Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Schimbare permis expirat de cateva luni
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
ccdan
Stiti cumva daca e vreo problema ca nu mi-am schimbat permisul la termen(a expirat toamna trecuta)? sanse de vreo amenda?
Potzocul
nu e nici o problema!
trebuie sa mergi la o scoala auto, se completeaza acolo o fisa a detinatorului de permis auto, iti da un formular de analize medicale, cu el mergi la medicul de familie sa il vizeze "apt pt scoala de soferi"
apoi mergi la cabinet sa faci analizele respective (platesti undeva la 40 lei)
apoi mergi inapoi la scoala de soferi cu analizele, la cec platesti o taxa de 50 lei (cred) pt eliberare permis
cu chitanta de la cec si restu de acte care le mai ai de la scoala si analizele, mergi la politie .. acolo unde se elibereaza permisele, depui dosarul, iti face o poza pe loc si in 3 ore e gata.
nu vei fi sanctionat in nici un fel.
ccdan
mersi, am sa incerc cum zici tu... nu stiam de varianta cu medicul de familie...
Potzocul
trebuie sa treci si pe la medicul de familie
in functie de fisa ta personala, el/ea va trece acolo unele tipuri de analize care nu sunt "standard" de ex daca ai probleme cu tensiunea sau unele boli cronice ... daca da, vei face analizele aferente si in functie de decizia medicului, vei mai putea avea permis sau nu.
succes!
ozz86651
Sa-mi trag palme... bani, excursii, acte? Vroiam si eu sa-mi schimb permisul in vacanta, credeam ca ia o ora maxim, cred ca ma las.
Potzocul
daca nu e expirat, nu trebuie sa faci atatea drumuri!
cred ca e nevoie doar de chitanta de la CEC si apoi iti face poza pe loc
in 3 ore e gata (asa e la Oradea)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.