Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PLACUTE FRANA MONDEO
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
Cezarrr

Va rog o parare despre placute frana fata. le-am schimbat acum vreo 3 saptamani cu un set Delphi si sunt total nemultumit de ele (am schimbat si discurile fata - tot Delphi).

Nemultumirea consta in faptul ca freaca de discuri, troncane, pacane etc, de fiecare data cand masina se misca de pe loc. Zgomotul este destul de puternic si deranjant in sensul ca ar trebui sa dau muzica destul de tare ca sa nu se mai auda, in concluzie trebuie sa le schimb !

Mecanicii mi-au spus ca placutele ar fi problema iar nu discurile, deci v-as ruga niste sugestii. Am auzit ca TEXTAR si ATE ar fi printre cele mai bune. Ce-mi recomandati ? ATE am gasit la 190 RON setul. E ok ?

Multumesc.

Cezarrr
QUOTE (Cezarrr @ May 9 2008, 07:24 PM) *
Va rog o parare despre placute frana fata. le-am schimbat acum vreo 3 saptamani cu un set Delphi si sunt total nemultumit de ele (am schimbat si discurile fata - tot Delphi).

Nemultumirea consta in faptul ca freaca de discuri, troncane, pacane etc, de fiecare data cand masina se misca de pe loc. Zgomotul este destul de puternic si deranjant in sensul ca ar trebui sa dau muzica destul de tare ca sa nu se mai auda, in concluzie trebuie sa le schimb !

Mecanicii mi-au spus ca placutele ar fi problema iar nu discurile, deci v-as ruga niste sugestii. Am auzit ca TEXTAR si ATE ar fi printre cele mai bune. Ce-mi recomandati ? ATE am gasit la 190 RON setul. E ok ?

Multumesc.


Ina ceva... din fabrica cu ce placute vine echipat Mondeo ?
mmmbetty
sunt bune si textar si ate.foarte bune as putea spune,acu depinde si de discurile de frana cat carbon au in ele dar asta e vb mai mult de cat tin.eu tias recomanda in schimb alte placute de frana. e vb de ferodo fqt . deci daca te duci sa ceri placute de frana exact asa sa ceri FERODO FQT. ferodo e firma veche si are renume,daracuma au scos placutele astea care sunt belea.cele mai bune.vezi numa sa nu fi pacalit daca iti iei .sunt in cutie gri,si placutele sunt vopsite tot in gri si sunt tiplate. multa bafta
Cezarrr
Multumesc, dar as merge totusi pe ATE sauTextar. ATE le-am gasit la pretul de apro. 190 RON setul pe fata. Ferodo am inteles ca au 3 niveluri de echipare, cel mai bun fiind evident ultimul dar care este si mult mai scump.

Aveti idee daca as putea gasi Textar sau ATE mai ieftine de atat, sau este un pret bun ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.