Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Programul Remat Mitsubishi ?!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
Daniumfcv
Salut

Are cineva idee cam in ce perioada s-a desfasurat anul trecut acest program? Aveti cumva idee cand ar trebuii sa inceapa anul asta?
De Skoda stiti ceva ?

Programele remat se desfasoara ciclic la date aproximativ fixe sau oricand in timpul anului?


Multumesc mult
mike.omega
Salut!
Si ai mei au vrut sa se foloseasca de programul rabla anul asta insa au aflat cu stupoare ca nu se mai face atat timp cat taxa de prima inmatriculare ramane in vigoare(in orice forma a ei). Care-i legatura intre cele doua eu nu prea inteleg dar nu ma mai mira nimic...
Anul trecut programul s-a desfasurat in 3 etape. Anul asta trebuia sa inceapa o etapa acum in aprilie si prima de casare sa fie de 4000Ron insa momentan nu se mai face sad.gif

Si mai e o chestie. Cel putin anul trecut in programul rabla dealer-ii ofereau anumite masini cu anumite dotari, deci exista sanse ca dorintele tale sa nu se asemenea cu ceea ce poate oferi dealerul wink.gif
Daniumfcv
sad.gif((((

ermm.gif Multumesc mike.

Eu am vb cu dealerul acum 2 3 saptamani si a zis ceva ca ar trebuii sa inceapa .. adica sa existe ! Si presupune ca din aprilie acum dar nu stie exact si a ramas sa ma sune el.. dar vad ca telefon s-a facut.S-a dus omul si la Bucuresti ca sa primeasca instructiuni "live" si a venit mai ratutit de acolo.Nu stiu daca sa ma orientez la alta masina sau sa astept sa ma sune.

Tu sti sigur ca anul acesta a cazut initiativa asta?Asa mi-a zis si el.. ca este vb de 4000 Ron si ca intra ca modele.. Colt si Lancer.. sau asa se asteapta.Iar de nivele de echipare sau dotari.. pe mine ma interesa Lancer-ul al mai "mic" asa ca nu se pune problema.
mike.omega
Si eu am patit la fel. Mi-a zis dealeru ca se face rabla(de Citroen e vorba smile.gif ), am facut proforma pentru masina ca apoi sa fiu anuntat ca nu se mai face rabla. Nu stiu exact motivele dar iata ce am gasit pe net, link wink.gif
Daniumfcv
"Pentru anul 2008 programul, asa cum am spus, nu a inceput inca, dar reprezentantii Ministerul Mediului si Dezvoltării Durabile ne asigura ca vor publica toate informatiile la timp pe site-ul lor."

Asa se termina unul din comentariile atasate.. avand in vedere ca textul este postat in decembrie anul trecut si ca pe site-ul ultra oficial nu exista nimic... unsure.gif turned.gif


Edit : "Executivul a discutat luni, în sedinta de Guvern, în prima lectura, textul proiectului de ordonanta de urgenta care reglementeaza taxa de poluare pentru autovehicule.
Proiectul noii taxe va fi introdus in procedura de audiere publica." Luni se refera , presupun , la o data foarte foarte ..deja trecuta smile.gif
mike.omega
Deci daca insisti poti astepta... pana cand nu stiu smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.