Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Concursul de pronosticuri - editia Barcelona 2008
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1 > History
Alex-F1
Succes.....si asteptam AICI intrebarea castigatorului de la Sakhir... thumbsup.gif
AZAZEL
QUOTE (Alex-F1 @ Apr 21 2008, 09:58 PM) *
asteptam AICI intrebarea castigatorului de la Sakhir... thumbsup.gif


din nou eu am fost ala?
Oana
bagam 2 intrebari? adica una eu si una f1anatic... sau fiecare cate juma de intrebare? rolleyes.gif
Alex-F1
Io zic ca frumos din partea lui Bro ar fi sa lase domnisoarele intai.....asa, in amintirea vremurilor bune de altadata.... whistling.gif
Oana
dar ce are daca avem 2 intrebari? e si meritul lui ca a facut punctaj maxim, de ce sa profit numai eu...
Alex-F1
Aha....o dai la pace..... teehee.gif ....she's a lady..... thumbsup.gif
Oana
intotdeauna... rolleyes.gif
daca nimeni nu a comentat impotriva ideii de a avea 2 intrebari, o sa consideram ca sunteti de acord... in consecinta, eu am sa postez intrebarea mea, ca sa nu tinem pronosticul in loc, si il asteptam si pe f1anatic cu una...
q: in ce tur vom vedea prima intrare a boxe?
20krpm
QUOTE (oana87995 @ Apr 23 2008, 05:23 PM) *
intotdeauna... rolleyes.gif
daca nimeni nu a comentat impotriva ideii de a avea 2 intrebari, o sa consideram ca sunteti de acord... in consecinta, eu am sa postez intrebarea mea, ca sa nu tinem pronosticul in loc, si il asteptam si pe f1anatic cu una...
q: in ce tur vom vedea prima intrare a boxe?

in primul. e foarte probabil ca cineva o sa-si juleasca nasul.
AZAZEL
are dreptate 20krpm. probabil oana vrea sa luam in considerare si eventualele accidente.

f1anatice hai cu intrebarea ca vreau sa dau pronositcul astazi ca pe urma nu mai am acces la internet.
laurentiu
Pentru ca nu voi mai avea acces la internet prea curand vreau sa postez pronosticurile. Asadar:
1.Raikkonen
2.Massa
3.Hamilton
4.Kubica
5.Heidfeld
6.Alonso
7.Trulli
8.Rosberg

Pleaca din pole:Massa
Fastest lap:Raikkonen
Termina:17

In primul tur cred si eu ca se va intra prima data la boxe.
In cazul in care se pune si a doua intrebare sper sa pot raspunde. Daca nu, asta e.
20krpm
laurentiu, tu esti totuna cu laurentiu_007?

pentru ca au inceput sa apara raspunsuri, si avind in vedere ca in weekendul asta multa lume o sa fie plecata si n-o sa poata sa citeasca ce se-ntimpla aici in timp util, eu zic sa batem in cuie intrebarea asa cum e: in ce tura (vazuta la numaratoarea celui cu pricina) va fi prima intrare la boxe. si dac-o fi sa luam toti cite 2 puncte pe chestia asta, asa sa fie. si-alea-s bune smile.gif
AZAZEL
raikkonen
hamilton
massa
heidfeld
kovalainen
kubica
rosberg
coulthard

pole raikonen
fastest lap raikkonen
primul la pit vettel

f1anatic poate sa se spele pe cap cu intrebarea lui
laurentiu
Eu eram Laurentiu_007. smile.gif
Alex-F1
Bre voi nu ati fost atenti la intrebarea Oanei??? verymad.gif Unu raspunde cati vor termina cursa, altu raspunde care va fi primul la boxe....cam devreme ati luat-o cu sarbatorile fratilor.... biggrin.gif

1. Raikkonen
2. Massa
3. Kubica
4. Kovalainen
5. Heidfeld
6. Hamilton
7. Trulli
8. Rosberg

POLE: Raikkonen
FL: Kubica
TERMINA CURSA: 18
Q: lap 18
DRAGOS
Parca mai era o intrebare...cati piloti termina cursa? Alex..nici tu nu esti cu mult mai atent..ai uitat sa raspunzi biggrin.gif

