ? rolleyes.gif biggrin.gif

Revenind ON, e frumos să feliciți pe cine cunoști sau nu, dar e activ pe forum. Așa cum ai primit și tu de la mai mulți, chiar și necunoscuți (unul fiind eu biggrin.gif).
Dar să feliciți pe unul ca și Kata4 care n-a mai fost pe forum din 23 Noiembrie 2007, asta mi se pare cam ... deplasat.
Nu crezi ? unsure.gif

No offence, dar m-a deranjat și mă deranjează cei care sunt împotriva mesajelor din acel topic.
Go dottore, GOOOOO !!!! laugh.gif
FAR EASTERN
Mariustom, eu nu vreau sa fiu dusmanul nimanui. Nu-mi sta in fire. Si nu pentru ca-s fricos.
Si nu, nu m-a deranjat posturile lui Arheopterix, dovada ca nu am zis nimic pana acum. Era doar o paralela.
In alta ordine de idei, cand e vorba de a transmite cele bune cuiva, nu stau ca calculez considerentele, o fac pur si simplu. Chiar si unui eventual dusman. rolleyes.gif
mike.omega
Nu incerca sa te dai dupa topicul cu Poze (retro si concepte) ca nu merge smile.gif Ce se posteaza acolo e o bucata buna din istoria automobilului si a tehnicii chiar!

Pe de alta parte nu ai raspuns la intrebarea lui Marius, mult mai punctuala decat ce am zis eu: Ti se pare normal sa feliciti pe cineva care nu a mai intrat pe forum de mai bine de 6 luni!?

Concluzionand, posturile in care un membru este felicitat desi activitatea lui pe forum este 0(zero) vor disparea fara alt avertisment. Repetatea acestui lucru se poate considera spam si urca nivelul de warn thumbsup.gif
Legionaru'
Combat Zone nu era putin mai jos? confused.gif
FAR EASTERN
QUOTE (mike.omega @ Jun 2 2008, 11:44 AM) *
Pe de alta parte nu ai raspuns la intrebarea lui Marius, mult mai punctuala decat ce am zis eu: Ti se pare normal sa feliciti pe cineva care nu a mai intrat pe forum de mai bine de 6 luni!?

Concluzionand, posturile in care unu membru este felicitat desi activitatea lui pe forum este 0(zero) vor disparea fara alt avertisment. Repetatea acestui lucru se poate considera spam si urca nivelul de warn thumbsup.gif


Am rapuns aici, mike:
QUOTE (FAR EASTERN @ Jun 2 2008, 11:20 AM) *
In alta ordine de idei, cand e vorba de a transmite cele bune cuiva, nu stau ca calculez considerentele, o fac pur si simplu.


Cat despre partea cu activitatea, va cam dati cu stangu' in dreptul.
Mai stiti care era pozitia voastra vis-a-vis de cei cu 0 posturi? Sau sunt buni doar in statistici? offtopic.gif
NGZ
Eu sunt de partea lui FAR. Sa feliciti pe cineva de ziua lui este un gest frumos.
Daca nu vi se pare corect sa fie felicitati cei care nu au mai aparut de cateva luni pe forum, ii puteti scoate din baza da date. Sau poate cel mai bine ar fi sa stabiliti un regulament in baza caruia se pot face felicitarile.
Hoinar
Atata timp cat n-am auzit sa existe vreun avantaj dat de nr de posturi...cred ca Far poate felicita pe toata lumea. Si de onomastica si de ziua de nastere..smile.gif.
Sunt atatea chestii inutile pe care le facem doar ca sa ne simtim bine incat niste felicitari nu ar trebui sa atinga in vreun fel convietuirea noastra aci smile.gif, deci Mike, fii bland...
T u d o r
Far mai abuzeaza de posturi, dar daca ii place lui sa felicite chiar si pe unul care are 2 posturi acum 3 ani... ce e rau? Vorba Hoinarului, daca ai 10000 posturi nu te premiaza nimeni. biggrin.gif
f1anatic
mie imi spui. Far abuzeaza de posturi la stilul cel mai grav. Am postat in topicul dedicat masinii mele ceva despre consum pe o distanta mare (>600km) si a decis sa imi bage un thumbsup.gif ca unic comentariu. Inca nu m-am decis daca sa ii sanctionez mesajele sau nu...dar pt ca pot si mai ales in topicul MEU despre masina MEA o sa i le sterg daca consider ca isi au rostul.
FAR EASTERN
T u d o r, da te rog si exemple, ca nu cumva colegii sa fie derutati. Sau sa nu se apuce sa citeasca, acusi 1000 de posturi, pentru a se lamuri.
Multumesc anticipat. confused.gif

