Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Taxe pentru Audi A6 adus din SUA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi > A6/Allroad
Teo08
Stie cineva ce taxe trebuiesc platite in Romania pentru un Audi A6 3.2 quattro din 2005 adus din SUA?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
blak
stiu ceva de o taxa 10% din cat ai platit la vama pentru ca e provenienta non-eu
Teo08
Multumesc pentru raspuns Blak!

Stii cumva daca un Audi A6 din SUA(fabricat in Germania) este Euro 4? Sau este considerat Non-Euro? Te intreb pentru ca din cate am mai citit pe forum, ar trebui sa mai platesc o taxa de prima inmatriculare care difera destul de bine intre masinile care sunt Euro 1-4 si Non Euro.



Iuli110184
Din ce stiu eu, fabricata fiind in 2005 ar trebui sa aiba minim euro 3. Poti verifica singur pe www.rarom.ro. Este prezentata o lista cu codurile motoarelor pe fiecare marca in parte care sunt agreate de rar ca fiind euro 3.
Iuli110184
Sa fiu mai clar, pentru ca am verificat si se ajunge cam complicat la lista respectiva pe site-ul rar. Iata adresa http://www.rarom.ro/cs-uploads/Liste_euro3.pdf, si din ce stiu eu, acestea sunt minim euro 3. Din pacate nu au actualizat lista si cu motoarele Euro 4.
Teo08

Multumesc Iuli110184! O sa incerc sa obtin lista cu motoarele euro 4.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.