Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A8 si atat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi > A8/Q7
BRAC
Am fost recent si am adus din afara un A8 second bunisor fabr.2005 pentru cineva din familie. Ce pot sa spun mai mult decat ca nu mi-am revenit inca. M-a uluit din toate punctele de vedere. La masina asta ca mergi cu 120 sau 240 e tot aia , parca e pe sine. Am avut A6 modelul nou si am trait tot timpul cu impresia ca diferenta nu poate fi mare, dar din pacate pentru posesorii de A6 , diferenta e mareeeeee din toate punctele de vedere ninja.gif.
BRAC
Si o poza cu masina adusa. Jantele sunt de 20 , dar confortul este exceptional chiar si pe trotuarele noastre nationale si europene ca altfel nu pot sa le numesc.
laurentiu
Ar fi si normal sa fie asa. La cat costa...
Zi-ne ceva de motor, dotari, kilometri, cam cat ai dat pe ea si daca a meritat sa mergi pana in Germania, pentru ca sunt unii care zic ca iesi in pierdere, ca mai bine o cumperi din tara.
G e o r g e
pare a fi diesel ... as zice 3.0 TDI smile.gif
BRAC
QUOTE (G e o r g e @ May 20 2008, 05:40 AM) *
pare a fi diesel ... as zice 3.0 TDI smile.gif

Yep rolleyes.gif

QUOTE (laurentiu @ May 19 2008, 07:17 PM) *
Ar fi si normal sa fie asa. La cat costa...
Zi-ne ceva de motor, dotari, kilometri, cam cat ai dat pe ea si daca a meritat sa mergi pana in Germania, pentru ca sunt unii care zic ca iesi in pierdere, ca mai bine o cumperi din tara.

Daca te referi sa o cumperi second de la noi , ma gandesc ca prefer 99% una rulata in Germania.Ca pret asta cu tot ce are pe ea e 85000 noua si e luata un pic sub jumatate din acest pret.
blublu
Deci eu cred k as muri de bucurie sa conduc un A8 sau un VW Phaenton.Astea 2 ma omoara.Doar ca nu am bani nici ptr cel mai vechi model A8 sad.gif confused.gif
adrian_flavius
QUOTE (blublu @ Oct 29 2008, 11:45 AM) *
Deci eu cred k as muri de bucurie sa conduc un A8 sau un VW Phaenton.Astea 2 ma omoara.Doar ca nu am bani nici ptr cel mai vechi model A8 sad.gif confused.gif


Blublu, intai de toate, welcome to the club...in al doilea, dupa cum ziceau romanii, festina lente...grabeste-te incet...bine, sfatul asta vine de la unul care, atunci cand incalca regulile de circulatie, are o predilectie pentru vitezele ilegale...daca faci cautari pe forum, o sa-ti dai seama despre ce vorbesc...

In al treilea rand, si eu am condus, pentru prima oara, tot Dacie...inca o mai am, inca o mai folosesc, si, sincer vorbind, nu prea vad cu ce as putea s-o inlocuiesc, in aceeasi bani...

In al patrulea rand, vreau sa-ti spun ca nici A8, si nici Phaeton nu sunt nec plus ultra al masinilor...mai sunt si altele pe acolo, daca nu peste, si la bani mai putini...in momentul in care-ti pui problema achizitionarii unei asemenea masini, asculta-ma pe mine, ar fi bine, pe langa pretul initial, sa iei in calcul costurile de intretinere...iti garantez ca s-ar putea sa te sperii...un motor de peste 3 l te rupe la impozit, la revizii, o masina de asemenea clasa te rupe la tot ce inseamna piese si manopera...deci, nu-ti pune problema numai a banilor pentru cumpararea masinii, ci si a (eventualelor) reparatii, intretinerea ei, costuri de operare, etc, etc, etc...
G e o r g e
QUOTE (blublu @ Oct 29 2008, 01:45 PM) *
Deci eu cred k as muri de bucurie sa conduc un A8 sau un VW Phaenton.Astea 2 ma omoara.Doar ca nu am bani nici ptr cel mai vechi model A8 sad.gif confused.gif

scoate linkul din semnatura !
cati ani ai tu ?
sais777
Petru tn "BRAC" as vrea sa te intreb sh eu cam ce consum are cat la %, cam cat costa una la noi in tara, si cati km/h . Oricum masina arata bine.Raspunde-mi sh mie plss k sunt interesat rolleyes.gif thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.