1. raikonnen
2. hamilton
3. massa
4. kubica
5. kovalainen
6. heidfled
7. alonso
8. rosberg

Pole: raikonnen
Fastest lap: hamilton
Termina cursa: 17
Q: turul 1, evident biggrin.gif
f1anatic
QUOTE (AZAZEL @ Apr 25 2008, 12:15 AM) *
raikkonen
hamilton
massa
heidfeld
kovalainen
kubica
rosberg
coulthard

pole raikonen
fastest lap raikkonen
primul la pit vettel

f1anatic poate sa se spele pe cap cu intrebarea lui



AZAZEL,
De ce incerci tu sa imi elimini si ultimile dubii pe care le mai am in priviinta ta ?


Pronosticul meu.
1. Massa
2. Kubica
3. Raikkonen
4. Kovalainen
5. Heidfeld
6. Hamilton
7. Alonso
8. Rosberg

pole Raikonen
fastest Hamilton
cineva la boxe - primul tur
termina cursa 18
20krpm
bai, nu stiu ce-i aici. tata lumea presteaza inventii aerodinamice. de la tunelu ala a lu ferrari (masina cu o singura nara), la aripile alea verticale cu care a venit red bull acu vreo 3 luni (io credeam ca alea o sa fie numa asa, o chestie de obtinut mai mult spatiu de reclama), si pina la urechile alea ale lu honda, care mi-au adus brusc aminte de iepuroaica de pe vopselele de oua galus.

alte panseuri. garaju lu mclaren ii face sa piarda vreo doua zecimi de secunda la fiecare pit stop (e asa de aprape de iesire ca nu cred sa aiba vreme sa accelereze). lu super aguri cica i-a luat honda nota de plata pe saptamina asta, asa ca inca o sa mai existe jaloane de slalom si duminica asta.

mclaren e pe nicaieri, cind te uiti la ei ai impresia ca toti mecanicii scobesc in cutia cu scule, in necunostinta de cauza, doar-doar or gasi ceva care sa se potriveasca la fix. cu bmw chestia a fost simpla anu asta, nimeresc sau nu nimeresc setarile, iar diferenta intre da si ba cica e de la cer la pamint. deocamdata e ba. sad.gif ferrari (si toyota) nu s-au antrenat in off-season in barcelona, ca tot restu lumii, da vad c-o duc bine de tot. la fel si renault, au mers bine in practici. si - domne, tot respectu - force india. de unde rezulta urmatorul pronostic dupa ureche:

1. RAI
2. MAS
3. HAM
4. KUB
5. ALO
6. KOV
7. NAK
8. VET

pole: RAI
fast lap: MAS
finish: 18
first pit: lap 1
pmhoria
1. Massa
2. Raikonnen
3. Hamilton
4. Kovalainen
5. Kubica
6. Alonso
7. Rosberg
8. Button

Pole: Massa
Fast lap: Massa
termina cursa 16
First pit: Lap 1

A....si Sarbatori Fericite !!!!
mike.omega
QUOTE (laurentiu @ Apr 25 2008, 09:55 AM) *
Eu eram Laurentiu_007. smile.gif

Si de ce nu mai folosesti contul vechi?!

Raspunsul poate veni pe PM sa nu poluam topicul biggrin.gif
Oana
1 massa
2 hamilton
3 kimi
4 kubica
5 kovalainen
6 alonso
7 rosberg
8 truli

pole massa
fast kovalainen
finish 17
q 2
20krpm
pe care fus orar functioneaza site-ul?... raspuns: pe ora est-americana. deci, um... calificarile au inceput la 4:30am ora mea, deci 7:30am ora site-ului. (gindesc cu voce tare, chestiile astea cu fusul orar intotdeauna tre sa le iau si sa le numar pe degete...) oana a pus pronosticul la 8:20am, dar l-a pus de parca n-ar fi existat calificari veci.

