Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Reparatie masca fata
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Swift
catalin4@masini.ro
Am "reusit" sa zgarii masca fata, undeva sub proiectorul de ceata dreapta, intr-un colt de bordura dintr-astea noi instalate de smecherii de la primarie. Nu este foarte intinsa, dar pe o suprafata cam cat o moneda de 10 bani, s-a sters culoarea argintie si a ramas neagra. Nu cred ca pot face ceva cu CASCO intrucat nu este decat ceva minor. Exista o posibilitate de reparatie a juliturii respective?
Multumesc in avans!
Marius*
Singura rezolvare daca vopseaua a sarit este revopsirea elementului respectiv.
Intereseaza-te ce costuri sunt pt aceasta operatie si atunci te vei decide daca folosesti sau nu asigurarea Casco.
Bafta !
Vladutz
Exista prin Lacul Tei o super fabricutza de vopsele...nu trebuie decat sa te duci cu talonul ca sa ia codul culorii si ti-o face p loc si nici nu e scump...dupa aia stii ce ai de facut: sters bine cu putin spirt sau ceva pentru degresat,luat pensula mica si vopsit si cam asta e tot...si nici nu se observa mai ales daca spui ca e zgarietura mica...oricum mai bine si mai ieftin decat sa dai la casco acea franciza de 100 euro...
OvidiuH
Fara pensula spun eu. Incearca cu o scobitoare sau cu un muc de tigara.
Vladutz
sunt acele pensule de acuarele cum sunt cele de se dau fetele cu tus la ochi...subtiri si nu lasa dungi smile.gif si se cumpara d l orice librarie...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.