Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Serie motor
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Paool
Sal ... am adus din Germania un vw polo 1.4 mpi si la RAR mi-au zis ca nu am serie pe motor. Motorul a fost schimbat in germania la vw la 40 000 km si merge ok. Se poate sa nu aibe serie? sau m-au vrajit sa scoata ceva de pe mine? Si ... daca are cineva polo si stie sa-mi zica unde gasesc si eu seria aia, ca sa ma conving...
Msi, Paool
::::AL3X::::
stiam ca toate motoarele au serie pe blocul motor...acuma nu se stie
cucuci
intr-adevar am mai intalnit un caz (un prieten de familie) are un passat si i s-a schimbat motorul inainte sa vina masina in romania ... nu are serie pe motor nici al lui. oricum treaba asta nu te afecteaza de nici o culoare.
Paool
ba chiar asta e, ca ma afecteaza ... pt ca vor sa ma trimita la bucuresti (din arad) sa-mi faca teste care costa 600
E .. si sa mi-l clasifice .. si sa-mi dea serie .. traiasca romania
cucuci
Nu inteleg ... eu am cumparat acu 2 ani jumate acel passat de care ziceam mai sus ... l-am luat din arad din piata (era cu numere straine) ... l-am inmatriculat fara nici o problema (si repet: nu avea serie pe motor) si nici acu la prietenul meu nu are, acu masina fiind inscrisa pe arad.
Paool
well nici eu nu inteleg dar asta e situatia ... sper sa o scot la capat cat mai repede
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.