Help - Search - Members - Calendar
Full Version: se aude un suflu la servodirectie
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
bidascu marius
In momentul cind virez usor se aude un suflu (incet) de parca ar fi pe aer si il pierde pe undeva. Ce se intimpla?
Alta problema e zgomotul ciudat de pe fata , am verificat-o si parea in regula. E ceva de genul bucselor la bara de torsiune sau brate?
83ked
CITAT(bidascu marius @ Mar 26 2008, 07:39 PM) *
In momentul cind virez usor se aude un suflu (incet) de parca ar fi pe aer si il pierde pe undeva. Ce se intimpla?
Alta problema e zgomotul ciudat de pe fata , am verificat-o si parea in regula. E ceva de genul bucselor la bara de torsiune sau brate?


Salut ! Zgomotul la servo poate sa fie de la aer in instalatie sau pompa de servo se apropie sa-ti pice.
ToRnada
CITAT(83ked @ Mar 28 2008, 10:06 AM) *
CITAT(bidascu marius @ Mar 26 2008, 07:39 PM) *
In momentul cind virez usor se aude un suflu (incet) de parca ar fi pe aer si il pierde pe undeva. Ce se intimpla?
Alta problema e zgomotul ciudat de pe fata , am verificat-o si parea in regula. E ceva de genul bucselor la bara de torsiune sau brate?


Salut ! Zgomotul la servo poate sa fie de la aer in instalatie sau pompa de servo se apropie sa-ti pice.


nasol moment daca pica....verifica sa nu ai aer pe instalatie
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.