Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce sa iau?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
Pages: 1, 2
cocoty
hello!sunt noua ici p forum..si m-ar interesa sa achizitionez o masina....uffff...nu am crezut k poate sa fie asa de greu....am studiat cat de cat piata si NU STIU CE SA FAC!!!am 12000e in medie fac cam 2000km p luna....as opta pt o masina noua.....deoarece sunt femeie si nu ma pricep mai deloc la masini .....si imi e teama sa iau sh...am vazut full aveo la pret bun dar am citit si nu stiu ce s amai cred...am vazut corsa.....dar la banii astia e cam cheala si motorul de 12.... :confused: si nu stiu unde si la c sa ma uit.....cine ma poate ajuta?va multumesc anticipat! toate cele bune...
blak
suzuky swift ? fiat 500 ?
adi.mitrea
Swift poate fi o solutie, Fiat 500 costa 12.000 in versiunea de baza care nu are aproape nicio dotare + un motor cam mic.

Nu are rost sa arunci 12.000 de euro pe un Aveo. Dupa parerea mea Kia Ceed cu motor de 1.4 si 109 cai (versiunea BEST) e cea mai buna optiune la banii astia. Spatiu, dotari, siguranta (5 stele), performante.

Mergi sa o vezi.

Masini poti gasi multe la banii astia, dar nu cred ca iti poate oferi vreuna ce iti ofera Kia. Eventual mai astepti pana apare Sandero, insa motoarele sunt lesinate, in afara de 1.5 diesel de 85 de cai. Dar diesel-ul nu prea mai merita, chiar si in conditiile unui rulaj de 2.000 km pe luna.

Bafta!
Cipp
Kia are probleme cu calitatea fabricatiei. Intra pe clubkia.ro si ai sa te convingi de ce nu e bine sa te duci cu sacul la pomul laudat.

Cauta sa cumperi o masina sigura, confortabila, care sa consume putin si care sa coste putin la intretinere. In cazul acesta e bine sa te orientezi catre o masina din clasa mica, un sedan daca ai nevoie de portbagaj, care costa 10-12000E in variantele de top la echipare, nu din clasa compacta, unde, pentru dotari si confort vei plati 15.000E!
DRAGOS
eu zic swift smile.gif Si nu neaparat pentru ca tre sa-mi soseasca si mie unul curand biggrin.gif dar, la 12 mii, ca masina pt o femeie mi se pare perfecta.

Cu motorul de 1,3 de 92 de cai in echipare GS are cam tot ce-ti poti dori de la o masina din clasa asta. Si e 11300. Pana la 12k iti ramand bani de casco/asigurari/taxe smile.gif

bafta thumbsup.gif
ariciumba
Daca nu te multumeste spatiul din Swift , poti sa te uiti si la Mitsubishi Colt , oricum la banii astia nu exista rivali pentru Swift si Colt ( parerea mea ).
ToRnada
mai pune 2-3.000 de euro si ia-ti masina nu jucarie
eu am plecat de la 7500 si am ajuns la 14000 dar merita efortul
ariciumba
QUOTE (ToRnada @ Apr 4 2008, 10:17 AM) *
mai pune 2-3.000 de euro si ia-ti masian nu jucarie
eu am plecat de la 7500 si am ajuns la 14000 dar merita efortul



bravo, ai fost tare , continua sa te minti ca Focus-u ' e masina ...
cocoty
rolleyes: ce are aveo?versiunea 1.4 94cp full option....nu se merita? fiat 500 chiar nu imi place...am ceva cu marca fiat....o sar ....swift?acu studiez oferta...ideea e k vreau o masina care sa am intretinerea acceptabila la ea....si sa ma folosesc de ea vreo 2 3 ani apoi sa o lasa mamei pana sa imi iau eu masina mult dorita...pana at totusi mai este si.... mellow.gif va multumesc k m-ati bagat in seama
octaviann
mitshubishi colt sau skoda fabia cu motor de 1.4 eventual diesel
octaviann
c3

..cred ca tu ai sansa sa-ti iei o masina de marca renumita in europa...avand astia 12000 euro...mai ales ca nu iti trebuie neaparat o masina spatioasa..gen aveo cu 4 ushi.
Cipp
Ce are Aveo? Pai sa le luam pe rand:

Un motor gurmand
Acelasi motor are probleme cu supapele
Are 1*1/2 la EuroNcap
E pe duca, fiindca deja a aparut un facelift ceea ce prevesteste finalul acestei generatii

In fond sunt banii tai, alegi ce vrei, dar arunca un ochi pe forumurile specializate - daewoo si chiar masini.ro/aveo si daca vrei sa te risti, n-ai decat!
cocoty
QUOTE (Cipp @ Apr 4 2008, 08:20 PM) *
Ce are Aveo? Pai sa le luam pe rand:

Un motor gurmand
Acelasi motor are probleme cu supapele
Are 1*1/2 la EuroNcap
E pe duca, fiindca deja a aparut un facelift ceea ce prevesteste finalul acestei generatii

In fond sunt banii tai, alegi ce vrei, dar arunca un ochi pe forumurile specializate - daewoo si chiar masini.ro/aveo si daca vrei sa te risti, n-ai decat!

multumesc mult!am sa ma gandesc mai bine si am sa ma intru p acolo p unde spune-ai....sper sa reusesc sa nu o dau in bara....
octaviann
..numai sa ai grija ca sunt pe aici niste nene care au fiat albeea si care vor sa-ti induca anumite idei...
..ei nu ti-au spus pe fata ca detin fiat albeea si au luat teapa..dat fiind si faptul ca tu ai spus ca din start nu vrei Fiat sub nici o forma..
Bogdan-223
De ce nu Honda Jazz? Cred ca e cea mai incapatoare masina pentru dimensiuni. Si cu motorizare si dotari foarte bune.
Cipp
QUOTE (octaviann @ Apr 6 2008, 01:21 PM) *
..numai sa ai grija ca sunt pe aici niste nene care au fiat albeea si care vor sa-ti induca anumite idei...
..ei nu ti-au spus pe fata ca detin fiat albeea si au luat teapa..dat fiind si faptul ca tu ai spus ca din start nu vrei Fiat sub nici o forma..

Amice, esti pe langa subiect, ca sa ma exprim eufemistic. La mine, in semnatura, se vede clar ce masina am! Se numeste FIAT ALBEA, nu albeea! E ca SEAT ALTEA, nu alteea! Arata-mi si mie unde am scris eu ca o sfatuiesc pe cocoty sa-si cumpere Albea sau orice alt model Fiat si eu ma retrag de pe forumul acesta! Daca nu gasesti, atunci pastreaza-ti insinuarile si revino cu picioarele pe pamant. Adica On-Topic!

Pentru cocoty: indiferent de modelul ales, sfatul meu este sa faci un drive-test INAINTE de a-l cumpara!
NGZ
Cocoty, Aveo isi merita banii. Totusi, la nivelul acesta de pret, indiferent de marca, pretentiile trebuie sa fie moderate
octaviann
..amice ..cu logica ta nu ma duci
arata-mi si mie unde am zis eu ca tu ii recomanzi ceva...
dimpotriva ..eu cred ca tu ai fost tendentios...la intrebarea ei "ce are aveo?" tu ai raspuns doar cu ce are negativ..mi se pare penibil ce ai facut...

iar "abeea" e o ironie...fireste..toti stim ca e ALBEA..stai matale linistit..banuiesc ca ar fi trebuit sa pun atunci ghilimelele.
Cipp
Scuza-ma, partile bune le vede toata lumea, pe-alea rele ti le ascund dealerii la vanzare. De-aia e bun un forum masini.ro.

P.S.: acum nu mai e nici macar "ALBEEA", e "ABEEA", sau concurenta provoaca balbairea tastaturii smile.gif)
octaviann
da asha e...provoaca
Cipp
Pana la urma la ce masina te-ai hotarat Cocoty?
cocoty
QUOTE (Cipp @ Apr 7 2008, 12:54 PM) *
Pana la urma la ce masina te-ai hotarat Cocoty?