edit: asa cum mi se parea, e clar ca am facut socoteli gresite. calificarile au inceput la 5:00am aici, nu la 4:30 (cum incep de obicei). asa ca... doh.
f1anatic
QUOTE (20krpm @ Apr 26 2008, 09:47 AM) *
pe care fus orar functioneaza site-ul?... raspuns: pe ora est-americana. deci, um... calificarile au inceput la 4:30am ora mea, deci 7:30am ora site-ului. (gindesc cu voce tare, chestiile astea cu fusul orar intotdeauna tre sa le iau si sa le numar pe degete...) oana a pus pronosticul la 8:20am, dar l-a pus de parca n-ar fi existat calificari veci.

edit: asa cum mi se parea, e clar ca am facut socoteli gresite. calificarile au inceput la 5:00am aici, nu la 4:30 (cum incep de obicei). asa ca... doh.



Calificarile au fost la ora 7 AM la Chicago deci 5 AM in California.
f1anatic
QUOTE (f1anatic @ Apr 26 2008, 01:37 PM) *
QUOTE (20krpm @ Apr 26 2008, 09:47 AM) *
pe care fus orar functioneaza site-ul?... raspuns: pe ora est-americana. deci, um... calificarile au inceput la 4:30am ora mea, deci 7:30am ora site-ului. (gindesc cu voce tare, chestiile astea cu fusul orar intotdeauna tre sa le iau si sa le numar pe degete...) oana a pus pronosticul la 8:20am, dar l-a pus de parca n-ar fi existat calificari veci.

edit: asa cum mi se parea, e clar ca am facut socoteli gresite. calificarile au inceput la 5:00am aici, nu la 4:30 (cum incep de obicei). asa ca... doh.



Calificarile au fost la ora 7 AM la Chicago deci 5 AM in California.


Eu am raspuns la ora 12:37 postului tau...conform site-ului asta, (-5 GMT, ca sa se potriveasca timpul site-ului cu timpul meu real) si deci conform site-ului Oana a scris mesajul ei cu calificarile la ora 7:20 adica la sfirsitul primei perioade de calificari. Daca e sa fim fair play, Oana a intrat pronosticul DUPA inceperea calificarilor.

f1anatic
QUOTE (f1anatic @ Apr 26 2008, 12:40 PM) *
QUOTE (f1anatic @ Apr 26 2008, 01:37 PM) *
QUOTE (20krpm @ Apr 26 2008, 09:47 AM) *
pe care fus orar functioneaza site-ul?... raspuns: pe ora est-americana. deci, um... calificarile au inceput la 4:30am ora mea, deci 7:30am ora site-ului. (gindesc cu voce tare, chestiile astea cu fusul orar intotdeauna tre sa le iau si sa le numar pe degete...) oana a pus pronosticul la 8:20am, dar l-a pus de parca n-ar fi existat calificari veci.

edit: asa cum mi se parea, e clar ca am facut socoteli gresite. calificarile au inceput la 5:00am aici, nu la 4:30 (cum incep de obicei). asa ca... doh.



Calificarile au fost la ora 7 AM la Chicago deci 5 AM in California.


Eu am raspuns la ora 12:37 postului tau...conform site-ului asta, (-5 GMT, ca sa se potriveasca timpul site-ului cu timpul meu real) si deci conform site-ului Oana a scris mesajul ei cu calificarile la ora 7:20 adica la sfirsitul primei perioade de calificari. Daca e sa fim fair play, Oana a intrat pronosticul DUPA inceperea calificarilor.



Under Board Settings, uncheck DST and synchronization of time. I found it that way I keep the correct time - otherwise sometimes is correct, I refresh, the time appears wrongly. I would much rather just set it up myself 4 times a year (when we change time and when they change time) than perpetually have the wrong, ambiguous time.
Oana
terminati cu prostiile...
daca as fi postat pronosticul dupa inceperea calificarilor as fi cerut voie, sau macar va anuntam ca am intarziat...
postul meu a venit la ora 2.20, adica cu 40 de minute inainte de inceperea calificarilor... chiar m-am oprit la McD ca sa trimit pronosticul, ptr ca urma sa ajung in fatza unui televizor dupa ora 3... e o problmea de server, ca mie aici imi arata ca am postat la 1.20...
AZAZEL
QUOTE (f1anatic @ Apr 25 2008, 11:55 PM) *
QUOTE (AZAZEL @ Apr 25 2008, 12:15 AM) *

f1anatic poate sa se spele pe cap cu intrebarea lui

AZAZEL,
De ce incerci tu sa imi elimini si ultimile dubii pe care le mai am in priviinta ta ?


