Help - Search - Members - Calendar
Full Version: butoane consola ff2 trend
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
klaus_clau
tragand de butoanele false de langa butonul pt incalzire luneta am vazut ca doua dintre ele au atasat pe spate o mufa rosie cu fire.eram curios daca le-a mai folosit cineva sau daca stie cam ce ar putea sa faca biggrin.gif
ToRnada
daca sunt butoanele exterioare sunt ptr incalzire scaune
dar cum crezi ca le poti folosi daca nu ai aceasta optiune???
klaus_clau
pai eu unul nu sunt asa convins ca nu sunt activate si alte optiuni sau macar ca nu se pot activa concomitent cu adaugarea butonului whistling.gif
ToRnada
CITAT(klaus_clau @ Apr 23 2008, 05:05 PM) *
pai eu unul nu sunt asa convins ca nu sunt activate si alte optiuni sau macar ca nu se pot activa concomitent cu adaugarea butonului whistling.gif

tot ce se poate
stiu ca daca vrei mufa auxiliare la service iti da gaura si fac legatura direct, firele fiind trase deja acolo thumbsup.gif
incearca sa cuplezi ceva ,,,,dar vezi sa nu ia foc ninja.gif

cum ai scos tu butoanele??? cu surubelnita prin fortare??? teehee.gif
klaus_clau
cum ai scos tu butoanele??? cu surubelnita prin fortare??? teehee.gif
[/quote]

mai simplu cu lama unui briceag whistling.gif
prin fortare biggrin.gif
DanielArdelian
Ar putea fi ceva dintre:
- Incalzire in parbriz
- Dezactivare ESP
- Incalzire scaune

Mai multi am constatat ca instalatia electrica include toate circuitele, chiar si cele pentru optionale care nu sunt instalate (ex. cine nu are proiectoare de ceata pe Fiesta are totusi firele trase).
ToRnada
CITAT(DanielArdelian @ May 7 2008, 08:11 AM) *
Mai multi am constatat ca instalatia electrica include toate circuitele, chiar si cele pentru optionale care nu sunt instalate (ex. cine nu are proiectoare de ceata pe Fiesta are totusi firele trase).


Alta "descoperire"
La Focus, chiar daca nu ai proiectoare de ceata, cand esti pe faza lunga, tragi spre tine de butonul pentru lumini si ti se aprind luminile rosii suplimentare pentru ceata pe spate thumbsup.gif
Asta ca sa nu te izbeasca din spate unul care nu vede bine teehee.gif

Alte descoperiri mai aveti???
DanielArdelian
QUOTE (ToRnada @ May 7 2008, 10:50 AM) *
Alta "descoperire"
La Focus, chiar daca nu ai proiectoare de ceata, cand esti pe faza lunga, tragi spre tine de butonul pentru lumini si ti se aprind luminile rosii suplimentare pentru ceata pe spate thumbsup.gif
Asta ca sa nu te izbeasca din spate unul care nu vede bine teehee.gif

Alte descoperiri mai aveti???


Nu trebuie sa fii neaparat pe faza lunga. Stopurile de ceata sunt dotare standard si sunt prezentate si in manual. Cred ca merg chiar si pe pozitii.
Mariustom
laugh.gif Tornada, acu ai descoperit luminile de ceață ? teehee.gif
Daniel, botonul nu mere tras pe poziții, ci doar la luminile de întâlnire/drum, parcă așa știu la FF1.
Dacă nu prea le folosesc, nici nu știu sigur dacă pe poziție merg, dar parcă nu wallbash.gif whistling.gif



ninja.gif
ToRnada
CITAT(Mariustom @ May 7 2008, 01:44 PM) *
laugh.gif Tornada, acu ai descoperit luminile de ceață ? teehee.gif
Daniel, botonul nu mere tras pe poziții, ci doar la luminile de întâlnire/drum, parcă așa știu la FF1.
Dacă nu prea le folosesc, nici nu știu sigur dacă pe poziție merg, dar parcă nu wallbash.gif whistling.gif


Dupa 6 luni am descoperit si eu teehee.gif rolleyes.gif unsure.gif
Asa e, butonul merge tras doar pe pasa scurta/lunga (luminile de întâlnire/drum) /// pe pozitii nu. thumbsup.gif .

Alte descoperiri??
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.