Uff..M-am hotarat pana la urma sa incep sa fac drive test. Azi am fost la chevrolet aveo.Mi-a placut...dar acum nu pot sa in pun in comparatie cu nimic,sapt asta mai precis maine incep sa fac programari si p la celelalte sa vad unde pot.
Va multumesc de sfaturi si va anunt unde pica!Pt mine este dificil,nu credeam ca e asa greu! unsure.gif
puchianu105322
Colega>Cipp<.!.IInduci lumea in nestire de cauza.Probleme la supape(LA AVEO) au fost numai la ,niste loturi reduse.
Consum mare nu prea cred ,depinde cum te dai cu ele .Testul ncapp ,Vaxx.Judeca dupa numarul de AVEO vandute,si poate iti vei da seama.Apropo si eu aveam 2 optiuni de luat in seama la banii mei.Chevrolet Aveo si fiat albeea,Am optat pentru Aveo facut in Coreea(si nu regret cu absolut nimic ),decat Albeea facut in Turcia.Colega >Cocoty<,sfatul meu .Cantareste bine optiunile si cumpara masina in care te simti cel mai bine .SUCCESE.Aceasta este masina mea ,si ma mandresc cu ea.
Cipp
Cocoty, sincer, cu tine vorbesc. Daca tot ai fost la Chevy, uite ce-ti recomand eu: OPEL Astra Classic! La 12.000 e o masina excelenta, fara batai de cap poti merge linistita km buni! Asta numai dupa ce vei face un drivetest ca sa o poti compara cu Aveo. Daca vrei sa tii cont de parerea mea, ok, daca nu nu-i niciun bai, oricum alegerea iti apartine, dar tine cont de sfatul batrinilor: nu cumpara de la prima precupeata care iti iese in fata la piata!
cocoty
QUOTE (Cipp @ Apr 7 2008, 06:46 PM) *
Cocoty, sincer, cu tine vorbesc. Daca tot ai fost la Chevy, uite ce-ti recomand eu: OPEL Astra Classic! La 12.000 e o masina excelenta, fara batai de cap poti merge linistita km buni! Asta numai dupa ce vei face un drivetest ca sa o poti compara cu Aveo. Daca vrei sa tii cont de parerea mea, ok, daca nu nu-i niciun bai, oricum alegerea iti apartine, dar tine cont de sfatul batrinilor: nu cumpara de la prima precupeata care iti iese in fata la piata!


Nu imi place astra clasic(imi place astra hb) dar fac un test si p clasic poate ma incanta motorul si uit de ''curul taiat'' si interiorul vechi!
Revin cu informatii!Sa auzim numai de bine!
cocoty
QUOTE (puchianu105322 @ Apr 7 2008, 05:10 PM) *
Colega>Cipp<.!.IInduci lumea in nestire de cauza.Probleme la supape(LA AVEO) au fost numai la ,niste loturi reduse.
Consum mare nu prea cred ,depinde cum te dai cu ele .Testul ncapp ,Vaxx.Judeca dupa numarul de AVEO vandute,si poate iti vei da seama.Apropo si eu aveam 2 optiuni de luat in seama la banii mei.Chevrolet Aveo si fiat albeea,Am optat pentru Aveo facut in Coreea(si nu regret cu absolut nimic ),decat Albeea facut in Turcia.Colega >Cocoty<,sfatul meu .Cantareste bine optiunile si cumpara masina in care te simti cel mai bine .SUCCESE.Aceasta este masina mea ,si ma mandresc cu ea.

Asta caut si eu...sa ma ghidez dupa ceva palpabil.In Aveo m-am simtit f bine nu am mult de comentat bine asta si din cauza ca nu am cu ce sa o pun in comparatie.Singura faza care ma enerveaza la aveo iluzia optica..de parca are roti de bicicleta.Si faza cu supapele si testul respectiv nu ma sperie foarte tare ca pana la urma trebuie sa ai si un pic de noroc(si la un bmw poti avea sau nu probleme) Ca daca ma gandesc si analizez foarte bine situatia o sa ajung sa nu imi mai cumpar nici o masina.Dar ca proprietar de Aveo ce nemultumiri ai?Dar satisfactii?Multumesc anticipat!Si sa o stabilesti sanatos k e frumusica foc!sa ne auzim cu bine rolleyes.gif
cocoty
QUOTE (cocoty @ Apr 7 2008, 09:46 PM) *
QUOTE (puchianu105322 @ Apr 7 2008, 05:10 PM) *
Colega>Cipp<.!.IInduci lumea in nestire de cauza.Probleme la supape(LA AVEO) au fost numai la ,niste loturi reduse.
Consum mare nu prea cred ,depinde cum te dai cu ele .Testul ncapp ,Vaxx.Judeca dupa numarul de AVEO vandute,si poate iti vei da seama.Apropo si eu aveam 2 optiuni de luat in seama la banii mei.Chevrolet Aveo si fiat albeea,Am optat pentru Aveo facut in Coreea(si nu regret cu absolut nimic ),decat Albeea facut in Turcia.Colega >Cocoty<,sfatul meu .Cantareste bine optiunile si cumpara masina in care te simti cel mai bine .SUCCESE.Aceasta este masina mea ,si ma mandresc cu ea.