ce ai vrut sa spui stimabile ?!
eu eram ofticat ca intrebarea ta nu mai venea si trebuia sa-mi pun postul pe forum.
pana una alta, laurentiu i-a nimerit pe primii 4 piloti si a acumulat cele mai multe puncte.

raikkonen... se indeapta catre al 2-lea titlu mondial.
20krpm
bleeea... mai tare io saptamina asta tongue.gif am nimerit 5 soferi, si cel mai mindru-s de kaz wink.gif daca tot nu ma lauda nimeni macar sa ma laud singur.
Oana
QUOTE (AZAZEL @ Apr 29 2008, 07:27 PM) *
pana una alta, laurentiu i-a nimerit pe primii 4 piloti si a acumulat cele mai multe puncte.

gresit... cele mai multe puncte le-a strans 20krpm care, si el, i-a ghicit pe primii 4 piloti dar in plus a mai avut si 2 raspunsuri corecte la celelalte intrebari... asadar, intrebarea pentru urmatoarea runda vine de la 20krpm... oricum, felicitari si lui laurentiu si dragos ptr rezultate...
f1anatic
QUOTE (AZAZEL @ Apr 29 2008, 12:27 PM) *
QUOTE (f1anatic @ Apr 25 2008, 11:55 PM) *
QUOTE (AZAZEL @ Apr 25 2008, 12:15 AM) *

f1anatic poate sa se spele pe cap cu intrebarea lui

AZAZEL,
De ce incerci tu sa imi elimini si ultimile dubii pe care le mai am in priviinta ta ?


ce ai vrut sa spui stimabile ?!
AZAZEL
aha !!!

adica ma faci prost ?

a fost un post grav acela, tovarase ! si a fost in stilul care te caracterizeaza. asta este instigare la razboi.
Oana
ce-ar mai fi sa incepeti iar certurile? poate totusi aveti si altceva de facut...
@20krpm sa pregatesti intrebarea pentru saptamana viitoare...
f1anatic
QUOTE (AZAZEL @ May 2 2008, 11:09 AM) *
aha !!!

adica ma faci prost ?

a fost un post grav acela, tovarase ! si a fost in stilul care te caracterizeaza. asta este instigare la razboi.


Inceteaza.
mike.omega
QUOTE (AZAZEL @ May 2 2008, 06:09 PM) *
aha !!!

adica ma faci prost ?

a fost un post grav acela, tovarase ! si a fost in stilul care te caracterizeaza. asta este instigare la razboi.


Razboiul nu se va da aici, pe acest forum. Daca ai chef sa te certi cu cineva gaseste alte cai de comunicare si nu acest forum!
AZAZEL
QUOTE (f1anatic @ May 1 2008, 04:58 PM) *
QUOTE (AZAZEL @ Apr 29 2008, 12:27 PM) *
QUOTE (f1anatic @ Apr 25 2008, 11:55 PM) *
QUOTE (AZAZEL @ Apr 25 2008, 12:15 AM) *

f1anatic poate sa se spele pe cap cu intrebarea lui

AZAZEL,
De ce incerci tu sa imi elimini si ultimile dubii pe care le mai am in priviinta ta ?


ce ai vrut sa spui stimabile ?!



dar aici , cine ti-a permis sa ma jignesti? asta nu contravine regulamentului? tie cine iti da avertismente? imi si faci print screen cu trimitere la semnatura mea.
esti la butoane si iti permiti sa faci orice ? de obrazul tau gros nu m-am saturat doar eu insa putini ti-o declara. eu nu am jignit pe cineva aici pe forum. ce daca l-am facut pe hamilton prost ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.