Help - Search - Members - Calendar
Full Version: aer conditionat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
schiper
salutare, stiti pe cineva care monteaza AC pe Logan? Mai precis pe un Pref 1.6 MPI
::::AL3X::::
nu se merita prea multi bani dai
FAR EASTERN
schiper, bun venit pe forum si sedere placuta!
Speram sa ramai si dupa ce primesti raspunsul la ce te intereseaza.

vezi ca e un topic despre A/C pe aria Service.
vali67
Si pe mine ma intereseaza tot pt un Logan Ambiance 1.4. Costa prea mult ? Cam cat de mult ? Va rog mult sa-mi raspundeti ca nu mai suport canicula. Ma termina. Am facut o prostie ca nu am luat de la inceput cu AC. Am vrut sa iau masina noua si am avut bani stransi pt ea, la leut. Am zis ca nu are rost sa ma mai imprumut ca sa iau una cu AC, dar se pare ca nu e de trait fara... din vara in vara e mai criminal sa circuli asa..
Marius*
Montarea unei astfel de instalatii, necesita cheltuieli foarte mari si numeroase modificari aduse masinii.
Teoretic se poate monta, dar acest lucru nu este la indemana orcui. Pt aceasta modificare iti trebuie o gramada de piese (Ex. compresor, radiator freon, vaporizator, numeroase conducte, tablou de comanda, etc) iar montarea nu va fi niciodata in aceeasi parameri cu una dotata din fabrica.
La majoritatea masinilor echipate cu climatizare, calculatorul difera fata de una neechipata.
Costul pieselor si manopera depaseste in cele mai multe cazuri, diferenta de bani necesara schimbarii masinii cu una echipata cu sistem de climatizare.
BandiT
salut baieti!
aceeasi problema o are finul meu, (care nu m-a ascultat si si-a luat logan acum vreao 3 ani)..
deci are un logan 1.4 fara A/C, si mai e si culoarea aia bleumarin...
a fost la reprezentanta dacia din brasov (ASV) unde i-au spus ca montarea unei instalatii de A/C costa intre 2000 si 2500 euro...
asta era anul trecut pe vremea asta..
asa ca.... bafta!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.