Help - Search - Members - Calendar
Full Version: harait la virare
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Suspensie & Frine
sorin200693010
De circa doua saptamani, cand virez mai mult spre stanga se aude un usor harait.In schimb daca virez la dreapta totul este ok.Inclusiv cand rulez in linie dreapta.Anul trecut mi-am schimbat placutele de frana, integral, in acest moment avand rulati circa 9000km.
Am verificat la un service, daca sunt probleme cu capetele de bara, bucsi, etc, dar totul este in regula.
Ma gandesc sa nu fi sarit ceva piatra la roata, care sa cauzeze acest zgomot.La service, nu a fost data jos roata, persoana care mi-a verificat masina afirmand ca nu este cazul.Oare asa sa fie?
Voi ce parere aveti, despre ce ar putea fi vorba?
f1anatic
QUOTE (sorin200693010 @ May 27 2008, 04:08 AM) *
De circa doua saptamani, cand virez mai mult spre stanga se aude un usor harait.In schimb daca virez la dreapta totul este ok.Inclusiv cand rulez in linie dreapta.Anul trecut mi-am schimbat placutele de frana, integral, in acest moment avand rulati circa 9000km.
Am verificat la un service, daca sunt probleme cu capetele de bara, bucsi, etc, dar totul este in regula.
Ma gandesc sa nu fi sarit ceva piatra la roata, care sa cauzeze acest zgomot.La service, nu a fost data jos roata, persoana care mi-a verificat masina afirmand ca nu este cazul.Oare asa sa fie?
Voi ce parere aveti, despre ce ar putea fi vorba?



Hiriit mare, mic ? Cind tragi de directie, trage mai greu ? Cu lichidul (power steering) cum stai ? Te-ai uitat...exista vreun semn de frecare ? Poate chiar elementele suspensiei sa se fi slabit (deci nu directia) si cind tragi mai mult spre stinga sa se miste amortizorul/arcurile cumva ?
Alex-F1
offtopic.gif Bro, de ce trebuie dat "quote" la mesajul anterior, daca oricum intre mesajul lui si-al tau nu mai exista altul? Nu mai stiu exact cum e pe forumul asta, dar pe altele parca e interzis sa se dea "quote" la mesajul anterior..... whistling.gif

ON TOPIC: planetara pe duca???
sorin200693010
Este un usor harait, in genul บบบบบบบ.Din cate mi-au spus altii, este un inceput de uzura al planetarei.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.