Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Avensis
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Toyota
candyman
Am nevoie de un raspuns din partea voastra, sunteti mai priceputi ca mine oricum... Cineva mi-a propus un schimb (ce masina am eu se vede in semnatura) cu un Avensis din 2002, 1.6, 110 cai, 135.000 km. Ce parere aveti? E rasuflata? Adica are ceva probleme la kilometrii astia? Motorizarea e ok? Hibe ceva? Va rog ajutati-ma!!!
FAR EASTERN
Salut!
Ibiza in ce stare e? E important de stiut, pentru ca e vorba de masini din clase diferite.
Iar cel care ti-a propus schimbul trebuie sa aiba motive serioase.
Daca Avensisul nu a fost rulat in tara, eu zic ca nu e nici o problema.
Mai da-ne detalii.

aici ai preturi din Germania pentru Avensis-ul in cauza
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.h...p;doSearch.y=13

Masina ta se inscrie pe la banii aia. Asta ar fi unul din criterii...
22nst
daca ibiza o ai de noua si esti sigur pe ea si stii ce probleme are, cati km, felul in care merge sa o schimbi cu un avensis de acum 6 ani cu 135000 km (cam putini pt 6 ani) si cu motorul ala de 1.6 si 110 cp... oricat de fan toyota sunt eu si posesor de avensis... nu prea imi vine sa fac schimbul asta!
eu nu prea mai am incredere in masinile de azi (ca se faceau la fel de bine ca acum 20 de ani) fie ea si o toyota.
candyman
Mersi mult de raspunsuri. Masina mea este adusa din germania de 2 ani are 70.000 km si probleme nu are in afara de un bec ars la faza scurta. Avensis-ul ma tenteaza datorita faptului ca noua generatie de Avensis este foarte reusita din cate am auzit si din cate am citit, insa aici este vorba de prima generatie de Avensis si nu stiu daca este la fel de reusita. Asta in special datorita faptului ca nu prea am aflat nimic despre Avensis din 2002... Kilometrii mi se par multi ( nu ca perioada in timp ci ca volum), insa daca este o masina fiabila asta nu ar fi o problema semnificativa, exemplu BMW (nu ca le-as compara).
Apoi nu sunt sigur ca valoarea masinilor este asa apropiata. Uitandu-ma pe link-ul dat de FAR EASTERN... consider ca ar trebui sa mai cer ceva....
22nst
stai ca acum mi-a picat mie fisa... in 2002 avensisul arata ca in poza atasata...
eu zic sa nu te incumeti...
kate
Salut,
sa stii candyman ca nu sunt multi km la masina .Este foarte important cum au fost facuti acesti km.Poti sa-ti faci o idee dupa cum arata masina.Eu am vazut un model din asta si arata super ingrijita.Daca nu stiam ca este model mai vechi juram ca este noua.Exista service-uri unde poti pune testere pe motor sa-i afli uzura.Alegerea este numai a ta. Oricum eu iti doresc bafta!
vio
NU MERITA ....
adrian_flavius
Si eu zic la fel, ca nu merita...in primul rand din punctul de vedere al notorietatii Avensis-ului vechi...o sa ramai cu ea pe cap, si o sa-ti fie fff greu sa scapi de ea, atunci cand o sa te hotarasti s-o vinzi...de Ibiza nu se pune problema, e VAG, numai daca ii spui unuia ca e masina "nemteasca", gata, ai dat-o usor...mai bine ramai cu ce ai...
candyman
Multam de raspunsuri inca o data. M-ati ajutat. Verdict: RESPINS!
Bafta tuturor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.