LE: f1anatic, ti-am m-ai zis dar nu ai priceput. Se pare ca n-ai simtul umorului, in general.
Cat despre ultima mea interventie in topicul tau, atrageam atentia asupra acelei fraze care n-are nici un sens. Nu ca m-ar deranja ce scrii. Chestia e ca ce se scrie pe forum este spre stiinta tuturor membrilor, si atunci de ce sa nu le facem citirea usoara. Oh, forget it.
T u d o r
Pai hai sa-ti explic, cu mentiunea ca nu ma deranjeaza. smile.gif

Ii saluti pe toti care intra pe forum, indiferent ca ai ce-i spune sau nu. Feliciti pe toti aniversatii de pe forum, chiar daca-i cunosti sau nu sau, cum spuneau si alti colegi, indiferent daca nu au mai scris de 2 ani aici. Cred ca 30% dintre posturile tale sunt de acest gen. Stiu ca esti un tip prietenos, asa ca nu consider ca asta e un mijloc de a "face posturi" si chiar daca ar fi, nu e nici o problema din punctul meu de vedere.
Asa ca... keep going, nu ma simt in nici un fel deranjat. thumbsup.gif
Hoinaritza
Mai baieti... e de la caldura? V-a ramas mititelul de la gratarul din weekend in gat? Ati varsat licoarea magica? smile.gif Ce aveti fratilor cu omul daca vrea sa felicite sau sa intampine lumea pe forum? Banuiesc ca ati fost in postura celui felicitat la intrare chiar daca aveati un post sau 2... Eu ca si altii am fost calduros intampinata aici si nu mi se pare nimic iesit din comun faptul ca omul e prietenos.
Fiti baieti de treaba asa cum va stiu si prestati o pipa a pacii tongue.gif

LE: Si... da... mi se pare mai oki sa fii prietenos decat sa ii dai noului venit cu bata in cap starwars.gif
mike.omega
Aha, acum am inteles! Este OK sa fii prietenos cu cineva care nu intra pe forum sau intra foarte rar, foarte tare! n-am ce zice smile.gif

Legat de intampinarea noilor membrii, un "bun venit" nu strica niciodata desi mai mult ca sigur respectivul prefera si un raspuns la problema sa nu numai o urare thumbsup.gif

Sa nu uit(ramane valabil):

Posturile in care un membru este felicitat desi activitatea lui pe forum este 0(zero) vor disparea fara alt avertisment. Repetatea acestui lucru se poate considera spam si urca nivelul de warn!
T u d o r
Hoinaritzo, chiar am precizat, nu ma deranjeaza in nici un fel. De ce te legi de ce am spus? Si nu mi-a ramas nici un mititel in gat, ca sunt la cura de slabire si mananc branza cu smantana.... sick.gif
FAR EASTERN
Am inceput sa-i salut pe cei care sunt proaspeti veniti pe forum, pentru ca am observat ca moderatorii nu o mai faceau. Desi cred ca asta ar cam fi una din menirile lor. Ca sa nu mai zic ca unii noi colegi au cam fost luati la misto din prima. Si sa ne mai miram ca sunt atatia care au lasat balta forumul?
ToRnada
CITAT(f1anatic)
...Far abuzeaza de posturi la stilul cel mai grav...

Ce aveti ma cu omul. El el foarte bine intentionat. Voi va contraziceti. Greseala e a voastra ca nu ii stergeti pe cei inactivi.
Sau ati uitat de ce ati afirmat aici : http://www.masini.ro/forum/content/Echipa-...embri-inactivi/ bomb_ie.gif TOPIC PE CARE L-ATI INCHIS DOAR CA VA DERANJA.

