Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Inchiriat masina in Pitesti
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
emy75
Salutare,
Voi veni pentru 4 saptamani in RO (luna mai).
Stiti ceva firme de inchiriat masini in Pitesti? Cat ar fi un Logan de exemplu / pe zi?
Pretul include si asigurare FULL?
Multumesc anticipat.
Potzocul
o simpla cautare pe google: rent a car pitesti

pt logan:
1-3 zile 4-7 zile 8-15 zile 16-25 zile 26-30 zile peste 30 zile weekend
18.00 EURO 17.00 EURO 16.00 EURO 15.00 EURO 14.00 EURO 10.00 EURO 36.00 EURO

din cate am inteles include casco pt furt si avarii

garantie 200 euro

drum bun la intoarcere!
emy75
QUOTE (Potzocul @ Apr 14 2008, 06:16 PM) *
o simpla cautare pe google: rent a car pitesti

pt logan:
1-3 zile 4-7 zile 8-15 zile 16-25 zile 26-30 zile peste 30 zile weekend
18.00 EURO 17.00 EURO 16.00 EURO 15.00 EURO 14.00 EURO 10.00 EURO 36.00 EURO

din cate am inteles include casco pt furt si avarii

garantie 200 euro

drum bun la intoarcere!


Merci mult.
M-am uitat si pe Google, dar doream un sfat de la cineva local. Pe net vad eu pretul, dar sigur este diferit cand ma duc la firma.
adrian_flavius
emy, nu am avut timp astazi, dar incerc sa-ti dau maine niste detalii...ceva mai concrete...o sa sun pe la 2-3 firme, sa vedem ce pot sa-ti ofere... thumbsup.gif
ozz86651
Intradevar, ca la amerecani nu s-a inventat google si telefonul smile.gif.

PS: ironia nu e adresata celor care isi ofera ajutorul, evident.
emy75
QUOTE (ozz86651 @ Apr 16 2008, 11:19 AM) *
Intradevar, ca la amerecani nu s-a inventat google si telefonul smile.gif.

PS: ironia nu e adresata celor care isi ofera ajutorul, evident.


Nu am cerut sa sune nimeni, doar pareri, daca a folosit cineva si ceva preturi.
Nu trebuie sa sunati, ma intereseaza mai mult pareri despre firmele de inchiriat.
Multumesc pentru ajutorul oferit (cine s-a oferit), tu OZZ tine ironia aia pentru tine.

PS: Nu sunt "amerecan", nici "american", din cate stiu eu, sunt inca roman. Ozz, stii mai multe decat mine? Mi-a fost schimbat statulul si nu am aflat inca?
Mariustom
Haideți să rămânem On topic, cine poate să ajute pe cel ce întinde mâna să o facă, iar ceilalți să lase malițiozitatea.
Toți mai și greșim câteodată, iar atunci nu trebuie să sărim să-l "împingem în groapă" ci să-l ajutăm !!!

Și hai să nu mai facem diferențe între cei de peste Ocean și ... ceilalți wink.gif




Aceste vorbe sunt valabile pentru toți ce citesc acest mesaj, indiferent de nr de kg și de înălțimea lui !!!
20krpm
emy, de ce nu incerci sa iei masina din bucuresti? adica stiu raspunsul, "nu, ca am pe cineva care sa vina sa ma ia de la aeroport si sa ma duca inapoi, si se supara daca ii zic ca n-am nevoie", dar in bucuresti cred ca ai o oferta mai consistenta. majoritatea astora mari, budget, avis, europcar (dar NU hertz - io-s in boicot cu ei tongue.gif ) sint acolo, si in principiu tre sa functioneze comprehensive coverage-ul de la un amex, daca nu cumva si cupoane daca-ti faci rezervare de-aici.

nu ti se pare funny ca in romanica un rental e de doua ori mai scump in weekend, pe cind in restu lumii e la juma de pret? smile.gif
Dany_s
eu din lista aia de preturi inteleg ca in weekend e mai ieftin.

Adica, vineri pana luni dimineata - 36 euro

1-3 zile 18 euro/zi. Adica daca e luat, pe zi, un weekend inseamna 3 zile deci 54 euro.

Preturile din lista aia mi e par mici, dar fi atent cu asigurarea. Eu in bucuresti m-am interesat acu 2 ani si preturile erau ceva mai mari decat firma asta din pitesti, asta la companii din astea fantoma care aveau Logan. La companii mari, gen Avis, preturile sunt.....
adrian_flavius
emy, uite preturile, la una din companii - are Logan liber in luna mai, incepand dupa data de 7...

1497.37 ron pentru 31 de zile, pretul include asigurare RCA si Casco, dar nu sunt asigurate oglinzile, rotile si interiorul; ca sa rezervi masina, trebuie sa platesti jumatate din pretul de inchiriere in avans, sau o garantie de 200 de euro (pe astia ultimii ii recuperezi cand predai masina...).

daca ti se pare ok, imi spui, si iti trimit pe PM datele de contact ale companiei, cu nr de telefon, sa iei legatura cu ei...sau cum consideri tu ca vrei sa procedezi...)
emy75
Multumesc mult tuturor pentru informatii.
O sa incerc si varianta "din Bucuresti" sa vad ce preturi gasesc.
Paste fericit tuturor (cu toate ca mai este o saptamana pana atunci).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.