Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BONZAKIS vrea masina...
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
bonzakis
vreau sa imi cumpar o masina shi oscilez intre toyota corolla 1.6 l vvt-i-(luna) shi vw jetta1.6 fsi(COMFORTLINE). ce ma sfatuiti? amandoua au acelasi pret:15000 eur CIP


_____________
Fratele meu alb, daca incepi un nou mesaj si ii dai ca titlu taman username-ul tau, vei avea "great success" garantat.
OCTAN_95
Greu de dat un sfat, totusi, intre acestea 2 as alege corolla.
Este o parere subiectiva avand in vedere antecedentele male cu toyota (avensis)
StefanVVTi
Imi plac Golf si Passat, in schimb Jetta mi se pare masturbare...nici...nici! thumbsup.gif
Laurentiu_007
Eu iti recomand (cu incredere) Toyota pentru ca arata mai bine(o parere strict subiectiva), garantia este mai mare, o Corolla este o masina mai... exclusivista, desi termenul poate este putin fortat, pentru ca nu o intalnesti pe toate drmurile, calitatea este mai buna. Acum un an am recomandat unui prieten Corolla si este foarte multumit de ea (atunci era fosta generatie). El oscila intre Corolla si Golf. Acum vrea sa o vanda si sa-si cumpere Avensis pentru ca ii place mai mult. smile.gif
ToRnada
CITAT(Laurentiu_007 @ Apr 3 2008, 07:24 PM) *
Eu iti recomand (cu incredere) Toyota pentru ca arata mai bine
Acum un an am recomandat unui prieten Corolla si este foarte multumit de ea (atunci era fosta generatie).
Acum vrea sa o vanda si sa-si cumpere Avensis pentru ca ii place mai mult. smile.gif


bonzakis cumpara corolla de la prietenul lui laurentiu drive.gif
imi place ca ai o lista foarte scurta si pe lista ta ai doar sedan thumbsup.gif
eu as alege jetta ptr ca service-uri gasesti mai oriunde
de mondeo ce zici....??.....frate alb
Paul105855
Mergi pe Corolla. Am auzit numai de bine de aceasta masina. In plus imi place teribil. Azi toamna am fost foarte aproape s-o cumpar in locul Focus-ului pe care-l detin in prezent, dar nu mi-a convenit ca trebuia sa astept 5 luni pentru ea. Am inteles insa ca din 2008 Corolla se va produce si in Africa de Sud, deci probabil ca impedimentul asta s-a rezolvat.
adrian_flavius
Corrola: mai multa fiabilitate, motoare si mecanica mai rezistente, numai bune pentru drumurile patriei, design exterior mai fain (mie totusi nu-mi place spatele...deloc...era mai frumoasa varianta anterioara...)
Jetta: interior mai bine asamblat, calitatea materialelor mai buna; aspect exterior, vorba lui Fane, "masturbare", nici cal nici magar...nu are continuitate...e un Golf cu rucsac...fiabilitatea este in cadere libera la VAG...

daca vine vorba de service-uri, atunci sa stii ca, chiar si daca sunt pe toate drumurile, calitatea serviciilor VAG lasa (mult si ff mult) de dorit...programari cu intarziere, pentru ca sunt ff multe masini...la Toyota e altceva, ca masinile inca nu sunt f multe (dar incep...), iar service-urile incearca sa atraga clientii...

sfatul meu: Corrola...
G e o r g e
BONZAKIS daca vrea poate sa ude si canapeaua ... nimeni nu se supara ... comme on .. dry.gif
ToRnada
CITAT(G e o r g e @ Apr 18 2008, 12:27 PM) *
BONZAKIS daca vrea poate sa ude si canapeaua ... nimeni nu se supara ... comme on .. dry.gif


Korect
mai ales ca a aruncat pe forum acest subiect si a disparut ca magarul in ceatza.
cred ca nici nu il inreresa subiectul
exact cum spunea el : "NU STIE CE VREA" no.gif .

inchideti topicul daca nu e interesat.
xamez
merg pe toyota imi place mai mult





QUOTE (bonzakis @ Apr 3 2008, 04:45 PM) *
vreau sa imi cumpar o masina shi oscilez intre toyota corolla 1.6 l vvt-i-(luna) shi vw jetta1.6 fsi(COMFORTLINE). ce ma sfatuiti? amandoua au acelasi pret:15000 eur CIP


_____________
Fratele meu alb, daca incepi un nou mesaj si ii dai ca titlu taman username-ul tau, vei avea "great success" garantat.

AlexTM
Mie-mi place Lincoln MKZ
Costanza86138
nu stiu ce va place voua la Corrola asta... materialele sunt de toata jena pana si la echiparea de top, bordul flexeaza in partea superioara (langa parbriz). Ca design nu ma pronunt, aici parerile pot fi pro si contra. Mie mi se pare o masina obisnuita, nimic mai mult. In afara de mult laudata fiabilitate ce are aceasta masina?
Dany_s
pai si ce zici tu mai sus nu poate fi aplicat in acelas fel si la celelelate concurente?

Pana la urma la clasa asta, detaliile fac diferenta, si gustul fiecaruia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.