CITAT(mike-omega)
posturile in care unu membru este felicitat desi activitatea lui pe forum este 0(zero) vor disparea fara alt avertisment. Repetatea acestui lucru se poate considera spam si urca nivelul de warn ...

Poate ca vrei sa modifici si in regulament daca tot a iei drept regula....regula ta no.gif

Continuind pe acelesi subiect : AL LIPSEI DE UMOR
Intr-o discutie pe tema consumului marit si in apropierea sarbatorilor:
CITAT(T U D O R)
Sau poate un consumator?

CITAT(ToRnada)
in perioada sarbatorilor de obicei se inregistreaza un consum mai mare beer.gif drunk.gif

CITAT(mike-omega)
Nu este primul post scris doar pentru a mai acumula unul sau a te baga in seama! Asa ca te rog ca pe viitor sa te gandesti de doua ori inainte de a posta astfel de replici.

CITAT(ToRnada)
Mesajul meu de mai sus se adreseaza doar persoanelor cu simtul umorului.yes.gif
Mike. Tu chiar nu stii de gluma deloc...amar mai esti. yucky.gif
Toti au gustat gluma si nimeni nu a zis nimic wink.gif
Cat despre posturi, putin ma intereseaza. Chiar nu mai postez nici o replica la vorbele tale.
Nu te mai "bag in seama". shîc. / asta ca sa folosesc vocabularul tau micuțule ninja.gif
Acelasi respect ptr cei ce il merita
ToRnada


La fel de OPAC si LIPSIT DE UMOR este si fianatic:
CITAT(f1anatic)

CITAT(ToRnada)
faci ce faci si mai deschizi un topic
vad ca nu duci lipsa de subiecte
oricum sa speram ca va fi macar pe jumatate ca Shumy senior

CITAT(f1anatic)
Care iti e problema ta ?

CITAT(ToRnada)
f1anatic, calm, e de bine, dar vad ca nu ai inteles...nu ai prins ideea
poate e martea de vina (cele 3 ceasuri rele)
ideea era ca : observ ca te documentezi foarte mult si incerci aici pe forum sa pui la dispozitie pentru "toti muritorii " datele si informatiile studiate de tine

No comment


Stresati mai sunt unii si mari se mai cred. Nu e buna atitudinea voastra. Moderatorii nu sunt facuti sa taie si sa spanzure ci doar sa indrume .....sau nu?!?!?!?
Astept sa imi sariti in cap de acum si ca deobicei sa imi stergeti mesajul...m-am obisnuit cu asta
Respect
ToRnada
T u d o r
Am scris si eu vreo 3 posturi pe forumul marcii si nu m-a intampinat nimeni cu flori. Si sincer nu m-a deranjat, intrasem acolo sa intreb ceva care ma interesa, nu sa socializez. Poate pe altii ii deranjeaza ca nu sunt salutati, dar la mine nu a fost cazul.

In fine, repet ca nu mi s-a parut in nici un fel deranjant modul tau de comportament pe forum si imi doresc sa-ti mentii linia. Faptul ca-i saluti pe toti nou venitii e elegant si ma bucur ca o face cineva. Si nu cred ca e menirea moderatorilor sa faca asta, Noi avem aici alte treburi, cum ar fi sa aducem discutiile in fagasul lor, sa facem curatenie prin topicuri si sa aplanam conflictele aparute.
klm
Din punctul meu de vedere e ok, atat timp cat sunt felicitari sunt binevenite, chiar de e activ sau neactiv acel user, numai faptul ca se transmit lucruri pozitive face bine moralului. Suntem rai, lasati-i pe cei ce vor sa faca bine sa o faca, acestia nu rup din timpul vostru.
CITAT(mike.omega @ Jun 2 2008, 10:44 AM) *
Nu incerca sa te dai dupa topicul cu Poze (retro si concepte) ca nu merge smile.gif Ce se posteaza acolo e o bucata buna din istoria automobilului si a tehnicii chiar!

