Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TERMEN LIVRARE NEW MONDEO TITANIUMX
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
MAVRYO
AM DAT AVANS IN NOV. 2007 SI AM ACHITAT MASINA IN IAN 2008 .IN NOIEMBRIE MI-AU SPUS CA MASINA O IAU IN FEB-MARTIE . AM SUNAT AZI LA FORD SI AU BAGAT MOTIVUL CA AU LIVRAT 400 MASINI PENTRU SUMMIT-UL NATO SI DE ACEEA AU INTARZIAT. MI-AU SPUS CA NU STIU EXACT IN CE STADIU SE AFLA MASINA(CURIOS : INAINTE SA LE PLATESC STIAU TOT DESPRE MASINA). AS VREA SA FAC CEVA DAR NU STIU CE, DECAT SA ASTEPT "CUMINTE" MASINA. DACA A MAI FOST CINEVA IN SITUATIA MEA SI A PRIMIT MASINA ROG SA-MI SPUNA SI MIE DUPA CAT TIMP SAU DACA POT FACE CEVA (MAVRYO@YAHOO.COM) .VA MULTUMESC.
ToRnada
Dupa plata integrala a masinii vanzatorul este obligat sa iti dea un contract de 4-5 pagini prin care se obliga sa iti aduca masina in termenul de.....(30 zile de exemplu). Daca ai semnat un astfel de contract vezi ce termen ai stipulat in el.
Pentru neindeplinirea obligatiilor contractuale poti primi si despagubiri, in functie de perioada de intarziere.
Adevarul ca pentru SUMMIT organizatorii cu comandat doar Mercedes si Ford Mondeo, toate negre.
Eu am avut noroc chior: masina era pe transport (Spania-Romania / e fabricata in Spania) luni am dat avans, vineri am achitat si diferenta si sambata am intrat in posesia masinii. drive.gif

P.S. : ti-ai luat o supermasina , chiar daca nu o ai inca. thumbsup.gif
Stii care e obligatia unui nou venit in randul posesorilor de ford??? POZE!!!
Asteptam poze....cand vei avea la ce face poze ninja.gif

Respect
ToRnada
MAVRYO
QUOTE (ToRnada @ Apr 2 2008, 12:30 PM) *
Dupa plata integrala a masinii vanzatorul este obligat sa iti dea un contract de 4-5 pagini prin care se obliga sa iti aduca masina in termenul de.....(30 zile de exemplu). Daca ai semnat un astfel de contract vezi ce termen ai stipulat in el.
Pentru neindeplinirea obligatiilor contractuale poti primi si despagubiri, in functie de perioada de intarziere.
Adevarul ca pentru SUMMIT organizatorii cu comandat doar Mercedes si Ford Mondeo, toate negre.
Eu am avut noroc chior: masina era pe transport (Spania-Romania / e fabricata in Spania) luni am dat avans, vineri am achitat si diferenta si sambata am intrat in posesia masinii. drive.gif

P.S. : ti-ai luat o supermasina , chiar daca nu o ai inca. thumbsup.gif
Stii care e obligatia unui nou venit in randul posesorilor de ford??? POZE!!!
Asteptam poze....cand vei avea la ce face poze ninja.gif

Respect
ToRnada



PE 28 NOV. 2007 AM PLATIT AVANSUL.TERMEN DE LIVRARE- 90 ZILE LUCRATOARE DE LA PLATA AVANSULUI(09.APRILIE 2008).EI MI-AU SPUS CA VOR LIVRA MASINA UNDEVA PRIN IUNIE IULIE.AS VREA SA RETRAG BANII SI SA IAU ALTA MASINA SECOND HAND, DAR NU STIU CE BANI IMI VOR DA INAPOI.EU AM PLATIT 27000 EURO IN LEI LA CURSUL DE VANZARE AL BANCII LOR(UNICREDITTIRIAC).DACA PRIMESC LEII INAPOI PIERD CAM 700 EURO.PENTRU FIECARE ZI DE INTARZIERE A LIVRARII MASINII EI PLATESC PEN DE 23 EURO/ZI LUCRATOARE.AM 3 VARIANTE : SA ASTEPT MASINA;SA IAU BANI INAPOI(NU STIU CATI BANI);DACA IMI DA EXACT LEII CARE I-AM DAT, SA STAU 30 DE ZILE SA SE STRANGA PENALITATI DE APROX 700 EURO CA SA AM TOT 27000 EURO.NASOALA POVESTE unsure.gif unsure.gif
ToRnada
decizia iti apartine
oricum ai de asteptat : masina sau banii

P.S. nu mai scrie cu litere mari, e deranjant
MAVRYO
QUOTE (ToRnada @ Apr 3 2008, 09:08 AM) *
decizia iti apartine
oricum ai de asteptat : masina sau banii

P.S. nu mai scrie cu litere mari, e deranjant


Am rezolvat problema !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Am retras bani de la dealer(leii care i-am platit) si mi-am luat un AUDI A4 MODEL 2008 2.0 TDI 143CP NOU.
Face cat 2 forduri din toate punctele de vedere. thumbsup.gif thumbsup.gif
ToRnada
CITAT(MAVRYO @ Apr 27 2008, 09:04 PM) *
CITAT(ToRnada @ Apr 3 2008, 09:08 AM) *
decizia iti apartine
oricum ai de asteptat : masina sau banii

P.S. nu mai scrie cu litere mari, e deranjant


Am rezolvat problema !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Am retras bani de la dealer(leii care i-am platit) si mi-am luat un AUDI A4 MODEL 2008 2.0 TDI 143CP NOU.
Face cat 2 forduri din toate punctele de vedere. thumbsup.gif thumbsup.gif


Bravo tie! Felicitari! In sfarsit ai masina;)
Cat ai dat pe ea??Poze ai??

La multi kilometri fara neplaceri in trafic thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.