Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Keyless Go
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > Swift
rexkroki
din cate am inteles de la cei ce au masinile dotate cu acest sistem este foarte practic si te obisnuiesti repede cu el.

Din cate stiu sistemul functioneaza pe urmatorul principiul: cand cheia ajunge la o anumita distanta (de obicei mai mica de 1 m) de usa aceasta se poate deschide prin apasarea unui buton de pe clanta, celelalte usi ramanand inchise.

Acum nelamurirea: daca in timpul mersului eu blochez toate usile din interior si opresc la un semafor sau stop, cineva din exterior poate deschide usa soferului apasand pe butonul de pe clanta usii, pentru ca practic cheia, chiar daca se afla la mine in interiorul masinii, se afla la mai putin de un metru de usa. Cat de sigur este acest sistem in aceasta situatie? Stie cineva ce se intampla in aceste conditii, se deschide sau nu usa din exterior? Poate cineva care are pe masina acest sistem face un scurt test si ne spune si noua rezultatul.

Multumesc.


PS. eu vroiam defpat sa postez pe sectiunea generala despre Suzuki, nu neaparat la Swift, da nu mi-a iesit...
alexvi
QUOTE (rexkroki @ May 16 2008, 10:38 AM) *
Din cate stiu sistemul functioneaza pe urmatorul principiul: cand cheia ajunge la o anumita distanta (de obicei mai mica de 1 m) de usa aceasta se poate deschide prin apasarea unui buton de pe clanta, celelalte usi ramanand inchise.


La prima apasare se deschide usa pe al carei buton ai apasat. La a doua apasare se descuie toata masina.

Cealalta chestie nu am incercat-o. Am sa testez ceva mai tarziu si am sa-ti spun, asta daca nu e cineva mai rapid ca mine
Andrei Suzuki
Daca cheia este in masina (sau in buzunar) iar motorul este pus/contact pus/pus pe accesorii usa nu merge incuiata. La fel,daca usa este incuiata,iar cheia este in masina (este evident ca blocarea usilor s-a facut dinauntru) normal ar fi sa nu mearga deschisa. Eu asa presupun,n-am incercat.Asa ar parea logic.
Dokken
Am incercat eu acum. Nu merge! tongue.gif
rexkroki
QUOTE (Dokken @ May 16 2008, 02:50 PM) *
Am incercat eu acum. Nu merge! tongue.gif


o veste buna smile.gif
Andrei Suzuki
Da,si eu am incercat si intr-adevar nu merge.Nici portbagajul,nimic. E bine..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.