Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Problema oglinda laterala golf V.
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Aria Tehnica Masini.ro
Radu Gabriel113991
Salutari,
am achizitionat de la Porsche Bucuresti Nord acest vw golf V pe 18 februarie 2008 de nou si se pare ca am o problema la el. In seara asta am inchis oglinzile laterale pt cazurile in care le-ar lovi cineva si am observat urmatorul aspect: oglinda laterala dreapta se inchide cand o trag si ramane ferma in acea pozitie, pe cand oglinda de pe partea stanga nu ramane in aceasi pozitie, ci este mai deschisa si are si un mic joc atunci cand incerc sa o aduc cu mana ca pe cealalta. Acest aspect se observa si cand ma uit din fata masini, una este mai lipita de laterala masini iar cealalta putin mai departata. Prietena mea spune ca a observat asta de ceva timp... se pare ca a omis sa-mi spuna si mie... confused.gif
O pot duce la reprezentanta pt remediere pe garantie, sau este ceva ce mi se imputa, avand in vedere ca nu a fost fortata/lovita oglinda in vreun fel? dry.gif
mike.omega
Sunt sanse ca oglinda ta sa fi fost atinsa/lovita si sa nu ramana urme, ea fiind data peste cap zic eu smile.gif De aici si pozitia diferita fata de cealalta. Cel mai simplu e sa gasesti o masina asemanatoare cu a ta si sa vezi cum se pliaza oglinzile biggrin.gif
Radu Gabriel113991
Problema este cum se va rezolva situatia, gratuit sau mi se va pune la plata reparatia? Chiar nu i-am facut nimic... confused.gif
Banuiesc ca pe masura ce va trece timpul vor creste si sansele sa mi se puna in carca, nu? unsure.gif
DRAGOS
Daca ti-a dat-o peste cap cineva sunt sanse foarte mici s-o faci pe garantie. Poate doar sa ai noroc sa nu se vada, dar repet, ce mai probabil isi vor da seama sad.gif

Merita sa incerci totusi smile.gif

Cel mai probabil o vei rezolva pe CASCO smile.gif
Radu Gabriel113991
Actualizare!!!
Pot sa va spun ca sunt tare nemultumit de comunicarea prin internet cu cei de la PBN.
Le-am trimis un e-mail legat de problema mea cu oglinda si asta pe un formular online al lor de pe site si nu m-a contactat nimeni pana acum. Ce pot sa spun... Sa fie oare un dealer de 2 lei care se poarta frumos cu tine pana cumperi masina si apoi nimic? Mai ales ca am luat-o de o luna, adica este IN GARANTIE!!!! confused.gif
Maine dimineata ma duc la ei in Pipera, voi reveni cu amanunte... thumbsup.gif
Radu Gabriel113991
Asadar...
Am fost de dimineata la PBN sa vorbesc cu ei pentru oglinda cu probleme si a cam incercat un domn de acolo sa-mi explice ca este normal sa se inchida asa... confused.gif
Pana la urma m-au programat pentru 15 aprilie la service, sa vedem daca se poate face ceva... Ar fi bine sa se poata, altfel merg mai departe cu reclamatia!!! dry.gif
Revin cu detalii... thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.