Ce istorie?! Unde e progresul? Unde e inovatia?
Ce se posteaza acolo sunt masini care au aruncat boambe peste oameni, de cele mai multe ori, nevinovati; aproape nimic din ceea ce are culoarea verde, semne militare nu merita nici macar excrementul unei gaini cu gripa atipica. Parerea mea!
FAR EASTERN
QUOTE ( T u d o r @ Jun 2 2008, 03:57 PM) *
Am scris si eu vreo 3 posturi pe forumul marcii si nu m-a intampinat nimeni cu flori. Si sincer nu m-a deranjat, intrasem acolo sa intreb ceva care ma interesa, nu sa socializez. Poate pe altii ii deranjeaza ca nu sunt salutati, dar la mine nu a fost cazul.

In fine, repet ca nu mi s-a parut in nici un fel deranjant modul tau de comportament pe forum si imi doresc sa-ti mentii linia. Faptul ca-i saluti pe toti nou venitii e elegant si ma bucur ca o face cineva. Si nu cred ca e menirea moderatorilor sa faca asta, Noi avem aici alte treburi, cum ar fi sa aducem discutiile in fagasul lor, sa facem curatenie prin topicuri si sa aplanam conflictele aparute.



T u d o r, nu stiu de ce crezi ca ar fi vorba de tine. In alta ordine de idei, spune-mi ca la intalnirea de la Pitesti nu ai fost sa socializezi, ci sa faci ordine si curatenie...
Nu mai incercati sa pareti atat de duri, fratilor. Sau va doare pentru ca nu puteti da si altora din bunatatea voastra? Sau ca nu dati "primii"?
T u d o r
CITAT(klm @ Jun 2 2008, 04:01 PM) *
Ce istorie?! Unde e progresul? Unde e inovatia?
Ce se posteaza acolo sunt masini care au aruncat boambe peste oameni, de cele mai multe ori, nevinovati; aproape nimic din ceea ce are culoarea verde, semne militare nu merita nici macar excrementul unei gaini cu gripa atipica. Parerea mea!


Ba sa am pardon, istoria (chiar si a automobilului) este ceva interesant pentru foarte multi dintre noi. Iar istoria militara pot spune ca m-a pasionat intotdeauna, asa ca sunt unul dintre fanii topicului pe care scrie Arheopterix in special. Dupa cum vedem, e ceva interesant pentru unii si neinteresant pentru altii. Asta e cel mai bine, pentru ca fiecare gaseste ceva util aici, dupa gust si interes.

@ Far: Man, crezi ca in viata mea reala sunt moderator? laugh.gif Ca fac ordine si curatenie? M-am intalnit cu amicii, pe unii ii cunosteam, pe altii abia atunci. Si nici nu sunt dur, nici macar aici. Doar ca viata reala e putin altfel decat cea "virtuala" de aici, unde comportamentul e diferit, ca si modul de a ne cunoaste si a interactiona. Si de asemenea, ca si motivele care duc la interactiunile dintre noi. Cu siguranta ca unii dintre noi care se cunosc doar aici nu s-ar intelege in real life, ca si viceversa. De asta cred ca e diferenta. smile.gif
HalbaSus
Si casele de la impact ? s-au finalizat pana la urma ? biggrin.gif
mike.omega
@Halba: da, dar cel putin in CT nu au cale de acces teehee.gif
@Tornada: asa cum am zis si atunci, asa zic si acum! It's not my call in legatura cu baza de date a acestui forum. Am inchis acel topic doarece am considerat discutia incheiata. Daca ai fi avut ceva de adaugat, printr-un PM scurt deschideam topicul smile.gif

Referitor la ce am scris eu ingrosat: am zis ca se poate considera SPAM, lucru interzis pe forum. Desi... la o adica se poate modifica si regulamentul, nu e o problema teehee.gif

Ah da, cam cum ar trebui eu sa reactionez cand sunt catalogat drept stresat. lipsit de umor si umflat in pene?! ermm.gif

@Klm: daca vrei sa dezbati istoria poti deschide un topic separat ca sa fie mai limpede despre ce se discuta yes.gif

PS: Zic si eu la fel ca si Tudor, in viata reala nu moderez/administrez nimic, si nici nu-mi doresc sa ajung sef, culmea! laugh.gif
ToRnada
CITAT(mike.omega)
Am si eu o curiozitate Ii cunosti pe toti acesti membrii carora le urezi LMA sau doar aduni posturi?

