Help - Search - Members - Calendar
Full Version: matiz demontare masca cas
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
VALERIU89207
Vreau sa demontez masca neagra de plastic in care se pune casetofonul. M-am uitat pe mai multe site-uri si pe manuale, dar nu m-am lamurit. Am desfacut 5 suruburi, dar nu iasa. Daca a dat cineva jos chestia asta si ma poate ajuta cu indicatii. multe multumiri.
Si inca ceva: aveti idee la un matiz cumparat fara casetofon exista mufele de alimentare si de conectare boxe in fata si in spate montate (tras fir cu mufa de racordare)?
Marius*
La intrebarea a doua raspunsul este negativ. Nu sunt nici fire si nici mufe la modelul economic, cel putin asa stiu eu.
Bafta !
Marius*
Poate te ajuta fotografiile astea !
adrian_r5
QUOTE (last @ May 8 2008, 11:07 AM) *
Nu sunt nici fire si nici mufe la modelul economic, cel putin asa stiu eu.


La Matiz E A/C sint firele pt. boxe si casetofon (iti trebuie un adaptor ISO http://www.vitacom.ro/ProductSearchDetails...ORY-HARNES.html )
VALERIU89207
Multumesc din nou la toti care au intervenit. Desfacusem suruburile, dar dupa ce am citit am tras cu nadejde si am inceput cu cozorocul. Mufa de la incalzire luneta mi-a facut probleme ca nu a iesit usor, pana i-am dibuit in spate o clema. Am gasit intr-un locas din spatele mastii locasului cas-ului mufa, ma temeam asa cum zice si cineva ca nu este trasa.
Acum am o alta intrebare : Cum se demonteaza plafoniera fiindca vreau sa alimentez o antena de interior de acolo. La alte tipuri de masini am inteles ca se baga o surubelnita din directia lunetei si se impinge o ureche. E foarte util si daca se arde becul de plafoniera de stiut. Prin demontare se scoate doar geamul sau plafoniera cu totul
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.