Asta caut si eu...sa ma ghidez dupa ceva palpabil.In Aveo m-am simtit f bine nu am mult de comentat bine asta si din cauza ca nu am cu ce sa o pun in comparatie.Singura faza care ma enerveaza la aveo iluzia optica..de parca are roti de bicicleta.Si faza cu supapele si testul respectiv nu ma sperie foarte tare ca pana la urma trebuie sa ai si un pic de noroc(si la un bmw poti avea sau nu probleme) Ca daca ma gandesc si analizez foarte bine situatia o sa ajung sa nu imi mai cumpar nici o masina.Dar ca proprietar de Aveo ce nemultumiri ai?Dar satisfactii?Multumesc anticipat!Si sa o stabilesti sanatos k e frumusica foc!sa ne auzim cu bine rolleyes.gif

Stapanesti sanatos!nu stabilesti... smile.gif
OvidiuH
QUOTE (puchianu105322 @ Apr 7 2008, 07:10 PM) *
Testul ncapp ,Vaxx.Judeca dupa numarul de AVEO vandute,si poate iti vei da seama.

Asta e cel mai bun argument. Dupa logica asta indienii si chinezii ar face cele mai bune masini.
adi.mitrea
Măi oameni buni... ce Dumnezeu vă slăviți acest Aveo? Sunteți exact ca posesorii de Logan și BMW. Ăstora nu poți să le spui că există și mașini mai bune pe lumea asta și că alți producători oferă un raport mai bun calitate-preț.

Una peste alta, e normal să-i spui unui viitor posesor de orice mașină ce defecte are mașina aia, pentru că dotări și aspect poate să vadă și el.

A zis cineva de Astra Classic. Eu sunt la a doua, după ce pe prima am făcut-o praf. E învechită, e plictisitoare la interior, are 4 stele la NCAP, are motoare bune și este o mașină corectă. Nu am recomandat-o și nu o recomand pentru că la 12.000 euro poți cumpăra ceva mai bun, adică ori Kia Ceed ori altceva. La Renault Clio III nu te-ai uitat? (chiar au în perioada asta o serie limitată dedicată femeilor, cu accesorii fashion). Opel Corsa?

Evident, dacă vrei să cumperi o mașină mai proastă decât Astra Classic, o poți face cumpărând Aveo. Repet, nu am nimic cu mașina asta, dar 12.000 e un preț mult prea mare pentru Aveo, Logan, Albea.

Baftă și la cât mai multe drive-test-uri!
klm
CITAT(adi.mitrea @ Apr 8 2008, 08:53 AM) *
Sunteți exact ca posesorii de Logan și BMW. Ăstora nu poți să le spui că există și mașini mai bune pe lumea asta și că alți producători oferă un raport mai bun calitate-preț.

Inseamna ca nu ai intrat pe aria Toyota.
NGZ
De fiecare data cand se poarta astfel de discutii apare subiectivismul ... poate si tonul este ceva mai patimas.
Eu am Aveo si consider ca-si merita banii. Parerea mea.
Cipp
QUOTE (adi.mitrea @ Apr 8 2008, 09:53 AM) *
A zis cineva de Astra Classic. Eu sunt la a doua, după ce pe prima am făcut-o praf. E învechită, e plictisitoare la interior, are 4 stele la NCAP, are motoare bune și este o mașină corectă. Nu am recomandat-o și nu o recomand pentru că la 12.000 euro poți cumpăra ceva mai bun, adică ori Kia Ceed ori altceva.