Din cate vad pe acel topic lumea se felicita si isi multumesc unii altora ptr felicitari.
Cu ce deranjeaza??
Si tot dintr-o observatie sumara vad ca majoritatea mesajelor lui FAR au raspuns (mai putin cateva dintre ele) si in acel topic posteaza toti, including you daca ai uitat cumva.
Cat despre posturi si numarul lor cred ca ai o obsesie. NIMENI, dar absolut mineni nu e interesat de numarul lor pentru ca nu castiga minic din asta.
FAR EASTERN
Adica, sa inteleg ca in aici nu e bine, sau indicat, sau recomandat, sau nu se obisnuieste sa fim ca in realitate. Va contrazic.

Hm, daca ma gandesc mai bine, aveti dreptate. Eu de fapt sunt un nesuferit, gardian la mititica, nu am nici un prieten si tocmai de asta ma manifest aici asa cum stiti. rolleyes.gif
mike.omega
La ultimele 4 posturi a raspuns cineva?! Sau va raspunde in viitorul apropiat?! (ma refer la topicul "La multi ani")
Oricum, interpretezi gresit! Nu am nimic cu topicul in sine, nu am nimic ca un user sa posteze, nu am nimic cu nr-ul de posturi ale unui user(George are vreo 5000 parca si nu i-am zis nimic). Ma deranjeaza faptul ca se posteaza doar de dragul de a o face! Avem topicuri generale(vezi Turnul Babel sau cel de pe Toyota cu bata) unde fiecare posteaza ce vrea(in limita regulamentului si a bunului simt) si din cauza nu vad rostul.

Obsedatul...
ToRnada
CITAT(mike.omega @ Jun 2 2008, 03:31 PM) *
@Tornada: asa cum am zis si atunci, asa zic si acum! It's not my call in legatura cu baza de date a acestui forum. Am inchis acel topic doarece am considerat discutia incheiata. Daca ai fi avut ceva de adaugat, printr-un PM scurt deschideam topicul

Dupa cum NU ai sesizat, problema nu era inchiderea topicului ci se referea la rezolvarea problemei ridicate in topic si anume STERGEREA MEMBRILOR INACTIVI.
Si in loc de rezolvare, tu ai ales inchiderea topicului angry.gif wallbash.gif
Ce sa mai comentez la actiunea ta?? ninja.gif
mike.omega
Iar interpretezi dupa bunul tau plac.
Iti mai explic odata smile.gif
Forumul(cu tot cu site) apartine de o anumita firma. Care detine serverele si deci implicit are control total asupra continutului. Eu am ridicat problema mai sus la vremea respectiva si mi s-a zis(daca mai tin bine minte) ca vor face ei treaba asta daca o considera necesara!

Deci nu e nici problema mea, nu e nici problema ta. Sau.... sa nu-mi zici ca nu poti posta pe forum ca vezi >100k de membrii inregistrati?! rolleyes.gif
ToRnada
CITAT(mike.omega @ Jun 2 2008, 03:45 PM) *
Forumul(cu tot cu site) apartine de o anumita firma.
Deci nu e nici problema mea, nu e nici problema ta. Sau.... sa nu-mi zici ca nu poti posta pe forum ca vezi >100k de membrii inregistrati?! rolleyes.gif

