Help - Search - Members - Calendar
Full Version: intrebare
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
cosam
ce alegeti un touran sh germania la 8 mii euro sau un fiat doblo nou la 15 mii?
AMP
Personal,eu as alege Touranul....imi plac masinile mari...
adrian_flavius
Touran, dar cu mentiunea sa nu fie chiar ff umblat...ai idee ce kilometraj are masina?...fiat nu-mi inspira nici pic de incredere cand vine vorba de fiabilitate...iar calitatea drumurilor din Romania cere o masina cat mai fiabila...

LE: cred ca este subiect de Versus...poate ar fi mai bine sa-l pui acolo...se uita mai multi la el...si poate gasesti posesori/utilizatori ai celor 2 masini, mai "in tema" decat noi...
cosam
touranul are in jur la 150 mii km
cosam
AMP fiatul doblo este tot masine mare
20krpm
eu n-as alege nimic, i-as pune pe altii sa aleaga smile.gif smile.gif acuma serios vorbind, parerile noastre nu fac doi bani pe linga parerea ta.
Arheopterix
150.000 e mult ptr orice masina.
Doblo nu stiu daca e o alegere prea buna.
Fiat nu e o marca prea prestigioasa.
Daca ar fi sa aleg strict dintre aceste doua,e fiatul.E nou.
Personal,a-si cauta o alta alternativa.
cosam
am ales doblo , e o masina de familie 7 locuri si cu un consum destul de mic
laurentiu
Cred ca ai facut o alegere buna. Chiar daca nu are imaginea lui Vw, intretinut cum trebuie, sigur si Fiat-ul iti va placea. Sa o stapanesti sanatos si multi km fara probleme. Asteptam poze cu masina si primele impresii smile.gif
AMP
cosam...de obicei sfaturile sunt date ca sa nu fie urmate.... biggrin.gif Sa stapanesti sanatos Fiatul Doblo si la cati mai multi km fara nici un incident cu el! yes.gif

PS.btw,tot Touranul l-as alege.... tongue.gif
cosam
inca nu mi'am luato , mai astept putin, vreau sa o iau in leasing DAR.. inca mai caut alternative, vreau masina cat mai mare, cca. 7 locui si sa car si ceva marfa cu ea ,CONSUM MIC wink.gif drive.gif
krondet
QUOTE (cosam @ May 13 2008, 09:33 PM) *
inca nu mi'am luato , mai astept putin, vreau sa o iau in leasing DAR.. inca mai caut alternative, vreau masina cat mai mare, cca. 7 locui si sa car si ceva marfa cu ea ,CONSUM MIC wink.gif drive.gif


Alte alternative?
Citroen picasso
opel zafira...
in fond, tu vrei un Van sau o masina ...mai mare, sa aiba loc copii sa tzopiae??!?
cosam
CITAT(krondet @ May 14 2008, 05:34 AM) *
CITAT(cosam @ May 13 2008, 09:33 PM) *
inca nu mi'am luato , mai astept putin, vreau sa o iau in leasing DAR.. inca mai caut alternative, vreau masina cat mai mare, cca. 7 locui si sa car si ceva marfa cu ea ,CONSUM MIC wink.gif drive.gif


Alte alternative?
Citroen picasso
opel zafira...
in fond, tu vrei un Van sau o masina ...mai mare, sa aiba loc copii sa tzopiae??!?

Moartea mea sunt SUV'urile dar deocamdata situatia financiara ami permite un VAN..
FAR EASTERN
QUOTE (cosam @ May 14 2008, 11:34 PM) *
Moartea mea sunt SUV'urile dar deocamdata situatia financiara ami permite un VAN..



Citeste un pic aici, poate scapi.... smile.gif
http://www.masini.ro/forum/content/Combat-...sini-indecente/
cosam
CITAT(FAR EASTERN @ May 15 2008, 07:16 AM) *
CITAT(cosam @ May 14 2008, 11:34 PM) *
Moartea mea sunt SUV'urile dar deocamdata situatia financiara ami permite un VAN..



Citeste un pic aici, poate scapi.... smile.gif
http://www.masini.ro/forum/content/Combat-...sini-indecente/

Frate nu poti face nimic in placerile omului, asta ami place asta ami iau pe langa faptul ca sunt un impatimit al muntelui am si 13 ani de cand lucru numai pe camioane de peste 10 tone.AMI PLAC MASINILE MARI...
FAR EASTERN
Hey, bafta si s-o stapanesti sanator cand o fi.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.