Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Yo...JorJ !
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
f1anatic
http://www.autoblog.com/2008/05/29/subaru-...to-have-450-hp/

Ce ne facem dom'le ? Credem ? Nu credem ?

Ca pe aia cu motorul de 3 kile sa dispara nu cred. Daca e sa dispara, va dispare motorul de 2.5 L; iar cel de 3 L va fi oferit cu turbo. Iar cele 3.7 L H6 turbo din Legacy STI ar putea fi de fapt versiunea turbo a motorului din noul Tribeca care are 3.6.
G e o r g e
habar n-am ... dar 2.0R are 180-190cp in japonia de mult timp dry.gif

HalbaSus
Si mai important e: ce motorizari vor exista pe batranul continent ?
Pentru ca la noi acum exista doar motoare anemice:
2.0R NA 150 cp (0-100 in 9.5 s) - puterea e relativ decenta dar totusi insuficienta daca vrei o masina cu veleitati sportive.
2.5 NA 173 cp (0-100 in 9.3 s) - Motor "inutil" as zice eu, nu stiu daca cei 23 de cp in plus si 0.2s in minus la demaraj justifica diferenta de taxe dintre 2000 si 2500... de pret nici nu mai vorbesc.
3.0 NA 245 cp (0-100 in 6.9 s) - Motor preistoric care dateaza de pe vremea faraonilor, o fi el bun, si probabil singura alegere viabila pentru un pasionat adevarat, dar parca totusi n-ar strica un update.
Ahhh... si desigur au bagat dieselul thumbsup.gif

Nici un turbo, nici un motor nou, nimic revolutionar (de diesel nu-mi vine sa vorbesc), asa ca pana acum e evident: subaru nu-i iubeste pe europeni confused.gif
adrian_flavius
Halba, ai dreptate, si e pacat...pentru ca este una dintre cele mai dinamice piete din lume...si ar avea unde vinde....am vazut cum se misca unul cu 173 CP, si mi-a placut...probabil ca cineva care se pricepe si ar sti ce sa ceara de la masina ar putea sa aprecieze mai mult decat la superlativ un motor de peste 300-350 CP...chiar peste 400 CP... whistling.gif
G e o r g e
la 2.5 se justifica din pcv al consumului si caracteristicii de cuplu superioare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.