1. care firma ca nu vad scris nicaieri pe forum chestia asta, si cu ce se ocupa ea ?
2. nu mai fi asa ironic ptr ca nu da bine cu calitarea de moderator....fii mai maleabil ca vei avea de castigat cand cresti mai mare.
FAR EASTERN
Ca sa incheiem, propun deschidere sau modificarea topicului "La Multi Ani" astfel:
In descrierea topiculu se se precizeze:
PE ACEASTA CALE DORIM SA TRANSMITEM CELOR CARE ISI VOR SARBATORI ZIUA DE NASTERE SI/SAU ZIUA NUMELUI, NUMAI PENTRU PERIOADA IN CARE SUNT ACTIVI PE FORUM, TOATE CELE BUNE!
Sau ma rog, inventati voi ceva care sa multumesca pe toata lumea. Puteti crea si un poll: Sunteti de acord sa-i felicitam sau nu?
Hai ca v-am dat prea multe idei.
T u d o r
Far, cred ca ai luat-o cam la modul personal. Sincer... dai impresia ca te-ai suparat ca vacarul pe sat. Mike si-a exprimat o opinie legata de posturile tale, tu ai alta. E OK, ca nu ne trebuie unanimitate, nici macar la alegeri. Apoi s-a deviat la ironii, etc, si de aici incolo nu mai vad rostul discutiei.

Tornada, tu vrei o marire de salariu si nu stii cum sa zici? biggrin.gif devil.gif
Hoinaritza
QUOTE ( T u d o r @ Jun 2 2008, 02:39 PM) *
Hoinaritzo, chiar am precizat, nu ma deranjeaza in nici un fel. De ce te legi de ce am spus? Si nu mi-a ramas nici un mititel in gat, ca sunt la cura de slabire si mananc branza cu smantana.... sick.gif

NU m-am legat de tine si de ce ai spus tu, ci de subiect in sine. Intentia mea NU a fost sa jignesc pe cineva, ci sa transmit in stilul meu caracteristic, glumind, ca disutia asta nu isi are rostul, nu are sens sa va aprindeti atat de tare, si in nici un caz sa descurajati un om prietenos.
Din punctul meu de vedere discutia a degenerat.
Precum ToRnada spunea membrii inactivi trebuie stersi. Astfel nu se mai isca "probleme" de genul asta.

Greseala a lui Mike a fost ca a deschis acest topic. Putea discuta prin PM cu FAR. Facand publica discutia fiecare are dreptul sa isi exprime o parere pertinenta, sa fie pro sau contra. Ca doar e democratie, nu dictatura. tongue.gif
T u d o r
Offf...Doamne... cred ca trebuie sa trec pe la un curs de retorica. biggrin.gif Nu e nevoie sa-mi explici atata, nu m-am atacat deloc, a fost tot o gluma.
Si nu ma mai citati atata cand prezentati motivele supararii lui Far... eu in bancul asta am tinut cu ursul. teehee.gif

"Deci"... ca sa fiu mai bine inteles, eu, adica EU, il simpatizez pe Far Eastern pentru aportul lui la acest forum, unul dintre cele mai consistente si mai documentate dintre cele ale noilor membri. Punct. Nu am nimic cu felul in care el saluta, ureaza, sarbatoreste si cate si mai cate face el e forum, ci din contra.

Si ca sa nu mai vad cearta, tin sa precizez ca si ce i-am spus lui Tornada mai adineaori a fost tot o gluma. rolleyes.gif

Am replicat la posturile ultime ale lui Far tocmai pentru ca m-am vazut inclus sine die in apelativul "voi" pe care l-a folosit de mai multe ori in reprosurile pe care el le-a facut.
mike.omega
@Hoinaritza: nu am facut eu acest topic, insa sunt de acord cu el smile.gif
Nu ma consider vinovatul, in mod direct, al acestor discutii (daca te uiti bine am deviat de la ideea principala de mult si cine a putut a mai aruncat cu putin noroi spre mine cel putin....), le consider normale si constructive pentru ca asa mai aflam ce si cum gandesc membrii acestui forum.

Am si eu o rugaminte: Pastrati-va sfaturile "de bine" pentru astia "micii"(de parca ne-am cunoaste...) pentru voi! Ca noi astia "micii" poate am realizat deja ce voi inca nici macar nu visati. Sper sa nu se simta cine nu trebuie teehee.gif
vio
CITAT(mike.omega @ Jun 2 2008, 05:15 PM) *
Am si eu o rugaminte: Pastrati-va sfaturile "de bine" pentru astia "micii"(de parca ne-am cunoaste...) pentru voi! Ca noi astia "micii" poate am realizat deja ce voi inca nici macar nu visati. Sper sa nu se simta cine nu trebuie teehee.gif



asta seamana a jignire pt unii mike...zi c io asa independent , io nu am nimic cu nici unu ... doar am citit si m am prapadit de ras... thumbsup.gif
klm
Mi-am spus parerea despre acel topic in acel topic, dar daca ati dezgropat mortii mai spun si pe aici vro 2 vorbe:
CITAT
cine are poze cu masini mai vechi si care va plac in mod deosebit postatile aici sa le vedem si noi.

