Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cum pot face un espero non-euro sa fie euro 2?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
daewoo_espero_turbo
salut,

am un espero ,din 1997 , motor 1,8 ohc , 95 cp , care e non-euro.........pot cumva sa-l fac euro 2? adica se poate pune pe el vreun catalizator ceva ?...........,vreau macar euro 1 sa-l fac..............si daca se poate pune catalizator ,trebuie facuta vreo omologare ,modificare in acte ,ceva?

si cand spun catalizator ,ma refer la catalizator second, ca nou nu-mi permit.

va rog mult..........
va multumesc anticipat


James Kilowatt
Probabil ca nu merita... trebuie modificat mai mult, nu doar catalizatorul.
Si oricum e posibil ca RAR-ul sa nu il omologheze oricum.
daewoo_espero_turbo
QUOTE (James Kilowatt @ May 7 2008, 07:45 PM) *
Probabil ca nu merita... trebuie modificat mai mult, nu doar catalizatorul.
Si oricum e posibil ca RAR-ul sa nu il omologheze oricum.



nu prea m-ai lamurit..............te rog sa-mi dai mai multe detalii...............nu faze de genu ca nu merita...............eu vreau sa-l fac euro 2 si vreau sa stiu cum.........

deci astept .........
multumesc mult

James Kilowatt
Euro 2 inseamna si sonda lambda, e posibil sa ai nevoie si de alt ECM, si de alt management al EGR-ului (daca il ai), etc. Oricum, RAR-ul nu verifica noxele, verifica seria motorului. E in catalog la Euro 2 bine, nu, la revedere.
Ai putea foarte bine sa pui GPL si sa respecte ce Euro vrei tu, insa oricum nu conteaza tehnica ci hartogaraia.
iulidan
legislatia actuala nu permite modificarile, prin aceasta se vor elimina de pe sosele autoturismele care nu au norma EURO din fabrica, asta e dorinta expresa, cine poate sa cumpere masina noua, bine, cine nu va fi exclus.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.