Help - Search - Members - Calendar
Full Version: pareri pareri?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > (Super)Nova&Solenza
cosmin_13v
confused.gif Salut....cred ca e al 3lea anunt pe care il dau pe site....Sa va spun nelamurirea..caut o masina buna si ieftina daca va vine sa credeti....am cam 3000 euro si as mai putea scoate ceva de la saltea rolleyes.gif initial vazuzem un ford si..a picat era un scorpio 87...apoi am luat un espero in probe ca sa zic de la cunostiinta iar dupa 2 zile a picat si asta ..masina era depasita...zgomot motor si multe altele..iar sincer acum mi-am cam pierdut sperantele la o masina sh..singura optiune ar fi o supernova ...As vrea sa va dati cu parerea si sa-mi spuneti daca ar fi bine sa ma bag sau daca sa o las balta multumesc anticipat pentru raspunsuri...p.s. sunt din buzau si am 20 de ani iar permis de la 18....(am int4eles ca nu se mai gasesc piese de supernova?) unsure.gif
DRAGOS
Am avut cu ceva ani in urma supernova. Am tinut-o pana pe la 60 de mii de km.

Masina mergea ok. Partea de cutie-motor este renault si se comporta foarte bine. Motorul este cel de 1,4 de pe logan.

Partea de suspensii-directie este mai problematica dar piesele sunt destul de ieftine si se gasesc cam pe toate drumurile. Nu-ti face griji legat de aspectul asta smile.gif

In general Supernova e o masina buna daca e intretinuta cum trebuie. smile.gif deci incearca sa gasesti una care a avut parte de un proprietar responsabil, altfel s-ar putea sa ai probleme.
cosmin_13v
mersi mult de sfat o sa incerc sa iau una cat se poate de intretinuta nu neaparat incarcata cum e la samsari..mersi again
gabos
salut. poate ma ajuta si pe mine cineva. am o solenza si nu stiu de unde are un agomot ca de disel la motor.
e posibils a fie de la distributie sau de la mulei de motor?
inca nu le-ams chimbat
mersi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.