Au fost aproape 4 pagini cu masini, pe pagina a 4-a apare o boamba, buna si asta, e legata de o masina, apar masini folosite in razboi, bune, apoi niste avioane si apoi 2 copii cu fetele negre si un ghidon despre care ni se spune ca sunt de la un bmw, bun, da da-i in pana mea pe aia cu fetele negre si arata-mi bemveu', apoi mai apare niste poze cu "infrastructura bucurestilor" si nimeni nu a zis acolo cum s-a zis aici:
CITAT( @ Jun 2 2008, 04:31 PM) *
@Klm: daca vrei sa dezbati istoria poti deschide un topic separat ca sa fie mai limpede despre ce se discuta yes.gif

s-a lasat topicul sa devieze in acea directie si apare si o modificare in mesajul initial (cel care dadea tonul topicului:
CITAT
am modificat mesajul deoarece acesta va fi un topik de retromobile

Si fiindca asa s-a considerat ca e mai bine pt topic si forum n-am nimic de comentat (din cauza faptului ca eram ferm convins ca voi vedea numai poze cu copii care se joaca pe teava unui tun era sa pierd o masina foarte frumoasa - Toyota smile.gif ) - rosie si accesibila), o fi lectie de istorie insa e, asa cum a spus si FE: o lectie de istorie off-topic.
E buna logica mea?! smile.gif
CITAT(mike.omega @ Jun 2 2008, 04:45 PM) *
sa nu-mi zici ca nu poti posta pe forum ca vezi >100k de membrii inregistrati?! rolleyes.gif

Te intreb si eu folosind aceeasi logica: sa nu-mi zici ca nu poti posta daca FE ii felicita de zilele lor si pe pigmeii din Papua Noua Guinee?! wink.gif
edit: daca va uitati atent la acest link veti vedea coltul geamului unui camion si podeaua unei remorci.
NGZ
Mike: "Posturile in care un membru este felicitat desi activitatea lui pe forum este 0(zero) vor disparea fara alt avertisment. Repetatea acestui lucru se poate considera spam si urca nivelul de warn! "

Mike:"Am si eu o rugaminte: Pastrati-va sfaturile "de bine" pentru astia "micii"(de parca ne-am cunoaste...) pentru voi! Ca noi astia "micii" poate am realizat deja ce voi inca nici macar nu visati. Sper sa nu se simta cine nu trebuie"


Mike, elegant spus ! Ce urari de "La multi ani" transmise se Far !? Amenintarile si chestiile de intimidare transmise de tine, sunt mai barbatesti...asa trebuie !
Bre, daca te enerveaza cum se transmit "La multi anii" scoate un regulament in baza caruia se pot face felicitarile. Daca nu...

guerilla
a dat strechea in voi?!
pana una alta, administratorii au ultimul cuvant. iar daca unul dintre ei intreaba ceva, nu o face ca sa se afle in treaba sau ca n-are cu ce sa-si ocupe timpul, ci pentru ca trebuie sa tina un forum in spate cu tot ce inseamna asta, inclusiv optimizarea resurselor (si nu ma refer numai la spatiu de stocare)
20krpm
ca sa nu care cumva sa fiu acuzat vreodata ca pun prea multi biti in serverul lu masini dot ro, va zic colectiv la toti la multi ani de pe-acum, s-aveti multa sanatate si fericire, shmock shmock p-amindoi obrajii. acuma hai sa bem.
S O R I N
CITAT(mike.omega @ Jun 2 2008, 05:15 PM) *
Am si eu o rugaminte: Pastrati-va sfaturile "de bine" pentru astia "micii"(de parca ne-am cunoaste...) pentru voi! Ca noi astia "micii" poate am realizat deja ce voi inca nici macar nu visati.



