Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NISAN PRIMERA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
paulo
as dori niste pareri despre nisan primera 2002,2003,inainte de ami achizitiona una.de preferat 1,8 sau 2,2 dizal
merci anticipat
Arheopterix
Ambele motoare sunt fiabile.
2.2 d e important cum a fost intretinut.Fiind mai pretentios.
PSC
Daca e vorba de 1,8 benzina, atunci eu pe asta as alege-o. Motorul pe benzina e mai usor de intretinut, masina in ansamblu e mai ieftina, reviziile sunt mai ieftine, demarajul e mai bun. Parerea mea. Oricum, nu sunt fan al motoarelor diesel. E doar un sfat.
Insa, de ce nu te uiti la una din 2005? Sau 2006? Acum o saptamana era o Primera de vanzare (aug. 2006) langa Pizza Hut de la Eminescu, 11.500 euro, varianta Acenta cu motor de 1,6, e drept. Mi s-a parut o ocazie foarte buna, mai ales ca masina a apartinut unui parlamentar (masina de serviciu). 14.000 km. Fata de generatia 2002-2003, Primerele din 2005-2006 au interiorul redesenat, iar interfata computerului de bord e mai frumoasa, software-ul avand si bug-urile generatiei 2002-2003 rezolvate (nu stiu care sunt, spun si eu din auzite).
Arheopterix
Confirm.
Eu am motorul de 1.8 la almera.
E super fiabil si f usor de intretinut.
E si economic.
PSC
Si motorul de 1,6 e bun, daca nu esti adeptul stilului sportiv de conducere. Deocamdata, consumul mediu indicat de computerul de bord este identic cu cel din cartea tehnica a masinii. Adevarul este ca merg rar prin Bucuresti, cam 70% din cei 5500 km fiind facuti la drum intins.
Dezavantajul acestui motor apare numai la depasiri, mai ales daca dai de vreun orgolios care accelereaza cand il depasesti. Dar razbesti si acolo, cu maximum de prudenta si cu tact.
ady nistor
EU AM UN NISSAN PRIMERA 2.2 D SI SUNT FOARTE MULTUMIT DE MASINA whistling.gif DACA VRETII SA STITII CEVA DESPRE NISSAN AICII SUNT......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.