Praf adica ai facut accident cu ea sau e varza masina? Apropo, ce importanta are interiorul la o masina, voi cand conduceti sunteti atenti la drum sau la interior?

P.S. Intra pe clubkia.ro sa vezi acolo cat de fiabila e masina! Culmea, si eu eram tentat sa-mi vand "jaful" meu, dar pana acum au cazut 3 masini: Focus, Cee'd SW si Astra Wagon. Asta dupa ce am preferat Albea in locul lui Aveo... Mamaaaaa, ce topoare astept sa-mi iau in cap =))
NGZ
Mai Cipp, cu expresii de genul "Asta dupa ce am preferat Albea in locul lui Aveo..Mamaaaaa, ce topoare astept sa-mi iau in cap =))", am impresia ca abia astepti sa se ia cineva de tine.
sandor-csaba
QUOTE (cocoty @ Apr 7 2008, 04:32 PM) *
QUOTE (Cipp @ Apr 7 2008, 12:54 PM) *
Pana la urma la ce masina te-ai hotarat Cocoty?

Uff..M-am hotarat pana la urma sa incep sa fac drive test. Azi am fost la chevrolet aveo.Mi-a placut...dar acum nu pot sa in pun in comparatie cu nimic,sapt asta mai precis maine incep sa fac programari si p la celelalte sa vad unde pot.
Va multumesc de sfaturi si va anunt unde pica!Pt mine este dificil,nu credeam ca e asa greu! unsure.gif

Buna!Ce zici de SUZUKI SPLASH?
cocoty
Caut si ma interesez.Si anunt ceea ce imi place sau nu.multumesc mult!sa auzim de bine... thumbsup.gif
Cipp
Nici Suzuki Swift nu e rea.
ToRnada
CITAT(Cipp @ Apr 8 2008, 01:07 PM) *
CITAT(adi.mitrea @ Apr 8 2008, 09:53 AM) *
A zis cineva de Astra Classic. Eu sunt la a doua, după ce pe prima am făcut-o praf. E învechită, e plictisitoare la interior, are 4 stele la NCAP, are motoare bune și este o mașină corectă. Nu am recomandat-o și nu o recomand pentru că la 12.000 euro poți cumpăra ceva mai bun, adică ori Kia Ceed ori altceva.

Praf adica ai facut accident cu ea sau e varza masina? Apropo, ce importanta are interiorul la o masina, voi cand conduceti sunteti atenti la drum sau la interior?

P.S. Intra pe clubkia.ro sa vezi acolo cat de fiabila e masina! Culmea, si eu eram tentat sa-mi vand "jaful" meu, dar pana acum au cazut 3 masini: Focus, Cee'd SW si Astra Wagon. Asta dupa ce am preferat Albea in locul lui Aveo... Mamaaaaa, ce topoare astept sa-mi iau in cap =))


PRIMUL TOPORASH : Albea nici nu se compara macar cu Focus!!! bicycle.gif drag.gif starwars.gif whoops.gif
ce e cu inghesuita aia...in spate ai 2 locuri nu 3 ca la o MASINA NORMALA
exact ca la clio...daca stai in spate si ai ghinionul sa nu ai locul din mijloc, AI GRIJA LA CAP.... ninja.gif
adi.mitrea
QUOTE (Cipp @ Apr 8 2008, 02:07 PM) *
QUOTE (adi.mitrea @ Apr 8 2008, 09:53 AM) *
A zis cineva de Astra Classic. Eu sunt la a doua, după ce pe prima am făcut-o praf. E învechită, e plictisitoare la interior, are 4 stele la NCAP, are motoare bune și este o mașină corectă. Nu am recomandat-o și nu o recomand pentru că la 12.000 euro poți cumpăra ceva mai bun, adică ori Kia Ceed ori altceva.

Praf adica ai facut accident cu ea sau e varza masina? Apropo, ce importanta are interiorul la o masina, voi cand conduceti sunteti atenti la drum sau la interior?