N am treaba cu discutia si felicitarile, dar parerea mea este ca ai cam gresit cu cea ce ai spus mai sus. dry.gif
mike.omega
@Sorin: nu m-am referit la voi toti, ci la o singura persoana. Nu i-am trimis PM pentru ca acolo am fi degenerat si eu nu la asta vreau sa ajung. I-am oferit o replica la asa zisa lui superioritate smile.gif
f1anatic
Daca vad posturi care nu isi au rostul, raspunsuri al caror singur continut este un "emoticon" sau folosire excesiva de "emoticons" va spun cinstit si complet lipsit de umor ca le voi sterge. Fiecare dintre noi mai deschide cite un topic cind mai exista unul similar si recent utilizat - vinivat sint si eu de asa ceva - dar rapunsuri la bascalie, acuzatii de stress si lipsa de umor, posturi fara noima sau continind un simplu emoticon sint in general opera unora care sint bine identificati.
FAR EASTERN
Va anunt ca, cu prima ocazie(daca nu mi-o va lua atii inainte)voi deschide un topic gen "Perle de pe forum". Si stiu si de unde sa ma inspir pentru primele posturi.

f1anatic, recunosc ca in acel caz am incalcat regulamentul. N-ai decat sa stergi acel post. Sau sa-mi faci cunostinta ce domnul Warn. E OK, sa stii. No hard feelings. thumbsup.gif
NGZ
CITAT(mike.omega @ Jun 3 2008, 07:08 AM) *
@Sorin: nu m-am referit la voi toti, ci la o singura persoana. Nu i-am trimis PM pentru ca acolo am fi degenerat si eu nu la asta vreau sa ajung. I-am oferit o replica la asa zisa lui superioritate smile.gif



La cine te-ai referit ?
HalbaSus
FAR EASTERN, chiar ma gandeam (ce-i drept nu de unul singur ci dupa ce am vazut pe un alt forum) sa infiintam un topic de "funny quotes" in care sa postam citate de pe forum, nu neaparat perle ci chestii haioase pe care le mai spun userii pe forum.
ToRnada
CITAT( T u d o r @ Jun 2 2008, 04:39 PM) *
Tornada, tu vrei o marire de salariu si nu stii cum sa zici? biggrin.gif devil.gif

offtopic.gif De ce intrebi??...Nu ca nu mi-ar prinde bine teehee.gif thumbsup.gif
Arheopterix
Draga Far si draga Klm,

Nimeni nu va obliga sa urmariti posturile mele.
Faptul ca postez cea ce postez,e dupa ce am primit feed back pozitiv destul de numeros prin posturi si pmuri.
Faptul ca e cel mai vizionat (parca ) topic din forum cred ca zice ceva.

Far ,tu ai postat acum ceva zile o sumedenie de poze ,itre care si un Volvo S 60...fara nici o explicatie.
Crezi ca ai contribuit cu ceva la cunostintele cuiva?
Ai luat poze de pe net si le-ai trantit fara nici un rost.
Nu e treaba mea.Nu sunt administrator.DAr daca tot te legi de mine i-ti raspund oricand cu placere.

Incerc in topicul de retro sa postez lucruri care pe un om obisnuit ,chiar ala care citeste numai pagina de sport al unei reviste de sport,sa gasessca lucruri interesante.Forumul e mare cat China,nu te intereseaza ,nu citi si nu intra.
Sa te plangi de o situatie care e ca atare cu mult timp inainte sa ajungi tu e deplasata.

Dupa cat tin minte,domnul Klm,cand avea 10 posturi pe acest forum,sa luat de mine ptr postarea unei masini accidentate.Oare de ce ai in avatar o masina zob?

Problema cu voi e proasta crestere,increderea exesiva in intelectualul vostru indoielnic si cautarea de scandal .

Va urez o zi buna si nu cred ca ma voi intretine cu domniile voastre.

mike.omega
Halba, facem un topic Gazeta de perete unde sa punem(prin citate) diverse perle de pe forum?! Dar nu includem si greselile gramaticale, vezi litere lipsa whistling.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.