Help - Search - Members - Calendar
Full Version: in sfarsit: audi q5
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
AZAZEL
ieri s-a lansat la beijing iar productia lui va fi tot in china. pacat ca la prima vedere pare a fi un supercar.

http://www.worldcarfans.com/9080419.003/au...-video-revealed

HalbaSus
O strutocamila pentru manelistii rurali si fotbalistii de divizia C care nu si-au permis un Q7 (ca manelistii de top sau fotbalistii de divizia A) smile.gif

T u d o r
Datorita dimensiunilor mai reduse si a aspectului mai putin pimp, il vad mai acceptabil decat Q7. Faptul ca e facut in China insa... pffuuaaaa... Nu e ceva rau in esenta, dar parca reduce ideea de made in Germany la un nivel ridicol, cum au zis si aia in articol... La ce sa-l mai cumperi atunci? biggrin.gif Macar BMW produce in USA, parca tot e altceva. whistling.gif
vio
anadar za car dajaba ...
ValiR

Mie personal imi place masina. Q7 e cumva prea masiv, cel putin pentru gustul meu.
Si legat de calitate nu se stie, s-ar putea ca o masina fabricata in China pentru Romania sa fie mai buna decat una fabricata in Germania pentru Romania tongue.gif
James Kilowatt
Pe voi va deranjeaza ca e facut in china sau ca e un suv de kkt? Ca nu mi-e clar...
DRAGOS
subscriu la vio. thumbsup.gif

pt ce au facut masina asta? e prea mica si prea ieftina ca sa ofere "senzatiile" unui q7, in acelasi timp si prea scumpa pt cei ce-si doresc un Suv mic. De offroad nu poate fi vorba, De sosea va fi la fel de buna ca si celelate, adica nici prea prea nici foarte foarte. Deci DE CE?

Parerea mea e ca va avea acelasi succes ca si bmw x3 de exmpllu...adica nu prea mare...ceea ce nu e neaparat un lucru rau biggrin.gif
iulian_1976
Au facut asa ceva din aceasi motivatie cum a fost VW Tiguan sau noul Seat Altea suv .
thumbsup.gif .
Merg in vanzari foarte bine asa zisele SUV -uri la unii producatori chiar daca producatorii respectivi nu prea au istoric in domeniu .
Oricum pentru Audi nu se intrevede un succes cu Q7 sa vedem cum iese cu acest Q5.
Ce sa mai spun daca din 2010 scoate si uzinele Dacia unu tongue.gif
DRAGOS
stai asa...tiguan si altea suv joaca in alta liga de pret smile.gif...nu zic ca alea or fi vreo chestie, dar totusi...

dacia scoate ce-si doreste za rumeinian pipal, discipolii lui guta si salam, un gip din care sa scuipe seminte-n cap fraierilor
ToRnada
niste poze atasate se poate??? (fara directionari catre alte site-uri ca nu vad)
mike.omega








Audi Qx plus blonda=Loveeeee!!! dry.gif
AZAZEL
masina arata ok.
pacat ca este made in china.
cat despre piata pt ea, sigur se va gasi.
m-am uitat la sa vad o comparatie cu cifrele unui X3 si se pare ca q5 3.0 tdi-ul este mai rapid cu o sec la demaraj si are o viteza max mai mare cu aprox 15 km/h.
ValiR

Hehe, astea erau planurile initiale:
http://www.audiusa.com/audi/us/en2/Company...in_Germany.html
Acum, pentru China:
http://www.autoblog.com/2008/04/18/audi-q5...built-in-china/
Totusi s-ar putea sa fie fabricat in ambele locatii(nu mai retin pe unde am citit).

Cat despre masina, farurile si stopurile cu led-uri au prins bine la Audi(nu e o chestie esentiala dar de efect smile.gif )
La Audi Q5 arata destul de interesant, diferite de cele de la noul A4.
ToRnada
ar fi perfect daca le-as putea vedea ninja.gif

nu pot sa le vad ptr ca sunt de pe alt site (netcarshow)
A K U
Ba mie chiar mi se pare dragut. Cat despre made in China, au innebunit naibii toti wallbash.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.