P.S. Intra pe clubkia.ro sa vezi acolo cat de fiabila e masina! Culmea, si eu eram tentat sa-mi vand "jaful" meu, dar pana acum au cazut 3 masini: Focus, Cee'd SW si Astra Wagon. Asta dupa ce am preferat Albea in locul lui Aveo... Mamaaaaa, ce topoare astept sa-mi iau in cap =))


Praf adică accident daună totală. Și mi-am cumpărat aceeași mașină.
Interiorul contează, pentru că îți creează confort ori disconfort, luminozitate, senzații tactile deosebite, inevitabil te mai uiți și pe la ceasurile de bord (și contează dacă arată ca la Dacia 1300 sau ca la Ford Focus), inevitabil ții volanul în mână și unul mai sexy te îmbie la condus. De asta contează interiorul.

Încă o dată, Albea și Aveo nu sunt mașini proaste, dar sunt mașini supraevaluate dacă ajung la 12.000 de euro. Și scuză-mă... Focus, C'eed și Astra sunt peste Albea. AAA... că sunt cazuri în care mai pică... ok, dar poate pica la fel de bine și Fiat-ul.

În general oamenii intră pe forumuri când au probleme cu mașina. Câți posesori de Albea sunt pe forum? câți de Toyota? E clar că ăia cu Albea vor fi mai mulțumiți pentru că sunt puțini, adică incidență scăzută.

Susțin în continuare mașinile: Kia Ceed, Opel Corsa, Fiat Grande Punto, Clio III, Mazda 2 și Astra Classic pentru mașini demne să concureze la categoria 12.000 de euro.
ToRnada
CITAT(adi.mitrea @ Apr 9 2008, 12:52 PM) *
contează dacă arată ca la Dacia 1300 sau ca la Ford Focus, inevitabil ții volanul în mână și unul mai sexy te îmbie la condus

Și scuză-mă... Focus, C'eed și Astra sunt peste Albea.

Susțin în continuare mașinile: Kia Ceed, Opel Corsa, Fiat Grande Punto, Clio III, Mazda 2 și Astra Classic pentru mașini demne să concureze la categoria 12.000 de euro.


sa inteleg ca iti place Focus dar nu se incadreaza in 12.000??? thumbsup.gif
Dany_s
eu zic sa te gandesti si cati bani ai pt combustibil si intretinere.

Daca esti cu un buget restrans, ar trebui sa te uiti la Logan Dci 85cp.

Daca nu e asa strans bugetul merge si Aveo, dar, fata de DCI, te va costa mai mult combustibilul (faci totusi 24 000km pe an care e mult) si intretinerea.

In rest, e de preferat Aveo parerea mea, si isi merita clar banii care-s foarte putini pt ce ofera masina ca si dotari.
DRAGOS
Dany, Aveo vandut in iurop n-are aceleasi dotari ca cel de peste ocean smile.gif

Logan ofera aceleasi dotari la bani astia, dar un motor o idee mai potent smile.gif...oricum e chestie de gusturi
Dany_s
dotarile sunt similare sa stii. Aveo full in Canada costa ~15 500 euro DDP si are in plus trapa electrica si motorul de 1.6 in schimb ce Aveo din Europa are in plus A/C automat si in Ro costa vreo 12 000 DDP (parca) daca are cutie automata. E mult mai ieftin acolo, de asta si mi se pare ca isi merita totusi banii. Bine ca astia aici nu vand ei nici unu la pretul asta ca nu le-ar lua nimeni, tot timpul sunt promotii, ori ai 2-3-4 000$ reducere ori ai 1-2mii si dobanda 0% pe 5 ani. Dar pretul de catalog asta e si pe unii ii mai prind la pretul asta. Am avut un Aveo aproape full acu cativa ani luat de nou si la pret de catalog era ~20 000$ l-am luat cu 18 500 si dobanda 0% pe 5 ani.

Loganul Prestige are sensibil acealeasi dotari, ii lipsesc A/C automat, comenzile pe volan si sistemul de sunet mai performant, in rest dotarile sunt cam aceleasi pe langa mici detalii la interior. Dar din cate stiu un Prestige DCI e si mai ieftin putin (poate ma insel) si are in plus computer de bord. Oricum si Loganul isi merita clar banii.
DRAGOS
Habar nu aveam ca Aveo are climatronic in varianta de varf. smile.gif

Interiorul Loganului este MULT sub aveo dpdv calitativ. Plastic de tictac cam peste tot. Tractoru' din dotare are putin peste 100K km si scartaie din toate directiile.

