Help - Search - Members - Calendar
Full Version: defect iluminare bord opel vectra B
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Ovidiu29232
:?: La aprinderea pozitiei iluminarea afisajului electronic din dreapta bordului scade foarte mult astfel incat ziua este imposibil sa citesti ceva pe el. De asemenea iluminarea bordului este mult prea slaba. Intrebarea mea este nu cumva am o pierdere de curent undeva? nu cumva am un scurtcircuit? Se poate mari intensitatea luminoasa a bordului? va multumesc? :roll:
catalin29658
Raspuns de la reprezentanta OPEL din IASI.
noi te sfatuim sa iti schimbi masina
smile.gif
TheCube
Nu imi dau seama daca ceea ce semnalezi tu e un defect sau un comportament normal. Daca aprinzi pozitiile, e f. probabil sa fie noapte sau macar lumina redusa si atunci luminozitatea afisajului electronic va scadea fata de nivelul la care este pe timp de zi. Am vazut asta si la alte masini. Eu am un Clio care se comporta la fel si nu m-a deranjat acest aspect. Adica luminozitatea e buna atat pe timp de zi, cat si de noapte.
Echo
Cand aprinzi luminile, la unele masini ceasul digital. luminile de la casetofon etc isi diminueaza intensitatea, trecand la night-mode. cat priveste intensitatea iluminarii bordului, verifica reostatul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.