Help - Search - Members - Calendar
Full Version: salutare
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ford
cosmin_13v
Salutare tuturor pasionatilor de masini......pai cum sa incep ?Sunt nou pe aici si nu prea stiu cum merg lucrurile cert e ca as avea nevoie disperata de niste sfaturi de la voi.Posed permis de conducere de 1 an si nu prea am condus f mult decat o dacie 99 care nu prea e pe placu meu...tresa mentionez ca nu e a mea..As vrea sa-mi iau o masina cam de 2500 euro atat am si am gasit un ford scorpio din 87 care arata destul de bine 220 000 km la bord reali si cu toate cele.BUNNNN posesoru a fost mecanic ford si acu e in afganistan la service ford la blindaje e as tipu si zice ca i-a inlocuit motoru si cutia astfel incat sa mearga la turatii mai mici...cere 1800 si zice ca ia 12% in oras si 7%afara... ce ma sfatuiti sa ma bag?O trecere pe gpl ma avantajeaza tinand cont ca motoru e v6 si daca ar trebui sa-mi vad de treaba...mersi mult....stiu vb cam mult...de la meserie se trage whistling.gif
ToRnada
Bun Venit in Club Ford
Ca sa ne putem da cu parerea, mentioneaza:
1. varsta ta / de aici rezulta necesitatea si utilitate masinii
2. ce meserie / daca tot vb despre ea

12 in 7 out.....miram-as

Respect
ToRnada
cosmin_13v
piii am 20 ani si sunt operator la rel clienti si operator calculator la soc aia care ne da noua curent ca sa nu ii zic numele....au trecut cateva zile si toti spun ca mai bine altcva nush...voi ce ziceti?msi pt primire
ToRnada
la pretul asta merita sa ii investesti intr-o masina ptr tineret
o tii si tu 2 ani si iti iei alta drive.gif
pe gpl trage mai prost..e mai lenes motorul...mai bine ramai pe benzina

Respect
ToRnada
cosmin_13v
msi d sfat tipu avea motoru schimbat s n se m potriveau seriile plus era carpita masina asa ca mi-am luat un espero care de1 zi mere bine ..msi d sfat
Mariustom
Felicitări, și s-o conduci mulți km fără probleme thumbsup.gif

Te rog să lași limbajul chat la intrarea pe forum, și să încerci să postezi cât de cât românește rolleyes.gif


ninja.gif
ToRnada
cred ca era flamand si a mancat din litere / sau din tastatura laugh.gif

Respect
ToRnada
cosmin_13v
Eeee si voi ce rai sunteti .....din lipsa de timp...eram la servici
ToRnada
CITAT(cosmin_13v @ Mar 24 2008, 06:37 PM) *
Eeee si voi ce rai sunteti .....din lipsa de timp...eram la servici


crezi ca esti singurul??? thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.