Momentan s-a dovedit totusi fiabil, nu am schimbat inca nimic important la el.

Totusi Aveo sedan are doar 1,5 stele la euroncap...

Logan prestige 1,5 DCI 85 cp este 11 670 cu garantie 3 ani si airbaguri laterale, iar aveo platinum este 11870.
Totusi aveo este in promotie acum (11148)si mi se pare o oferta destul de buna.
cocoty
down.gif Am fost la Ford...pt un focus(e singurul care imi place) sare putin peste 13.000!
Pt o Mazda 2 motor de 1.3 tot pe la 13.000 se invarte!
Eu in momentul de fata am 11.300 ceea ce ma ingrijoreaza foarte tare ca la banii astia nu gasesc masina noua!Este loganul care il sar nu il vreau,este aveo full opt (climatronic abs etc varianta platinum)la 10971e.Acum chiar nu imi vine sa nu mai iau nici o masina.La opel este corsa dar motor mic 1.2 si f putine dotari pe ea si astra clasic care nu ma incanta...si vreau sa imi placa masina nu doar asa sa am masina macar strictul necesar sa mi-l satisfaca.

Nu am mai facut nici un drive test ca m-am enervat destul de mult cand am vazut preturile..si testele ncap la aveo nu ma sperie am un inger pazitor care ma apara smile.gif
Masina asta o vreau doar pt 2 ani apoi o sa o las mamei,adica asta o sa fie masina care sa mearga prin oras,la tara probabil.
Am impresia ca am sa ma las pagubasa si nu o sa mai iau nimic si o sa repar dacia si o sa merg cu ea si o sa imi platesc un mecanic care la orice ora din zi si din noapte sa ma poata tracta de pe unde am ramas cu ea(asa cum ma lasa tot timpul down.gif )
Revin cu noutati...sper bune ....Va multumesc! Sa auzim de bine!
Dany_s
pai daca esti pusa neaparat pe masina noua ai totusi multe optiuni. Dar nu poti sa ai masina si dotata si mare si cu motor mai Ok in 12mii euro. E totusi o suma foarte mica tre sa te gandesti. Asa e usor sa le gasesti defecte la toate dar la sume din astea, tre sa faci compromisuri.....sau sa te uiti la masini SH.
cocoty
QUOTE (Dany_s @ Apr 9 2008, 02:41 PM) *
pai daca esti pusa neaparat pe masina noua ai totusi multe optiuni. Dar nu poti sa ai masina si dotata si mare si cu motor mai Ok in 12mii euro. E totusi o suma foarte mica tre sa te gandesti. Asa e usor sa le gasesti defecte la toate dar la sume din astea, tre sa faci compromisuri.....sau sa te uiti la masini SH.

Mare dreptate ai!!!!!Pana duminica ma gandesc si ma razgandesc si tot asa.Daca luni nu ma duc sa dau comanda de ceva nu ma mai duc deloc si renunt la masina.
multumesc!numai bine..
Hoinar
Suzuki Swift, Mitsubishi Colt, Peugeot 206, Renault Clio 3... toate se incadreaza in suma ta.
Mai incearca...sigur gasesti ceva sa-ti placa.
Cipp
Ce motor ai pe Aveo la 10971?
cocoty
QUOTE (Cipp @ Apr 9 2008, 05:30 PM) *
Ce motor ai pe Aveo la 10971?

1.4 16v 94cp.Si la 10971 e este varianta platinum.Asta am avut-o si la drive test si asta mi-a placut cel mai mult! rolleyes.gif
de ce intrebi?
Cipp
Credeam ca e motorul de 1.2 72 CP. Daca zici ca-ti place si te avantajeaza, nu zice nimeni sa nu-l iei. Si la masinile noi e o loterie, e drept, mai in avantajul clientului decat la SH. Vezi care mai sunt scorurile la revizii si daca te hotarasti, ia-te dupa instinct si cumpar-o!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.