Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nubira second-hand an 2000-2001
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Doru26282
Salut! Ma bate gandul sa cumpar o Nubira second-hand undeva pe la 6500-8500 euro si ma intereseaza parerea celor care au aceasta masina; fiabilitate, confort, probleme intalnite, consum, intretinere, puncte slabe, puncte bune; Multumesc
sofer
eu am una din 2003.24.000 km .e buna.fara probleme.
Stela28626
Eu am una din 2000 si in afara de ulei schimbat la fiecare 10.000 KM , am mai schimbat bujii, curele si alte consumabile. Si am mers ceva Km cu ea! De fapt am uitat : am schimbat toba la 60.000 Km. Se stie ca asta e boala Daewoo-ului.Dar altfel e o masina fiabila, iar in caz de Doamne-fereste, piesele de schimb nu sunt scumpe. Poti sa-ti iei o masina ieftina (relativ) , dar costurile de intretinere sa te copleseasca sau iti poti lua una mai scumpa (relativ), dar sa nu ai probleme daca iti pica vreo piesa.
cristianc
De fapt cred ca ai schimbat toba la 3 ani, nu la 60.000 km. Puteai sa nu folosesti masina dar otelul de toba este foarte prost(prea subtire si tabla netratata si rugineste rapid)
robert constantin31470
Ce mai astepti auzi "ma bate gandul" go si cumpara. Dar vezi 1) sa aiba sub 60.000 iar daca are peste sa-i faci urgent inspectia cu schimbat curele etc:). 2) nu lua una care are peste 100.000. la pretul ala gaseste si nubira II. oricum eu cu a mea pana acum nu am avut decat o problema (TOBA)nesemnificativ :walk: , tin sa precizez ca am laut-o sh. Eu unu zic sa nu mai stai pe ganduri ca oricum la banii astia iei o masina germana sau frantuzeasca la care piesele sunt de 10x mai mari. Consumul este de 10 oras.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.